Kam reikalingas „badymas“?

Taškų derinimas, akupunktūros kanalai, lokalūs taškai... Šios sąvokos daugeliui net negirdėtos. Tik vienetai žino, kad kūno taškai išdėstyti akupunktūriniuose kanaluose ir kad iš 700 pagrindinių taškų tik 60 turi ne tik simptominę, bet ir metafizinę reikšmę. Kam reikalingas tas badymas ir įvairūs taškų deriniai? Apie šiuos reiškinius kalbamės su Vilniaus homeopatijos medicinos klinikos direktoriumi Aleksandru GRUNIČEVU.
 

Tai kam jis reikalingas?


Tikslas – ligoto žmogaus organizmą tinkamai paruošti pasveikimo etapui bei jį užtikrinti. Daugiausiai šis gydymo metodas naudojamas lėtinėms ligoms, pvz., nervų, virškinimo sutrikimams, nugaros skausmams, nutukimui, kvėpavimo ir širdies ligoms, egzemai, migrenai, nemigai, menopauzei, akių, šlapimo ir lytinių organų ligoms, nusilpusiam imunitetui, gydyti. Tačiau jis sėkmingai taikomas ir ūminių ligų simptomams slopinti, pvz., peršalimo, slogos ar ūminio bronchito. Ypač gerai šiuo netradiciniu gydymo metodu pavyksta paveikti skausmo sindromą arba pakoreguoti išbalansuotą vegetacinę nervų sistemą.
Paprastai žmonės skambina teiraudamiesi, ar akupunktūros metodai gali padėti atsikratyti nemalonių tam tikros ligos simptomų. Atsakydamas gydytojas turi pabrėžti, kad akupunktūra – tai daug daugiau negu simptomų gydymas, jos galutinis tikslas – bendras sisteminis poveikis visam organizmui, „biologinio rezonanso“ sužadinimas. Dėl atsakomosios reakcijos įmanoma pakeisti nepageidaujama būseną. Būtent dėl jos egzistuoja ir progresuoja liga su savo simptomais ir net tos ligos, kurios iki tol dar nepasireiškusios. Taikant akupunktūrą ligos po truputį praeina, simptomai silpnėja ir galiausiai išnyksta. Net tais atvejais, kai progresavusių ligų gydant nevisiškai veiksmingas, praktiškai visada galima garantuoti neabejotiną bendrą teigiamą poveikį visam organizmui.
Gydytojų nustatytoms „nepagydomoms“ ligoms slopinti taip pat gali būti naudojami netradiciniai gydymo metodai. Iškyla klausimas: kiek atitinkamas metodas bus naudingas ir garantuos sveikatos pagerėjimą. Tokiu atveju ir akupunktūra ligos nepanaikins – ji gali būti taikoma tik kaip paliatyvioji (palengvinanti) metodika, kurios tikslas – bendros būklės, miego, nuotaikos pagerinimas, skausmo malšinimas. Rezultatas paprastai priklauso ne tik nuo gydytojo žinių ar sugebėjimų – jis priklauso ir nuo konkretaus organizmo adaptacinio rezervo, arba „vidinio pajėgumo“ kovoti už gyvybę.
Yra ligų, kurių akupunktūros metodu gydyti nepatartina – tai vėžys, psichikos ligos, galutinės įvairių lėtinių ligų stadijos su visišku organizmo išsekimu. Bet ir čia gali būtį išimčių – sergantiesiems onkologinėmis ligomis akupunktūra gali būti sėkmingai taikoma reabilitacijos periode po radikalaus chirurginio gydymo ar chemo-, spindulinės terapijos. Ūminės infekcinės ligos atvejais (pvz., ūminio plaučių uždegimo) akupunktūra gali padėti tik kaip papildomo poveikio priemonė. Apskritai tokiais atvejais akupunktūra iš viso gali būti netaikoma – vis tiek žmogus neapsieina be antibiotikų ar kitų vaistų.


 

„Stebuklingieji” taškai ir jų deriniai


Taškai įvairiais būdais sujungiami, egzistuoja efektyvūs praktikos patikrinti jų deriniai. Praktiškai taškai suderinami taip, kad sužadintų organizmo galias pasveikti. Pagal taškus akupunktūra skiriama į susistemintą ir nesusistemintą. Nesusistemintos akupunktūros metu veikiami tik lokalūs taškai, pvz., galvos skausmui malšinti naudojami galvos taškai, rankų ar stuburo skausmui – konkretūs skausmingi taškai tose pačiuose kūno dalyse (organuose). Susistemintos akupunktūros atveju reikia gilesnės metodikos, kinų Daosizmo filosofijos studijų žinių. Šis būdas užtikrina bendrą, sisteminį poveikį.
Gydytojai gali manipuliuoti akupunktūros taškais kaip kompiuterio klaviatūra. Norėdamas įjungti norimą programą, kompiuterio vartotojas spaudžia atitinkamą klavišą. Ta pati sistema ir čia – veikiant vieną ar kitą tašką, jų derinį, išgaunama tam tikros kokybės atsakomoji reakcija ir tai daroma iki tol, kol jos kokybė pradeda tenkinti norimus lūkesčius. Išoriškai atrodytų ligų gydymas vienodas – paimama adata ir įstatoma atitinkamoje vietoje. Tačiau, siekiant norimo rezultato, procese dalyvauja visi akupunktūros proceso elementai – poveikių eiliškumas, adatų kryptys, jų įkišimo gylis, įvairiausios manipuliacijos su jomis. Galų gale poveikis priklauso nuo kiekvieno paciento organizmo sugebėjimo priimti šiuos procesus.
Akupunktūra nėra vaistai, tai tik apsauginių organizmo rezervų, kuriuos jis dar turi, sužadinimas.
 

Apsilankymai ir psichologiniai barjerai


Akupunktūros efektai, išgauti vieno seanso metu, nėra galutiniai. Kiekvieno apsilankymo metu poveikis vis atnaujinamas, papildomas nauja energija, todėl efektas stiprėja. Į žmogaus kūną galima žiūrėti kaip į vibruojančią kibernetinę sistemą. Balansavimo procesai priklauso nuo išorinių ir vidinių vibracijų (dirgiklių). Parenkant taškų derinius, parenkama atitinkama vibracijos banga. Kiekvienos procedūros metu vyksta savotiškas žaidimas, kaskart galima „išjudinti“ norimą vibracijos tipą, kad pasiektume biologinę rezonanso išraišką – pasveikimą.
Be viso to, bandoma pakoreguoti žmogaus gyvenimo stilių, pamatyti, kuriose srityse daromos klaidos, turinčios įtakos sveikatos pablogėjimui. Dažniausiai visų ligų atsiradimui turi įtakos gyvenamoji aplinka ir gyvensena. Turint žinių apie paciento gyvenimą, galima atsekti, kurie veiksniai destabilizuoja esamą padėtį.
Galima teigti, jog akupunktūra siejasi su psichologija. Faktas vienas – jei žmogus netikės, kad gali pasveikti, jis ir nepasveiks – organizmas savotiškai užsiblokuos nuo siūlomos pagalbos. Paprastai tai būna labai konkretūs, matematinio mąstymo žmonės, dar vadinami skeptikais.
 

„Norėčiau išbandyti, bet bijau“


Ne vienas žmogus nori išbandyti šį gydymo metodą, bet bijo adatų dūrio, skausmo. Gydytojas A.Gruničev išsitraukia iš kišenės adatą ir pademonstruoja dūrį ant savo plaštakos – anot jo, po šio veiksmo baimė išgaruoja per 30 sekundžių. Atsižvelgiant į nuo ligos pobūdį naudojamos įvairaus ilgio ir storio adatos. Pačiame viršutiniame odos sluoksnyje yra daugybė receptorių, tarp jų ir skausmo.
Dabartinės adatos naudojamos su vamzdeliu dėl to, kad viršutinio sluoksnio pradūrimas pats skausmingiausias, bet, duriant pro vamzdelį ir greitai, skausmo net nepajuntama. Kuo daugiau dūrio metu oda vamzdelio prispaudimo vietoje ištempiama, tuo skausmas mažesnis. Paprastai žmogaus savitaigos baimė daug stipresnė ir dažnai neatitinka realybės.
Beje, vaikams skirtos specialios adatos, kurios truputį plonesnės nei įprastos. Seanso metu vaikai net nespėja išsigąsti, ypač kai jų dėmesys nukreipiamas kitur, pvz. į „įspūdingą“ automobilį už lango ar į žaislą. Vaikams taikoma greita akupunktūra, adatos kūne nepaliekamos. Adata tik įduriama ir ištraukiama, kitaip tariant, sužadinami taškai.
Tai dar vis tyrinėjamas mokslas. Atrandami vis nauji taškai ir jų deriniai (receptūra), šiuo metu atrasta 2000 taškų, tuo tarpu mokslo pradžioje buvo tik 360. Dabartinė medicina pasiekusi daugiau – akupunktūros taškus galima veikti ne tik adata, bet ir lazerio spinduliu, elektros srove elektroakupunktūra. Kitaip tariant, atitinkamus taškus galima veikti įvairiais būdais ir gauti iš organizmo atsaką.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai