Tatuiruotė – piešinukas visam gyvenimui!?

Tatuiruotę pasidaryti atrodo paprasta, tačiau tai turėtų būti gerai apgalvotas įgeidis. Visų pirma piešinukas liks visam gyvenimui, todėl reikia neapsirikti ir gerai įsiminti pagrindinius reikalavimus, kurie keliami tatuiruočių darymui. Jei šie reikalavimai bus įvykdyti, turėsite ant kūno kokybišką piešinuką. Nusprendus panaikinti tatuiruotę, reikia įsidėmėti, kad šalutiniai padariniai gali likti. Apie tatuiruotes, jų atlikimo procedūrą, reikalavimus tatuiruočių darymo meistrams bei galimus šalutinius padarinius, nusprendus panaikinti tatuiruotę, konsultuoja tatuiruočių studijos „RAMAS TATTO“ meistras Ramas.
 

Tatuiruotė – išskirtinumo žymė


Žodis „tattoo“ kilęs iš polinezietiško žodžio „tatau“. Tatuiravimas – įvairių nenutrinamų simbolių, ženklų, linijų, vaizdų įamžinimas mechaniniu būdu: pjaunant ar badant po oda įšvirkščiant dažomųjų medžiagų. Tatuiravimo istorijos pradžia nenustatyta, tačiau mokslininkai pažymi, kad pirmoji tatuiruotė galėjo būti padaryta prieš keliasdešimt tūkstančių metų. Seniausios tatuiruotės rastos Egipte –tatuiruotės ant mumijų odos. Manoma, kad buvo tatuiruota įrankiais, pagamintais iš ragų ir kaulų.

Senovėje tatuiruotė prilygo asmens tapatybės dokumentui. Tai buvo vienas iš gentį ar tautą vienijančių faktorių, išskirtinumo žymė. Kiekviena gentis ar tauta turėjo savitą simbolių ar piešinių kalbą, kuri išreikšta buvo ant odos tatuiravimo būdu. Tatuiruotė puošdavo genties vadų, geriausių medžiotojų, vyresniųjų giminės narių ir žynių odą.
Krikščionybės atsiradimo laikais tatuiravimą siekta uždrausti. Tačiau tatuiravimosi paprotys vis tiek pamažu plito. Atrasdami naujas žemes, keliautojai sutikdavo išsitatuiravusius įvairių šalių gyventojus. Tatuiravimosi paprotys plito uostuose tarp jūreivių ir piratų. Kelionių metu puošti tatuiruotėmis kūnus pradėjo ir aristokratijos atstovai: Anglijos karalius Georgas V, Danijos karalius Fridrichas VII, Rusijos caras Nikolajus II. XX amžiaus pabaigoje Amsterdame atidarytas pirmasis tatuiruočių muziejus, kuriame išskiriami tatuiruočių stiliai, mados, spalvos, kurie geriausiai apibūdina kiekvieną laikotarpį. Šiuo metu tatuiruotė taip pat išskirtinumo ženklas, kuris atspindi žmogaus gyvenimo stilių, mąstymą, pasaulėžiūrą.
 

Piešinukas ant kūno turi džiuginti, o ne kelti nusivylimą!


Jei nusprendėte papuošti kūną tatuiruote, svarbiausia susirasti kvalifikuotą meistrą. Tatuiravimo procedūros sterilumo užtikrinimas, kokybiškos tatuiruotės atlikimas reikalauja labai didelių investicijų, nes profesionali įranga, dažai, specialūs medicinos aparatai kainuoja labai brangiai, todėl, rinkdamiesi saloną, į tai turėtumėte atkreipti dėmesį. Profesionalus tatuiruočių meistras privalo užtikrinti tatuiruotės kokybę bei saugumą. Tatuiravimo procedūra turi atitikti šiuos nustatytus reikalavimus:
• Sterilumo užtikrinimas – vienas iš pagrindinių veiksnių, renkantis saloną, kuriame bus atlikta tatuiruotė. Patalpa, kurioje daroma tatuiruotė, turi būti visiškai atskirta nuo visų kitų patalpų. Procedūros metu patalpoje gali būti tik meistras ir klientas. Patalpa turi būti gerai apšviesta. Turi būti naudojamas autoklavas – tai vienintelis sterilizatorius, 100 proc. užtikrinantis įrankių sterilumą. Joks kitas sterilizatorius neužtikrins visiško sterilumo. Darbo vieta prieš kiekvieną procedūrą turi būti dezinfekuojama. Procedūrai privalo būti naudojamos tik vienkartinės pirštinės ir vienkartinės adatos, nes po kiekvieno naudojimo adatos atbunka. Apie adatų panaudojimą antrą kartą negali būti net kalbos. Darant tatuiruotę jaučiamas skausmas, įranga ir profesionalumas šiuo klausimu neturi reikšmės. Tai priklauso nuo žmogaus jautrumo skausmui ir nuo kūno vietos, kur daroma tatuiruotė: kuo arčiau kaulų, tuo jautriau. Atlikęs tatuiravimo procedūrą, meistras turi jūsų akivaizdoje sunaikinti viską (adatas, dažus, gaubtelius ir pan.), t.y. viską, kas kontaktavo su jūsų krauju.


• Kokybiška tatuiruotė – piešinys ant kūno visam
gyvenimui. Todėl piešinio ant kūno ryškumas turi būti svarbus veiksnys, pasirenkant profesionalų tatuiravimo meistrą, kuris procedūrai naudoja originalius dažus. Originalūs dažai yra labai brangūs, jų gamyba paremta moksliniais ir technologiniais tyrimais bei higienos reikalavimais. Į originalių tatuiruočių dažų sudėtį įeina specialios nekenksmingos žmogaus organizmui medžiagos. Tačiau tatuiruotės ryškumas priklauso nuo daugelio veiksnių: žmogaus odos tipo, pavyzdžiui, kuo oda tamsesnė tuo tatuiruotė ryškesnė, o ant šviesios odos tipo tatuiruotės bus šiek tiek blankesnės. Tatuiruotės ryškumas priklauso nuo pasirinktos kūno vietos, tarkime, piešinėlis ant plaštakos ar pėdos niekada nebus ryškus dėl nuolatinės trinties (pvz., su avalyne ir t.t.), be to, oda šiose vietose plonesnė, todėl piešinėlį tektų kartkartėmis paryškinti. Didžiausias tatuiruočių ryškumo priešas – apsauginių kremų nenaudojimas būnant saulėje.
• Tatuiravimo piešinių yra daug, iš katalogo galėsite išsirinkti norimą paveikslėlį. Pasirinkus piešinėlį iš katalogo, profesionalus meistras visada pasiūlys ką nors pakeisti, kad tatuiruotė būtų individuali, – juk nelabai norisi pajūryje pamatyti dar penkias tokias pat tatuiruotes. Taigi, atsižvelgęs į kliento norus, meistras turi būsimai tatuiruotei suteikti individualumo ir nekopijuoti aklai katalogų, nebent klientas griežtai nori identiško piešinio iš katalogo.
• Profesionalus meistras visada naudoja vienkartinius sterilius darbo įrankius! Jis privalo turėti specialią aparatūrą ir išmokytą personalą, kuris sugeba piešinius ant kūno transformuoti pagal kliento pageidavimus, t.y. didinti, mažinti, keisti formą, spalvas, derinti su kitais piešiniais.
• Tatuiruotė padaroma per vieną kartą, nebent ji būtų labai didelė. Renkantis meistrą reiktų nesuklysti, nes kai kurie „meistrai“, neturėdami specialios aparatūros, kokybiškų dažų, nesugeba vienu kartu padaryti kokybiškos tatuiruotės. Šiuo atveju ne tik oda traumuojama, bet ir iškyla rizika užsikrėsti infekcinėmis ligomis. Todėl visada klauskite per kiek laiko bus padaryta tatuiruotė.
• Padaryta tatuiruotė turi būti uždengta specialiu būtinai steriliu pleistru. Po procedūros oda aplink tatuiruotę gali būti paraudusi, gali perštėti, todėl apie savaitę odą reikia tepti odą gydomosiomis priemonėmis.
• Po procedūros turi būti kruopščiai paaiškinta priežiūra ir suteikta rašytinė instrukcija.
 

Tatuiruotę pašalinus, gali likti randas


Ilgus metus tatuiruočių pašalinimo procedūros buvo sudėtingos ir skausmingos. Tatuiruotės daromos visam laikui, todėl jų panaikinimas yra sudėtingas. Liekančių spalvų dėmelės ar dėmės, jų dydis, galimybė išgyti priklauso nuo to, kaip tatuiruotė buvo padaryta ir kiek laiko ji yra. Profesionalaus meistro daryta tatuiruotė gali būti lengviau pašalinama, nes dažai bus lygiai paskleisti po vienodą odos lygį. Naujos tatuiruotės taip pat gali būti sunkiau pašalinamos nei senesnės. Prieš išpopuliarėjant lazeriui buvo šalinama dažnai skausmingais randą paliekančiais būdais. Šalutiniai procedūros lazeriu padariniai yra taip pat keli: gali būti spalvos odoje perteklius, ar, atvirkščiai – gydytai vietai gali trūkti odos spalvos, gali būti infekcija, nevisiškas pigmento pašalinimas ar 5 proc. tikimybė, kad liks randas.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

kobra222
2009-12-17 21:19
ar galima darytis tattoo jei sergi cukralige.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai