Kelias į reiki
Vieną dieną Virginijaus gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis - įvyko skaudi nelaimė. Patekusiam į sunkią avariją Virginijui buvo stipriai sutrenktos stuburo smegenys - jis buvo paralyžiuotas iki pusės, negalėjo vaikščioti. Reabilitacija užtruko pusę metų. Gydytojai darė viską ką galėjo, bet prognozės buvo liūdnos - norint grįžti į gyvenimą prireiks dar 10-12 metų. Nenorėdamas tiek ilgai "maitintis" vaistais, Virginijus pradėjo ieškoti kitos išeities: domėtis Rytų medicina, skaityti literatūrą apie jogą ir kitas sveikatą stiprinančias sistemas. Taip gyvenimas atvedė prie reiki. Jau po kelių seansų jis pastebėjo, kad reiki jam suteikia vis daugiau jėgų, gerėja savijauta, keičiasi požiūris į savo kūną. "Reiki atėjo lyg ir savaime, lyg ir pats savo ieškojimais ją prisišaukiau", - prisimena Virginijus.
Kas yra reiki?
Reiki yra senovinis universalus japonų sveikatos gerinimo metodas. Reiki išvertus į lietuvių kalbą reiškia "universalioji gyvybinė energija, kuri persmelkia visa, kas gyva". Ši energija padeda palaikyti visas gyvybės formas. Nesvarbu, ar mes tuo tikime, suvokiame tai, ar ne - reiki energija tiesiog srūva, teka ir palaiko visas mūsų gyvybines funkcijas.
Reiki šaknys glūdi gilioje senovėje, o mūsų laikais reiki metodą atgaivino japonų kilmės krikščioniškos mokyklos vienuolis Mikao Usui. Vienas iš jo mokinių paklausė, kodėl mes negalime gydyti kaip gydė Kristus. Mikao Usui nežinojo atsakymo, bet po to pradėjo intensyvias paieškas tiek krikščioniškuose, tiek Rytų šventraščiuose. Jo ieškojimus vainikavo sėkmė - reiki buvo grąžintas pasauliui ir jo pasekėjų dėka labai greitai išplito kaip nuostabiai paprastas ir labai veiksmingas būdas semtis energijos, o tuo pačiu ir sveikatos, tiesiai iš kosmoso.
Šiandien reiki vadinama tokia sistema, kuri leidžia sąmoningai susijungti su kosmine, visa apimančia energija ir perduoti ją delnais kiekvienai gyvai būtybei, net ir gyvūnams bei augalams. Tiesa, Virginijaus nuomone, sakyti "gydo rankomis" būtų neteisinga - gydo ne žmogus savo rankomis, o toji energija, kuri ateina per jo rankas. Reiki naudojantis žmogus šiuo atveju yra tik laidininkas.
Kuo reiki metodas ypatingas?
Reiki meistras sako, kad reiki energija yra ypatinga savo universalumu ir nepriklauso nuo žmogaus valios. Šis neišsenkamų jėgų šaltinis patenka pro viršugalvį, toliau išsišakoja į rankas ir į visą organizmą. Tai suaktyvina energinius centrus, todėl reiki energija yra juntama ir fiziškai: juntamas tam tikras sruvenimas, šiluma arba vėsa, žmogus atsipalaiduoja. Tai gali patirti visi, tiesiog ne visi tai priima. Reiki energija gydantis žmogus tiesiog deda delnus ant įvairių kūno vietų - taip susijungia su organizmo energine sistema ir leidžia jai laisvai tekėti.
Niekas nežino, kodėl ir kaip atsiranda reiki, todėl ši gyvybės galia dažniausiai vadinama dieviškąja. Tačiau reiki nėra kažkoks stebuklas ar magiška galia. Sugebėjimą perduoti reiki kiekvienas žmogus gauna jau gimdamas, tik netinkamas gyvenimo būdas dažnai atima iš jo tą sugebėjimą. Taigi tai nėra kažkoks paslaptingas gydymo būdas, bet greičiau - pagalba atrasti dar vaikystėje prarastą fizinę ir dvasinę harmoniją.
Reiki poveikis ir nauda sveikatai
Teisingai atliekami reiki seansai energiškai sustiprina vidaus organus, harmonizuoja ir pagerina jų funkcijas. Ypač efektyviai padeda atsikratyti įvairios kilmės skausmų, negalavimų, depresijos, streso. Paprastai po reiki seansų žmogus jaučiasi daug žvalesnis, padidėja darbingumas, atsparumas ligoms. Vėliau organizmas pats pradeda valytis nuo susikaupusių šlakų ir toksinų.
Virginijus teigia, kad mes esame įpratę greitai gauti apčiuopiamą rezultatą, todėl medicina neretai labai agresyviai kišasi į organizmą. Simptomų ar ligos pasekmės būna panaikinamos, bet negalavimo priežastys lieka nepašalintos. Vėliau sutrikimai "pereina" į kitą organizmo sritį.
Tuo tarpu reiki poveikis yra vos juntamas, švelnus ir apima ne tik fizinę mūsų asmenybės dalį, bet ir dvasinę - mintys tampa aiškesnės ir skaidresnės, žmogus ima labiau savimi pasitikėti, todėl gali geriau save realizuoti.
Reiki energijos poveikis visada yra teigiamas, jos negalima panaudoti piktiems kėslams arba norint pakenkti. Reiki visada veikia tiek, kiek reikia, ir ten, kur reikia.
Ką galima išgydyti?
Reiki nėra terapija ar gydymo būdas įprasta šio žodžio prasme. Reiki yra pagalba, kuri sustiprina organizmą, padeda jam pačiam kovoti su įvairiomis ligomis. Reiki veikia pozityviai tiek esant laikinam sveikatos pablogėjimui, pavyzdžiui, kai skauda galvą ar peršalus, tiek sergant rimtomis ligomis, netgi vėžio, leukemijos ar širdies ligų atvejais. Net ir keli reiki seansai (paprastai atliekama 10 seansų) gali sumažinti arba visai panaikinti nepageidaujamus vaistų poveikius. Ypač veiksmingai šalina stresą, nuovargį, depresiją, padeda greičiau atsigauti organizmui po traumų ar operacijų. Reiki padeda visada, net ir tuo atveju, jei akivaizdžių rezultatų nesimato. Tačiau tai nėra vaistas nuo visų ligų ir naudojamas daugiau kaip pagalbinė, papildoma priemonė šalia įprastų medicinos terapijų. Reiki metodas yra puikiai suderinamas su bet kokiu gydymu ir kai kuriose šalyse yra oficialiai taikomas slaugos klinikose ir reabilitacijos centruose.
Kaip reiki veikia?
Mūsų gyvybinė energija pačiais įvairiausiais pavidalais teka ir cirkuliuoja po visą kūną. Manoma, kad yra tam tikri šios energijos tėkmės kanalai, kurie tradiciškai vadinami meridianais. Juose išsidėstę daugybė biologiškai aktyvių taškų, pavyzdžiui, naudojamų ir akupunktūroje. Be to, žmogaus organizmo energinėje dalyje yra septyni pagrindiniai centrai - čakros. Jų funkcija - aprūpinti ir kaupti energiją mūsų kasdieniniams poreikiams. Jei šios energijos sruvenimas pasiekia visus organus ir visas ląsteles, jie normaliai funkcionuoja. Jei tekėjimas dėl kokių nors priežasčių sutrinka, tai susilpnina jų funkcijas, ir žmogus suserga.
Virginijus mano, kad daugelio ligų priežastis - netinkami jausmai ir mintys. Negatyvūs pojūčiai ir nusiteikimai daro įtaką visam mūsų energiniam laukui. Kitaip tariant negatyvi energija kaupiasi ir sudaro kamščius. Staigiai prasiveržusi ji gali pasireikšti emociniais sutrikimais, pykčiu, destruktyviais veiksmais: persivalgymu, žalingais įpročiais ir pan. Rytuose yra seniai žinomas ryšys tarp emocijų ir tam tikrų organų, pvz., inkstai kenčia nuo įtampos, širdis - nuo neigiamų jausmų ir per didelio jausmingumo, plaučiai - nuo nepasitikėjimo...
Kas yra reiki meistras?
Reiki meistru vadinamas žmogus, praėjęs 3 reiki pakopas. Pirma - susipažinimas su reiki energija, savęs ir kitų gydymas rankų dėjimu, antra - tai reiki energijos siuntimas per atstumą, ateities, praeities, situacijų, santykių gydymas. Trečia - meistro pakopa, kai jau galima mokyti, inicijuoti kitus žmones. Iniciacija - tai tam tikras ritualas, kai yra atveriami kanalai. Šis metodas reikalauja atitinkamo žmogaus nusiteikimo ir šiek tiek žinių, tačiau vėliau tai tampa savaiminiu procesu.
Virginijus sako, kad reiki meistras nėra gydytojas. Reiki meistras tik leidžia gyvybinei energijai ateiti ir visapusiškai optimizuoja organizmo veiklą tiek, kiek reikia, ir ten, kur reikia. Jeigu mes taip stipriai nealintume savo organizmo, jis sveikatą susigrąžintų pats.
Reiki - gyvenimo būdas
Reiki man padėjo ne tik susigrąžinti sveikatą, sako Virginijus. Į reiki atėjau dviem lazdomis pasiramstydamas, o dabar vaikštau su vienu ramentu. Bet svarbiausia, kad reiki pakeitė mano gyvenimo siekius ir davė galimybę padėti sau ir kitiems. Ėmiau kitaip suprasti ir giliau suvokti savo gyvenimą, tai, kad nesame vienos valstybės, vieno miesto, vieno namo gyventojai, kad esame pasaulio piliečiai. Reiki praplečia sąmonę iki kosminio lygio.
Kas išderina mūsų energinę pusiausvyrą?
Energiniu požiūriu, ypač neigiamai veikia mobilusis telefonas, kompiuteriai, jų procesorių dažniai, televizoriai, triukšmas. Norėdamas apsisaugoti nuo trikdančių vibracijų, organizmas išskiria daugiau energijos. Kai jos mažėja, tas poveikis pasiekia smegenis ir jas žaloja. Kol stipri energinė apsauga, organizmas dar pajėgus pasipriešinti šiam poveikiui.
Ką valgyti? Paprasčiausias pasiūlymas - valgyti perpus mažiau. Lietuviai per daug valgo. Svoris auga ne vien nuo maisto, bet ir nuo tendencijos kaupti sau, nuo egoistinio požiūrio į gyvenimą, nenoro dalinti, padėti kitiems.
Kodėl reiki populiarėja?
Delnais susijungę su kito žmogaus energiniu lauku, reiki meistrai ir praktikuotojai gali perduoti tą pačią energijos tėkmę, taip padėdami išjudinti ar dar labiau pagyvinti tai, nuo ko priklauso mūsų sveikatos būklė, žvalumas, nuotaika, darbingumas, sugebėjimas atsipalaiduoti, pailsėti... Taip galime bet kada padėti sau ir savo artimiesiems bei visiems, kuriems to reikia. Jokių šalutinių poveikių, jokių išlaidų. Nereikia ypatingo išsilavinimo ar talento. Gal todėl vis daugiau žmonių tai priima ir tuo džiaugiasi.
Didžiulių pastangų dėka išsivadavęs iš neįgalaus žmogaus vežimėlio, šiandien jis neieško pagalbos, bet padeda kitiems. Padėti savo artimiesiems galime ir mes patys. Tereikia noro ir žinojimo, kad tai tikrai įmanoma.
