Sveikas – vos po vienos dienos

Kai tau operuoja kojas, sunku patikėti – geras pusvalandis kantrybės, ir galėsi eiti namo... pats, be skausmo, randų ir metų metus varginusios ligos. Tai – lazeris. Išsiplėtusios kojų venos jam įveikiamos pro vos įžiūrimą pjūvelį. Jokių ramentų ir ilgai gyjančių žaizdų. Vilniaus širdies chirurgijos centre (UAB „Kardiolita“) moderniausios technologijos leidžia operuotis pažangiausiais būdais ir nesigaišinant...
 

Ligoninėje – tik 24 valandas


„Pasakymas vienos dienos chirurgija reiškia, kad pacientas po mūsų centre atliekamų operacijų ilgiausiai stacionare praleidžia iki 24 valandų, tai yra vieną parą, – aiškina Vilniaus širdies chirurgijos centre teikiamų dienos chirurgijos paslaugų privalumus šio centro kraujagyslių chirurgas dr. Vaidotas Zabulis. – Vėliau jis yra išleidžiamas vadinamajam ambulatoriniam gydymui. Tai yra pacientas toliau gali būti stebimas savo šeimos gydytojo, taip pat mes patys stebime tuos mūsų operuotus ligonius, kurie ateina konsultuotis. Bet didžiausias privalumas yra tas, kad stacionare mūsų pacientams nereikia gulėti savaitę, mėnesį arba du.“
 

Pagalba bet kokiam negalavimui užklupus


Vilniaus širdies chirurgijos centre pagelbstima ne tik sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Veiksmingai padedama skausmo varginamiems žmonėms, patyrusiems traumas, net jei traumos sukeltas negalavimas įsisenėjęs, taip pat susiduriantiems su ortopedijos problemomis.
Šiuolaikinė traumatologija ir ortopedija yra smarkiai patobulėjusios. Tai, ko anksčiau, taikant minimaliai invazinę techniką, pasiekti atrodė neįmanoma, dabar jau tapo realybe ir prieinama pacientams. Moderni aparatūra, implantai ir kitos chirurginės priemonės bei nauji metodai leidžia atlikti operacijas ne tik veiksmingai ir greitai, bet ir neskausmingai pacientui.
„Kardiolitoje“ atliekame peties, kelio ir pėdos dienos chirurgijos operacijas, – sako šio centro ortopedas-traumatologas dr. Sigitas Ryliškis ir išsamiau supažindina su kiekvienos iš jų subtilybėmis. – Peties ortopedinės operacijos dažniausiai atliekamos dėl nuolatinių žastikaulio išnirimų, arba, kitaip tariant, peties sąnario nestabilumo. Taip paprastai būna tada, kai anksčiau buvo patirta trauma, kurios metu išniro žastikaulis, ir vėliau tie išnirimai nuolatos kartojasi.
Kelio sąnario operacijos atliekamos daugiausia dėl meniskų ir raiščių traumų. Šios operacijos taip pat labai veiksmingos, ir po tokių operacijų pacientams nereikia gulėti ligoninėje ilgiau nei dieną ar dvi.“
„Kalbant apie pėdos operacijas, tai daugiausia atliekame vadinamąsias kauliukų operacijas. Iškrypę kauliukai – dažniausiai yra moterų problema, vyrams ji pasitaiko daug rečiau. Viena iš daugeliui žinomų priežasčių yra auštakulnių avėjimas. Tačiau vis dėlto, ko gero, didesnė priežastis yra genetika, nes net ir Afrikoj, nors moterys ten nenešioja aukštakulnių, su šia problema jos taip pat susiduria, – taip paplitusią nuomonę, kad vienintelė priežastis – bateliai aukštais kulnais, paneigia dr. Sigitas Ryliškis.
 

Paslaugos – pačios įvairiausios


Vienoje didžiausių privačių medicinos įstaigų Lietuvoje Vilniaus širdies chirurgijos centre „Kardiolita“ po vienu stogu yra ir šeimos klinika, ir poliklinika, ir ligoninė.
Čia teikiamos įvairiausios medicinos paslaugos. Centre konsultuoja ir gydo aukščiausios kvalifikacijos įvairių medicinos sričių specialistai, atliekami reikalingi diagnostiniai tyrimai, parenkamas terapinis gydymas.
Patyrę centro specialistai ne tik konsultuoja, tiria, bet ir operuoja. Čia, naudojant moderniausią medicinos aparatūrą ir taikant pažangiausias technologijas, atliekamos ne tik minimaliai invazinės (tausojančios žmogaus organizmą) operacijos, po kurių jau tą pačią dieną galima eiti namo, bet ir sudėtingos širdies operacijos.
 

Gydytis gali kiekvienas


Vilniaus širdies chirurgijos centre pacientai gali gauti praktiškai visas dienos chirurgijos paslaugas. Tai labai įvairios operacijos, kurios gali užtrukti nuo keliolikos minučių iki kelių valandų. Dažniausios yra ortopedinės, ginekologinės, urologinės, pilvo chirurgijos, kraujagyslių chirurgijos operacijos.
Vienas iš dienos chirurgijos privalumų yra tai, kad operacija iš anksto suplanuojama, atliekama operatyviai, taikant moderniausius chirurginio gydymo metodus.
Kiti privalumai: greitesnis gijimas (mažesnė komplikacijų, infekcijų tikimybė), maži kosmetiniai pakitimai (nelieka didelių randų), laiko taupymas (žmogus darbingas jau tą pačią ar kitą dieną).
„Visa tai prieinama kiekvienam Lietuvos gyventojui. O jei žmogus draustas privalomuoju sveikatos draudimu ir turi šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto siuntimą, bazinę konsultacijų, tyrimų ir operacijų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos. Pacientui apsilankius pas mus, jam bus atlikti visi prieš operaciją būtini tyrimai, o vėliau ir pati operacija, – aiškina galimybes čia gydytis Vilniaus širdies chirurgijos centro poliklinikos vadovė.

 

Kainos – prieinamos visiems


Taigi, turėdamas gydytojo siuntimą, bet kuris pacientas, kuris nori būti chirurginiu būdu gydomas Vilniaus širdies chirurgijos centre, gali iš anksto susitarti dėl jam patogios operacijos dienos. Tiems, kurie bijo aukštų privačių gydymo įstaigų kainų, iš anksto išsigąsti nevertėtų. Kadangi Centras turi sudaręs sutartį su teritorinėmis ligonių kasomis, tai bazinę operacijos kainą, žinoma, sumoka ligonių kasa. Priemoka nėra didelė, ji priklauso nuo operacijos sudėtingumo ir to, kiek pacientui teks laiko praleisti Centre po operacijos – pusvalandį ar valandą, ar teks čia pasilikti per naktį, t.y. visą parą.
Beje, Vilniaus širdies chirurgijos centras „Kardiolita“ iš kitų privačių medicinos įstaigų išsiskiria dar ir tuo, kad čia yra 24 valandas veikiantis intensyviosios terapijos skyrius. Nors dienos chirurgijai toks skyrius nėra būtinas ir iš privačių gydymo įstaigų to nėra reikalaujama, tačiau kadangi šiame centre atliekamos ne tik dienos chirurgijos operacijos, bet ir sudėtingos širdies chirurgijos operacijos, ši paslauga taip pat teikiama. Tai labai svarbu, kad čia dirbantys specialistai ne tik suteiktų kokybiškas paslaugas, bet ir būtų užtikrintas visapusiškas saugumas.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai