Graži šypsena – technologijų siūlomas sprendimas

Šypsena – gražiausia puošmena. Tai girdime labai dažnai, ir ginčytis tikriausiai neverta. Ir savaime suprantama – kiekvienas stengiamės padaryti viską, kad mūsų dantys atrodytų kuo geriau. Valome juos, lankomės pas odontologą, jei reikia – protezuojame ar nešiojame kabes. Tačiau kartais dėl įvairiausių priežasčių net ir šios priemonės nepadeda. Arba paprasčiausiai – jos žmogui nepriimtinos. Tobulėjančio mokslo, o kartu ir odontologijos dėka, jau galima itin supaprastinti ir palengvinti kelią gražios šypsenos link. Tą pasiekti padeda estetinė odontologija. Apie tai kalbamės su Kauno odontologijos klinikos „Processus“ odontologe Asta Narbutiene.
 

Estetinė odontologija. Kas tai?


Kaip pasakojo „Sveiko žmogaus“ pašnekovė, šioje srityje dirbanti ketverius metus, estetinė odontologija Lietuvoje praktikuojama jau maždaug 10 metų ir yra pati naujausia odontologijos sritis. Ši sritis ir visos jos šakos – estetinis plombavimas, estetinė restauracija bei estetinė rekonstrukcija susiformavo esant paprasčiausioms priežastims. Pirmiausia – atsiradus sparčiai gerėjančioms odontologinėms medžiagoms bei technologijoms, leidžiančioms tai įgyvendinti. Pasitelkiant šiuos mokslo pasiekimus daugeliu atvejų galima plombuoti ir sutvarkyti tokius dantis, kuriuos iki šiol tekdavo tik protezuoti. Akivaizdi šios alternatyvos nauda yra ta, kad plombuojant išsaugojama daugiausia natūralių danties audinių. Tuo tarpu protezuojant didelę danties dalį tenka nupjauti.
Kita priežastis, kodėl estetine odontologija užsiimančios klinikos klientų nestokoja kelis mėnesius į priekį, yra tai, kad didėja pačių žmonių poreikis estetikai. Nebeužtenka sudėti protezus ar paprasčiausiai užplombuoti dantis. Žmonės nori ir jiems reikia atrodyti gražiai.


 

Kokia nauda?


Savaime suprantama, prieš pasirenkant gana naują ir dar ne itin plačiai praktikuojamą dantų išvaizdos tobulinimo sritį, norisi apie tai sužinoti kuo daugiau. Kaip ir kokiais atvejais estetinė odontologija tinka? Kokios tai procedūros? Kiek viskas kainuoja?
Odontologė A.Narbutienė pasakojo, kad, naudojant pačias naujausias plombas, šypsenos labui nuveikti galima labai daug.
Plombuojant galima patobulinti tiek nulūžusį ar nutrupėjusį, tiek ir visiškai kreivą dantį.
Taip pat – pakeisti danties padėtį, nesimetrišką šypseną. Tai itin patogu žmonėms, nenorintiems ortodontijos. Juolab kad ir efektas pasiekiamas nepalyginti greičiau.
Ortodontija kreivus dantis ar asimetriją tenka taisyti kelerius metus, tuo tarpu estetiniam plombavimui užtenka vienos dienos – apie 6 valandų darbo.
Be viso to, pasitelkus estetinę odontologiją, dantis galima išlyginti, pakeisti jų spalvą, taip pat – užtaisyti tarpus tarp dantų.
Tai ypač patogu vyresnio amžiaus žmonėms, spalvos keitimas – rūkaliams arba tiesiog nesveikus dantis turintiems žmonėms.
 

Kaip tai atliekama ir kiek tai patvaru?


Viena didžiausių baimių prieš lankantis pas odontologą – kaipgi atrodys dantys uždarius kabineto duris? Ar, pasinaudojus estetinio plombavimo paslaugomis, reikės skirti daugiau dėmesio burnos priežiūrai? Be to, kadangi procedūra nėra pigi (vienas dantis – apie 600 Lt), kiek laiko ja teks džiaugtis?
Į šiuos klausimus yra keli paprasti atsakymai. Estetinės odontologijos procedūrų metu dantys yra formuojami itin preciziškai. Palyginti su tuo, kaip plombavimas buvo atliekamas prieš keliolika metų, šiandien „plika“ akimi nepamatysi, kad dantis apskritai buvo sugedęs ir taisytas. Plombuojant išmodeliuojami visi danties kauburėliai, vagelės, pritaikomi natūralūs atspalviai, todėl jie atrodo kaip sveiki. Vienam dančiui užplombuoti sugaištamos apie 2 valandos.
Estetinis plombavimas – ne amžinas, tačiau laikosi gana ilgai – apie 8–10 metų. Rekomenduojama juos kas puse metų poliruoti pas specialistą, tačiau taip elgtis reikėtų ir su sveikais dantimis.
Be abejo, yra tikimybė, kad plombuotas dantis skils, tačiau šiuo atveju užtenka tik vėl uždėti plombą, o štai, jei nulūžta protezas, – protezuoti reikia iš naujo.
Galų gale – tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai