Dumbliai – sveikam ir ilgam gyvenimui

Pietų Amerikos actekai ir afrikiečiai, gyvenantys prie Čado ežero, – sveiki ir ilgai gyvena. Apie japonų ilgaamžiškumą esame girdėję daugelis. Tarp vienų ir kitų bendra ir tai, kad ir vieni, ir kiti maistui naudoja spiruliną. Tai melsvai žalias vandens augalas, vienas iš seniausių augalų žemėje (jo amžius siekia net 3,5 mln. metų). Šis augalas turi labai retų žmogaus organizmui svarbių medžiagų, kurių nėra kituose augaluose. Minėtoje Afrikos vietoje jis ir auga natūraliomis sąlygomis. Japonijoje apie 45 proc. gyventojų nuolat vartoja spiruliną kaip biologinį maisto papildą. Koks tai augalas, kokių naudingųjų savybių jis turi ir kokias galimybes turime jo vartoti ir mes, lietuviai, kalbėjomės su Kauno 2-osios klinikinės ligoninės gydytoja Egidija PAURIENE.
 

Kokių naudingų žmogui medžiagų yra spirulinoje?


Spirulinoje gausu baltymų – net tris kartus daugiau nei mėsoje. Negana to, organizmas juos pasisavina lengviau nei iš gyvulinės kilmės produktų.
Jos sudėtyje yra 18 organizmui būtinų aminorūgščių, daug mikro- bei makroelementų (Fe, Ca, Cu, Mg, Zn, F, Se) ir vitaminų, beta karotino, nukleininės rūgšties, fermentų ir kt. Ypač didelė vitaminų B, ir ypač B12 koncentracija.
Beta karotino spirulinoje 10 kartų daugiau nei morkose, o į sudėtį įeinantį geležis yra ypač gerai pasisavinama organizmo.
Sudėtyje esantis chlorofilas pasižymi stipriomis organizmą detoksikuojančiomis savybėmis.
Sakoma, kad dėl unikaliai turtingos sudėties 1 g spirulinos atstoja 1 kg daržovių.
Visi į spirulinos sudėtį įeinantys elementai yra subalansuoti ir lengvai pasisavinami organizmo.

 

Ir kaip visa tai veikia mūsų organizmą?


Spirulina subalansuoja žarnyno mikroflorą, intensyviai šalina iš organizmo nuodingąsias medžiagas, stiprina raumenis, gerina regėjimą, odą daro elastingesnę, stiprina plaukus, normalizuoja cholesterolio kiekį kraujyje, stimuliuoja medžiagų apykaitą, gerina kepenų veiklą, stiprina nervų sistemą .
Spirulina labai tinkama vartoti po sunkių ligų, operacijų bei įvairių lėtinių ligų atvejais. Tai labai aktualu, kai tenka vartoti daug sintetinių gydomųjų preparatų.
 

O kur galima gauti šių dumblių?


Natūraliomis sąlygomis spirulina auga tik Afrikoje ir Pietų Amerikoje. Tačiau didžioji dalis pasaulyje suvartojamos spirulinos išauginama specialiomis laboratorinėmis sąlygomis. Pačia geriausia, kokybės prasme, laikoma šviežia spirulina, t. y. naudojama produktuose termiškai ir fiziškai neapdorota.


Tačiau nesibaiminkite – nei į Afriką, nei į Pietų Ameriką važiuoti spirulinos neteks. Unikalių produktų su „gyva“ spirulina galime įsigyti jau ir Lietuvoje. Ir išauginta ji Lietuvos (!) laboratorijoje specialiomis sąlygomis.
 

Kas pas mus gamina šiuos unikalius produktus? Ir kokius konkrečiai?


Tai – „Spirulin-El“ linijos produktai. Juos gamina bendrovės „Vingrūnė“ ir „Švenčionių vaistažolės“.
Produktai pagaminti įterpiant šviežiai užaugintą spiruliną į medų su žolelių ir vaisių ekstraktais.
Gaminami keturių rūšių šviežios spirulinos produktai: „Spirulin- El Original“ (šviežia spirulina meduje), „Spirulin- El Senior“ (šviežia spirulina meduje su žolelėmis ir vaisiais vyresnio amžiaus žmonėms), „Spirulin-El Junior“ (šviežia spirulina meduje su žolelėmis ir vaisiais vaikams) ir „Spirulin-El Energy +“ (šviežia spirulina meduje su žolelėmis aktyvaus gyvenimo būdo žmonėms).
 

Kokias kriterijais reiktų vadovautis pasirenkant vieną iš jų?


Jei gyvenate aktyvų gyvenimą, sportuojate, kaip tik jums skirtas „Spirulin-El Energy +“ Jos sudėtyje yra mitybai būtinų baltymų su visaverčiu aminorūgščių kompleksu ir nedidelis kiekis (iki 5 proc.) riebalų. Preparatas papildytas vitaminų B kompleksu, būtinų stresinėms situacijoms įveikti bei sveikiems plaukams palaikyti. Beta karotinas padeda išlaikyti gerą regėjimą, o organizmą detoksikuojantis chlorofilas pašalina dalį su greituoju ar sintetiniu maistu gaunamų toksinų. Guarana, matė ir žalioji arbata ne tik reikiamu momentu padeda išlaikyti organizmą aktyvų, bet ir pasižymi antioksidaciniu poveikiu, mažinančiu organizmo senėjimą.
Vaikams naudingiausias „Spirulin-El junior“. Preparatas užtikrina vaikams reikalingą geležies kiekį bei natūraliai padeda ją pasisavinti. Erškėčiai sustiprina vaiko organizmą, ramunėlė ir liepa padeda peršalus, o anyžiai natūraliai subalansuoja aktyvumą bei suteikia produktui natūralų, gaivinantį skonį.
Daugeliui suaugusųjų tiks „Spirulin – El original“. Jo sudėtyje esantis beta karotinas yra būtinas kiekvieno suaugusiojo regėjimo aštrumui palaikyti. Baltymai turi visą kompleksą aminorūgščių ir itin mažai riebalų. Tai puikus papildas paisantiems griežtos dietos ir nenorintiems pakenkti savo sveikatai. Jame esanti lengvai pasisavinama geležis praverčia sergantiesiems mažakraujyste ar turintiems polinkį į šią ligą. Preparatas turi visą kompleksą vitaminų B, reikalingų depresijai įveikti, įtemptai dirbant ar norint išlaikyti sveikus plaukus ir nagus. Organizmą detoksikuojančios chlorofilo savybės yra būtinos kiekvienam.
„Spirulin-El Senior“ – papildas Nr.1 pagyvenusiems žmonėms. Didelis kiekis beta karotino ir mėlynės padeda išsaugoti regėjimo aštrumą, vitaminų B kompleksas – išlaikyti vidinę pusiausvyrą, o chlorofilo valomosios savybės mažina organizme susikaupusių toksinų poveikį. Česnakas sustiprina organizmo atsparumą ir širdį, o kartu su artišoku mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Mėlynės ir artišokas gerina virškinimą, o žaliosios arbatos ir raudonųjų vynuogių antioksidacinės savybės tiesiog pailgina gyvenimą.
 

Kur reiktų ieškoti visų šių produktų?


„Spirulin-El“ linijos produktų galima įsigyti bet kurioje šalies vaistinėje.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai