Šiandien pleiskanos – nebe problema

Kiekvieną dieną savo aplinkos, darbo, vaidmens visuomenėje esame įpareigoti atrodyti taip, kaip iš mūsų reikalaujama. Tvarkingi, gaiviai kvepiantys ir apsirengę tinkamais drabužiais. Be abejo, bendraudami taip pat laikomės etiketo ir nustatytų elgesio normų, tačiau dažnai net nesusimąstome, kad, kaip sakoma, „šaukštas deguto ir medaus statinę sugadina“. Vienas iš tokių „šaukštų“ – tai pleiskanos, kurios net ir gražiausiai atrodančio ar geriausiai kvepiančio žmogaus įvaizdį tikrai apgadins. Tad šiame „Sveiko žmogaus“ numeryje kalbame apie pleiskanas ir tai, kaip su jomis kovoti. Pataria „Cutrin“ kosmetikos specialistė Aušra JUČINSKAITĖ
 

Pleiskanos


Šios baltos ar gelsvos spalvos odos atplaišos ryškiai pastebimos ne tik ant plaukų (ypač tamsių), bet ir ant drabužių. Pleiskanos ne tik atrodo neestetiškai, bet ir sukelia erzinantį galvos niežulį.
Jų gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, pradedant netinkama galvos bei plaukų priežiūra ir baigiant rimtomis ligomis, tokiomis kaip odos grybelis.
Kalbant apie išorinius odos dirgiklius, galima paminėti tokius veiksnius, kaip netinkamos kosmetikos bei plaukų priežiūros priemonės. Jeigu galvą plaunate dažnai ir jums netinamais šampūnais arba naudojate itin daug šukuosenos formavimo priemonių, nenustebkite, jeigu anksčiau ar vėliau atsiras pleiskanų.
Be abejo, kaip ir daugelį sveikatos sutrikimų, taip ir pleiskanas gali sukelti ir žmogaus vidinis disbalansas – stresai ar nesuderinta mityba.
Odos pleiskanojimą sukelia ir perdėtas odos išsausėjimas, atsirandantis praleidžiant daug laiko dirbtinai šildomose patalpose.


Vis dėlto mokslininkai jau yra nustatę pagrindinę odos pleiskanojimo priežastį – odos grybelį malassezia.
Nereikėtų iš anksto daryti skubotų išvadų ir galvoti, kad šiuo grybeliu serga tik nevalyvi žmonės. Jis yra randamas beveik kiekvieno žmogaus galvos odoje, tačiau suaktyvėja ne visada. Kai tai nutinka, malassezia pradeda skatinti per didelį riebalų išsiskyrimą iš plaukų folikulų, kuris sukelia odos susierzinimą. Padidėja odos ląstelių gamyba, ir atsiranda negyvų odos atplaišų, kurios, susimaišiusios su plaukų ir odos riebalais, itin išryškėja.
 

Rimti sveikatos sutrikimai


Kiekviena išorinė kūno reakcija labai dažnai būna ir tarsi įspėjimas apie rimtesnes ligas. Todėl, pabandžius atsikratyti pleiskanų ir nesulaukus teigiamų pokyčių, derėtų pasidomėti bei pasitikrinti, ar jos nėra sukeltos kokių nors ligų. Dažniausi pleiskanų sukėlėjai – tai hormonų svyravimai, jau minėtas stresas, įvairūs nervų sutrikimai (pvz. Parkinsono liga), nusilpusi imuninė sistema ir pan.
Dar viena liga, skatinanti didelį pleiskanojimą, – tai seborėjinis dermatitas.
Sergant šia liga oda pasidengia raudonu riebiu bei baltai gelsvu sluoksniais. Seborėjinis dermatitas pažeidžia ne tik galvą, bet ir kitas riebalus išskiriančias odos vietas: antakius, užausius, nosies kraštus, pažastis.
 

Gydymas


Norint sėkmingai išnaikinti galvos odos pleiskanas, svarbu ne tik atsiriboti nuo minėtų veiksnių, bet ir pasirūpinti kokybiška ir tinkama galvos bei plaukų priežiūra.
Kompanija Cutrin žmonėms, kenčiantiems nuo pleiskanų, specialiai sukūrė BIO+ priežiūros liniją, kurią sudaro aktyvusis bei specialusis šampūnai, aktyvusis losjonas bei valomoji kaukė.
Tradicinis efektyviai veikiantis BIO+ Active Shampoo šampūnas nuo pleiskanų ypač gerai naikina riebias pleiskanas bei niežulį, tinka visų tipų plaukams. Šis šampūnas, kurio pagrindinės veikliosios sudedamosios dalys yra piroktono olaminas bei kadagio ūglių ekstraktas, balansuoja galvos odos riebalų perteklių ir ramina galvos odą.
Norint pasiekti geriausių rezultatų, rekomenduojama šampūno veikimą papildyti losjonu bei valomąja kauke.
Kondicionuojantis, nenuskalaujamas losjonas BIO+ Active Care naikina pleiskanas, niežulį ir paraudimus, stimuliuoja kraujotaką ir balansuoja galvos odos riebalinių liaukų funkciją.
Cutrin BIO+ Peeling Mask plaukų priežiūros kaukė naikina pleiskanas, jos sudėtyje esantys skandinaviškieji ingredientai kadagio ūglių ekstraktai ramina galvos odą, naikina niežulį ir galvos odos dirglumą, savo poveikiu sustiprindami BIO+ Active Shampoo veikimą.
Kaukė reguliuoja riebalų sekreciją, o salicilatas, naikindamas pleiskanas, valo galvos odos paviršių.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Ilona
2011-02-27 17:14
Labai gerai padeda! Esu patenkinta. :)

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai