8 tiesos apie šokoladą

Ar tiesa, kad šokoladas:


Turi daug riebalų?
Taip.
Šokolado sudėtyje yra 30-35 proc. augalinių riebalų ir 50-60 proc. angliavandenių. Daugiau kalorijų turi ne iš kakavos miltelių, bet iš kakavos sviesto pagamintas šokoladas. Tai nereiškia, kad jo negali valgyti antsvorio turintys žmonės - jie turėtų pasitenkinti mažu gabalėliu šokolado.
Didina cholesterolio susidarymą organizme?
Ne.Šokolado sudėtyje yra daug riebiųjų rūgščių, tačiau jos augalinės kilmės ir sveikatai yra naudingos. Cholesterolio susidarymą didina gyvulinės kilmės sočiosios riebalinės rūgštys.


Sukelia vidurių užkietėjimą?
Ne.Netgi priešingai - jo sudėtyje yra tanino, kuris reguliuoja žarnyno veiklą ir šalina iš organizmo šlakus. Tačiau šokoladas netinka tiems, kuriuos vargina skrandžio veiklos sutrikimai.
Sutrikdo virškinimą?
Ir taip, ir ne.Vaikams iki dvejų metų jo duoti nereikėtų dėl didesnio alergijos pavojaus. Tačiau vėliau, vartojamas su saiku, virškinimo sutrikimų nesukels.
Kenkia dantims?
Ne. Kakavos milteliai saugo dantų emalę (tai patvirtina JAV Masačiusetso universitete atlikti tyrimai). Vaikai mėgsta kakavą su pienu, o piene yra dantims naudingo kalcio. Tačiau šokolade esantis cukrus dantims kenkia. Norint išvengti žalos dantims, juos reikėtų valyti po kiekvieno smaližiavimo saldumynais.

Sudirgina?
Taip.Dirgina teobromidas, veikiantis kaip kofeinas, nors yra 10 kartų už jį silpnesnis. Kai kurie vakare šokoladą valgę žmonės naktį sunkiau užmiega. Tai būdinga ir vaikams.
Sukelia galvos skausmą?
Taip.Tai lemia taninas - kraujagysles sutraukianti medžiaga. Tanino yra ir raudoname vyne, todėl žmonės, kuriuos vargina migrena, vengia ir šokolado, ir raudono vyno. Tokiu atveju geriau rinktis baltą šokoladą, kuriame nėra galvos skausmą sukeliančių kakavos miltelių, o tik kakavos aliejus.
Skatina spuogų atsiradimą?
Ne.Mokslininkai tvirtina, kad nėra jokio ryšio tarp šokolado ir spuogų.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Br@ske
2010-03-24 23:59
As noriu butinai gryzusi i Lietuva nusipirkti ta knyga - Lengvas Budas Suliekneti :) Super.
to marquita
2009-07-10 19:45
Manote, kad galėtumėte mėgautis tais saldainiais, jei jums apie tai būtų pasakyta iš anksto? Žinoma, ne. Tačiau kol nežinojote, kad įdare yra negyva pelė, rafinuotas cukrus užmaskavo bjaurų skonį ir jūs iš tiesų jais mėgavotės.

Čia viskas iš knygos ”Lengvas būdas sulieknėti”
to mariquita
2009-07-10 19:39
Šokoladas susideda iš trijų pagrindinių komponentų:
1. Kakavos, kurios sudėtyje yra formuojančio priklausomybę, bjauraus skonio, nuodingo narkotiko, vadinamo teobrominu. Būtent šis priklausomybę sukeliantis narkotikas verčia jus valgyti šokoladą net tada, kai nuo jo jums jau būna bloga.
2. Rafinuoto cukraus, maskuojančio bjaurų skonį.
3. Veršiukams skirto pieno, dėl kurio šokolado išvaizda tampa patrauklesnė.

Tikiu, kad kai kurių žmonių „myliu-nekenčiu“ santykis su šokoladu yra visiškai toks pat, kaip santykis tarp rūkalių ir cigarečių. Jie instinktyviai jaučia, kad įsivėlė į kažkokią velniavą. Galbūt manote, kad priklausomybės nuo šokolado efektas toks stiprus, kad neturite valios jam atsispirti? Ne. Narkotinės medžiagos jus gali paveikti tik tada, kai jas vartojate. Neimkite pirmojo gabaliuko ir nereikės atsispirti antrajam. Ar valgytumėte ekskrementus, jei prieš tai juos būtų pasaldinę ir suteikę malonų kvapą ir jei savyje turėtų narkotiko, verčiančio juos valgyti vėl? Galbūt ir valgytumėte, jei nesuvoktumėte, kad tai ekskrementai. Tačiau jei suvoktumėte kas tai, jokiu būdu jų nevalgytumėte – ir visiškai nesvarbu, koks saldus jis būtų ir kokio stiprumo priklausomybę formuotų tas narkotikas. Turite sąmoningai priešinga linkme pakreipti smegenų plovimą dėl šokolado. Kai tik jūsų žvilgsnis užklius už šokolado, stenkitės jame įžvelgti visus tuos komponentus, sumaišytus į vieną lipnią masę, stengiantis jus apgauti. Netrukus pradėsite stebėtis, kaip apskritai jus kažkada galėjo šitaip apkvailinti.
Marija
2007-02-15 09:14
Ką reiškia šokoladas ”ne iš kakavos miltelių, bet iš kakavos sviesto”? Maniau, kad šokolado (aišku ne baltąjame)sudėtyje visada yra kakavos miltelių.
mariquita
2006-10-01 09:41
bet kazkaip nepamineta apie priklausomybe nuo shokolado! Gal kas patartu, kaip su ja kovot? Tiesiog ATSISAKYTI neiseina..
mariquita
2006-10-01 09:39
man tai cia labiausiai patiko, kad kakava - absoliuciai sveikas gerimas:)
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai