Tik mokslui pažabojus gamtą, rezultatas veiksmingas ir saugus

Vaistingieji augalai – tikra gamtos dovana. Vartojami tinkamai ir vadovaujantis mokslinėmis žiniomis bei patirtimi, mūsų sveikatai jie gali atnešti daug naudos. Deja, ši dovana, panaudota neatsakingai, nemokšiškai ar tiesiog naiviai tikint, kad gamta pakenkti negali, sukelia grėsmę žmogaus sveikatai ir gerovei. Su sveikata nežaidžiama, todėl ir su vaistiniais augalais žaisti nereikėtų. Darbą su jais palikime specialistams, nes tik mokslas gali užtikrinti geriausią ir saugiausią rezultatą.
 

Ne vienas mėgsta pasirinkti įvairių vaistažolių, vaistinių augalų ir, sveikatai sušlubavus, pasigaminti vienokį ar kitokį nuovirą, užpilą, balzamą ar kompresą. Tačiau nors tai atrodo ir nekalta ir veiksminga, pasekmės gali būti visiškai priešingos. Netinkamai parinkti augalai, netiksliai išmatuotos dozės, klaidingai įvertinta ligos diagnozė, netikėti nepageidaujami poveikiai – visa tai gali nulemti visiškai kitokią nei tikėtasi kryptį.

 

Lėtai ir silpnai


Namuose užplikytas ir susirgus išgertas pačių pasirinktų vaistingųjų augalų nuoviras gal ir nebus itin pavojingas, bet jis nebus ir toks veiksmingas, kaip tikimės. Sveikimo procesas vartojant namuose pasigamintus preparatus gali užtrukti labai ilgai, o daugeliu atvejų ir visai neįvykti. Tokie preparatai paprasčiausiai yra per silpni, kad sugebėtų tinkamai kovoti su liga. Dėl šios priežasties įvairūs vaistažolių užpilai ir nuovirai dažniausiai rekomenduojami tik kaip pagalbinė priemonė vienai ar kitai ligai gydyti. Deja, neretai žmonės, įsitikinę savo teisumu, vartoja tokius vaistinius augalus, nors jų poveikis nė moksliškai nepatvirtintas. Tokiais atvejais nesulaukus rezultato, stebėtis nederėtų.
Augaliniai preparatai, gaminami „Bionorica“ kompanijos laboratorijose, priešingai namudiniams, yra moksliškai sukurti, pagaminti ir po to dar patikrinti. Mokslininkų komanda čia tiria visas grynas medžiagas, ekstraktus, pagalbinius ir tarpinius produktus iki pat galutinio gaminio. Prieš tapdami preparatais augalai ištiriami: įsitikinama jų gydomųjų medžiagų veiksmingumu, reikalingu kiekiu, kokybe, atitikimu reikalavimams ir specifikacijoms.
Vaistinės veikliosios augalų medžiagos, tokios kaip polifenoliai, flavanoidai, flavonai ar eteriniai aliejai, laboratorijose išgaunamos naudojantis aukščiausiomis technologijomis, taigi ir jų veikimas yra visiškai kitoks nei džiovintų lapelių plikymas vandeniu.


 