Jei norite daugiau sužinoti apie reiki, kreipkitės telefonu Kaune (8*37) 42 67 80 arba aplankykite reiki svetainę internete:
http://reiki.visiems.lt
Šiuolaikinė homeopatija įgauna vis didesnį populiarumą, nes daug pacientų stengiasi atsigręžti į natūralesnius gydymo būdus, turinčius mažiau nepageidaujamų poveikių. Pateikiame 7 įdomybes apie homeopatiją, kurias verta žinoti kiekvienam, tačiau tikėti šiuo alternatyviu gydymo metodu ar ne – jau tik Jūsų pasirinkimas. ...
Skaityti daugiauPušų eterinis aliejus gaminamas iš visžalių spygliuočių. Pagrindinis ir dažniausiai naudojamas eterinio aliejaus gavybos būdas – distiliavimas vandens garais. Pušų eteriniame aliejuje gausu šių biologiškai aktyvių medžiagų: pineno, kareno, limoneno, kamfeno, mirceno, terpineno, bornilacetato, borneolio ir kt. ...
Skaityti daugiauromantiniai santykiai gali būti žmonių gyvenimą išpildantis ir praturtinantis...
Skaityti daugiauLengvesnis virškinimas – lengvesni Jūs. Kai virškinimas veikia sklandžiai, pilvas plokščias ir skrandyje nejuntamas sunkumo jausmas, tuomet galite džiaugtis geresne savijauta, būti darbingesni ir, tuo pačiu, laimingesni. Pristatome Jums 3 itin naudingus maisto produktus, kurių turėtumėte valgyti dažniau, kad galėtumėte jaustis lengviau. Tai kiviai, papajos ir linų sėmenys. Pakalbėkime apie šiuos virškinimui naudingus maisto produktus šiek tiek plačiau....
Skaityti daugiauKai alerginio rinito atvejų nuolat daugėja ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir tarp vaikų, kyla natūralus klausimas – ką būtų galima padaryti, kad ši liga kuo mažiau menkintų gyvenimo kokybę? Ne vienas mokslinis tyrimas rodo, kad reguliarus nosies plovimas jūros vandeniu gali būti labai naudingas tuomet, kai kovojama su varginančiais alerginio rinito simptomais. ...
Skaityti daugiauOžkų pienas – nuo seno vertinamas maisto produktas, kuris, kaip manoma, yra ne tik maistingas, bet ir turi gydomųjų galių. Kuo naudingas ožkų pienas ir kodėl verta bent vieną kartą per savaitę pasimėgauti ožkų pieno sūriu?...
Skaityti daugiauKai kasdienybė tokia įtempta ir diena veją dieną, o darbas veja darbą, žmogus pasijunta įsitempęs ir pavargęs. Labai svarbu tą įtampą vis „nukratyti“, kad stresas nesikauptų organizme. Pristatome keletą paprastų ir greitų atsipalaidavimo technikų, kurios padės lengviau pasiekti harmoniją ir jaustis geriau. ...
Skaityti daugiauNosies plovimo nauda įrodyta moksliniais tyrimais. Kuo gali būti plaunama nosis? Kokia nosies plovimo nauda? Apie tai sužinosite šiame straipsnyje, kuriame nosies higienos nauda aptarta trumpai ir aiškiai. ...
Skaityti daugiauMes pirmiausiai rekomenduojame elgtis taip, kad persivalgymo tiesiog pavyktų išvengti. Galite išmėginti šiuos paprastus, tačiau veiksmingus patarimus: ...
Skaityti daugiauKuo daugiau sužinoma apie kosulio produktyvumą, pobūdį , dažnį, trukmę, tuo lengviau jį gydyti. Nėra vieno vaisto, tinkamo visiems kosulio tipams gydyti, todėl labai svarbu išsiaiškinti kuo daugiau informacijos apie patį kosulį. Ši taisyklė galioja ir gydytojo kabinete, ir vaistinėje, ir net gydantis savarankiškai namuose. ...
Skaityti daugiauMigrenos priepuolis priverčia ieškoti kuo skubesnės pagalbos, nes galvos skausmas gali atrodyti tiesiog nepakeliamas. Pateikiame Jums natūralių pagalbos būdų, kurie, tikime, padės greičiau ir vėl jaustis gerai ir (arba) padės suretinti šių gyvenimo kokybę menkinančių pojūčių pasireiškimą. ...
Skaityti daugiauPaprastasis raudonėlis (Origanum vulgare) – notrelinių (Lamiaceae) šeimai priklausanti augalų rūšis. Tai daugiametis augalas, galintis užaugti iki 40-80 cm aukščio. Paprastasis raudonėlis yra žolinis augalas, kuris turi statų stiebą. Jis dažniausiai žydi rausvos, baltos, purpurinės ar violetinės spalvos žiedynais, kurie tvirtinasi prie viršuje išsišakojančio stiebo. Lapai išsidėstę priešiškai, pritvirtinti prie kotelių, nusmailėjusia viršūne, 3-5 cm ilgio. Paprastasis raudonėlis subrandina mažus vaisius – iki 1 mm ilgio riešutėlius. ...
Skaityti daugiauPateikiame 10 priežasčių, kodėl namuose, kuriuose yra vaikų, turėtų būti ir kaladėlių bei konstruktorių. Pasirodo, tai puiki investicija ne tik į fizinį, bet ir į emocinį vaiko tobulėjimą. ...
Skaityti daugiauAr teko girdėti, kad naudingos ne tik tikrosios saulėgrąžos sėklos? Gali būti panaudojamos ir kitos šio augalo dalys, pavyzdžiui, džiovinti žiedlapiai. Pakalbėkime apie tikrąją saulėgrąžą šiek tiek plačiau – kaip ji gali pasitarnauti ir grožiui, ir sveikatai? Kaip jų užsiauginti patiems? ...
Skaityti daugiauSloga trukdo dirbti, mokytis ir miegoti? Kodėl vieni ja serga dažniau, o kiti – rečiau? Kada dėl jos būtina rimčiau susirūpinti? Kokios natūralios slogos gydymo priemonės? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus pateikti žemiau. ...
Skaityti daugiauVėstant orams vis dažniau domimasi, kokiais būdais galima sustiprinti imunitetą ir veiksmingiau apsisaugoti nuo įvairių peršalimo ligų, gripo ir COVID-19 koronavirusinės infekcijos. Svarbu pabrėžti – imuniteto stiprinimas ir organizmo grūdinimas yra ilgalaikiai procesai. Per savaitę to padaryti nepavyks – tai tiesiog turi tapti gyvenimo būdu. ...
Skaityti daugiauO ne – vaikas ir vėl karščiuoja? Kartais pamirštame viską, ką apie tai žinojome. Štai Jums trumpa atmintinė, kokias natūralias ir medikamentines karščiavimo mažinimo priemones galime išmėginti. Taip pat labai svarbu žinoti, į kokias situacijas reikia reaguoti greičiau ir būtinai nedelsiant kreiptis į gydytoją. ...
Skaityti daugiauMiško kvapas – tai kažkas stebuklingo, ar ne? Daugeliui jis tikrai labai patinka, nes primena tikrąją žmogaus prigimtį, be to, jis atgaivina, ramina, atpalaiduoja. Taigi kuo ypatingas gaiviu vasaros mišku kvepiantis paprastosios pušies eterinis aliejus? Kaip jį naudoti? ...
Skaityti daugiauStatistika rodo, kad per karantiną žmonės kur kas intensyviau ieškojo, kaip praskaidrinti kasdienybę. Vienas populiariausių būdų – įsigyti augintinį, kuriuo galėtų džiaugtis ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Panašu, kad daugiausiai žmonės rinkosi šuniukus – pastaruoju metu namuose auginamų šunų itin padaugėjo. Ir tikrai ne be reikalo – pateikiame net 5 priežastis, kodėl tikrai verta auginti šunį ar net keletą jų. ...
Skaityti daugiauTas levandų kvapas... Kas galėtų jam prilygti? Tikroji levanda paskutiniu metu populiari ne tik Viduržemio jūros regione, bet ir visame pasaulyje. Vis daugiau levandų ūkių atsiranda ir Lietuvoje. Pirmosios levandos į Lietuvą atkeliavo dar 20 amžiaus pradžioje, kai jos pradėtos auginti Kauno botanikos sode. Kuo ypatingas ir naudingas šis kvapnus ir išvaizdus augalas? ...
Skaityti daugiauKaip manote, kodėl pietuose žmonės laimingesni nei šiaurėje? Viena iš priežasčių gali būti ta, kad pietuose gyvenantiems žmonėms daug rečiau trūksta vitamino D – riebaluose tirpios medžiagos, kuri padeda palaikyti ne tik normalią kaulų, dantų ir raumenų būklę, tačiau reikšmingai prisideda prie stipraus imuniteto, geros nuotaikos palaikymo, atsparumo stresui ir blogoms emocijoms. Kam dažniausiai trūksta vitamino D? Koks vienas svarbiausių vitamino D šaltinių? Ką valgyti, kad papildytume vitamino D atsargas? ...
Skaityti daugiauŠių dienų aplinka sausina ne tik odą ir akių junginę, bet ir nosies gleivinę. Nosies gleivinės džiūvimas ir nemalonus sausumo jausmas kamuoja sergant įvairiomis nosies ligomis. Dažnai nosies sausumas ir dirginimas praneša apie prasidedančią ūminę slogą (tai yra nuo kelių dienų iki kelių parų trunkanti pirmoji slogos stadija) arba atsiranda tuomet, kai nosies gleivinę veikia netinkami aplinkos faktoriai. Nosies gleivinės sausumas gali atsirasti ir dėl tam tikrų vartojamų vaistinių preparatų arba būti vienas iš lėtinės infekcinės arba neinfekcinės kilmės slogos simptomų. ...
Skaityti daugiauLinų sėmenys savyje kaupia dideles galias – ne be reikalo senovėje linas laikytas šventu augalu. Šiandien linų sėmenys vadinami supermaistu. Jų galima rasti ir vaistinėse, ir sveiko maisto krautuvėlėse, ir eiliniuose prekybos centruose. Taigi pristatome 10 įdomybių apie naudinguosius linų sėmenis – kodėl jais taip vertinga papildyti mitybą, kuri kai kuriais atvejais itin skurdi? ...
Skaityti daugiauLydytas sviestas, dar vadinamas Ghi arba Ghee sviestu arba skystuoju auksu, paskutiniu metu muša populiarumo rekordus. Jį itin pamėgo sveikos mitybos šalininkai, mat ant šio sviesto keptas maistas kur kas vertingesnis ir gardesnis. Šiam sviestui būdingas labai malonus skonis ir kvapas, primenantis pienišką riešutų aromatą. Teigiama, kad jis kur kas naudingesnis sveikatai nei paprastas sviestas. Šaunu ir tai, kad jis ilgiau išlieka tinkamas vartoti, be to, „pakelia“ kur kas aukštesnę kaitinimo temperatūrą (priešingai nei paprastas sviestas ar skysti saulėgrąžų ir rapsų aliejai, kurie dažniausiai naudojami kepimui), todėl kepimo metu nesusidaro nuodingos medžiagos, o pats maistas įgauna labai malonų aromatą ir poskonį. ...
Skaityti daugiauGalimybė ir vėl pasimėgauti beržų sula - viena iš priežasčių, kodėl tiek daug žmonių laukia pavasario. Beržų suloje gausu naudingų medžiagų – ji vertinga ne tik sveikatai, bet ir grožiui. Tad kodėl ta sula taip liaupsinama? Pakalbėkime apie šį pavasario šauklį plačiau ir atminkime, kad suloje išvirta kava daug skanesnė. ...
Skaityti daugiau