Nepageidaujami poveikiai


Jums pasisekė, jei jūsų pasigaminti vaistiniai užpilai ar nuovirai buvo tiesiog silpno poveikio ir nesukėlė jokios nepageidaujamos žalos jūsų sveikatai. Augalai, priešingai visuomenėje vyraujančiam įsitikinimui, nėra visiškai nežalingi ir nepavojingi. Gaminant ir vartojant juos savo nuožiūra gali iškilti nemažai problemų, atsirasti nepageidaujamų poveikių. Jie neretai pasireiškia ne iš karto, o tik po kelių mėnesių ar netgi metų!
Tokių poveikių rizika iškyla todėl, kad, namuose gaminant įvairias priemones, dažnai nesilaikoma reikalingų vaistinių medžiagų dozių, taip pat todėl, kad kartais žmonės namuose gamintus preparatus vartoja netgi tiksliai nežinodami, kokia liga ar sveikatos sutrikimas sukėlė jų simptomus.
Dar didesnis pavojus kyla patiems renkant žoleles neteisingai jas identifikuojant – tokiais atvejais galima netgi apsinuodyti. Galiausiai, net ir vartojant iš tinkamai parinktų augalų pagamintus preparatus, dažnai preparatų perdozuojama, jie vartojami per dažnai ar neteisingu laiku – visa tai veda ne prie sveikatos, o į ligą.
Alergijos ir reakcijos
Namuose pasigaminti gydomieji preparatai dažnai sukelia ir įvairias alergines reakcijas. Žmonės dažnai nežino esantys alergiški vienam ar kitam augalui, todėl pasiruošę nuovirą ar tirpalą susiduria su itin nemalonia situacija.
Žinoma, bet kokie preparatai gali sukelti alergiją, tačiau tokia informacija nurodoma aprašymo lapelyje, tad vartotojai gali būti susipažinę ir pasiruošę. O pačių susirinktų žiedų ar lapų maišelis tokio informacinio lapelio, deja, neturi. Kadangi namuose pagamintų preparatų platus poveikis dažniausiai nebūna niekur aprašytas, tai sukelia ir didesnę nei alergijos riziką.
Įvairūs vaistiniai augalai, vartojami savarankiškai, gali sukelti nepageidaujamas reakcijas su jau vartojamais įprastiniais vaistais. Tiesa, dažnai su profesionalo pagalba suderinti augaliniai preparatai ir įprastiniai vaistai gali būti itin veiksmingi, tačiau, darant tai savo nuožiūra ir nepasikonsultavus su specialistu, viskas gali baigtis ne taip sėkmingai.
Problemų iškyla ir tais atvejais, kai pacientai savo gydytojams nepraneša vartojantys kokius nors namuose gamintus augalinius preparatus. Tokios situacijos gali baigtis sudėtingomis komplikacijomis.
Gamtos kontrolė
Kad augaliniai preparatai būtų tik naudingi ir jokiu būdu ne pavojingi, savo darbą dirba patyrę mokslininkai. „Bionorica“ kompanijoje preparatų saugumu rūpinasi patys geriausi savo sričių specialistai. Jų užduotis yra užkirsti kelią bet kokiam pavojui žmogaus sveikatai.
Siekiant sukurti aukščiausios kokybės preparatus, atliekami ir išsamūs sudėtingi moksliniai tyrimai, kartais trunkantys ne vienerius metus. „Bionorica“ laboratorijose preparatams tikrinti naudojamasi tokiomis technologijomis, kaip aukšto lygio skystoji chromatografija, plonojo sluoksnio chromatografija ir dujų chromatografija.
Daktaras Haraldas Šubaumas (Harald Schuhbaum), „Bionorica“ kontrolės vadovas, besirūpinantis tuo, kad kompanijos preparatai būtų kokybiški ir saugūs, teigia: „Mes gerokai viršijame įstatyminius reikalavimus. Todėl, kad norime tiek sau, tiek pacientams suteikti kuo aukščiausią kokybę ir saugumą.”
Daktaras Šubaumas teigia, kad „Bionorica“ niekada neturėjo problemų dėl nesaugių ar nekokybiškų preparatų. Taip yra todėl, kad joms kelias užkertamas visuose ligtoliniuose procesuose.
Sujungti mokslo
Namuose pagal močiutės ar kaimynės receptą dažniausiai „iš akies“ sumaišomos kelios vaistinių augalų rūšys ir gaunamas nuoviras ar užpilas, kuriuo tikimasi išgydyti kokį nors sveikatos sutrikimą. Tačiau daugeliu atvejų medžiagų proporcijos būna netikslios, užpilo laikymo laikas per ilgas ar per trumpas, galutinio preparato vartojimo instrukcijos – taip pat neaiškios. Taigi ir gydymo rezultatas lieka taip pat neaiškus, jei ne pavojingas.
„Bionorica“ vaistinius augalus maišo ir veiksmingus preparatus gamina vadovaudamasi mokslu ir tyrimais, o apie jų vartojimą tiksli informacija pateikiama informaciniame lapelyje.
Ąžuolo žievės ir asiūklio žolės gydomosios savybės sujungtos preparate Tonsilgon, puikiai tinkančiame anginai ir skaudančiai gerklei gydyti. Sergantieji sloga ar rinosinusitu pagalbą ras Sinupret preparate, kuriame bendrai veikia verbena ir juodasis šeivamedis.
Virškinamąją sistemą ir metabolizmą pagerina Iberogast preparatas, kurio sudėtyje rasite vaistinę ramunėlę, ugniažolę, pipirmėtę ir saldymedžių šaknis.
Moterims priešmenstruacinio sindromo simptomus nuslopina ir menstruacijų ciklą sureguliuoja preparatai Agnucaston su skaistminių vaisių sausuoju ekstraktu arba Mastodynon, kurio sudėtyje yra ignacijos ir vilkdalgio.
Na, o Bronchipret, kurio pagrindinė veiklioji medžiaga yra čiobrelis, padės gydyti kosulį.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai