Astrologija – pagalba žmogui vakar, šiandien ir rytoj

Žodis astrologija daugeliui žmonių dažniausiai asocijuojasi su horoskopais paskutiniame laikraščio puslapyje. Kartais ir su žvaigždėmis, planetomis, mėnulio fazėmis. Tačiau ar kada nors esate susimąstę, ką iš tiesų tos žvaigždės, planetos ar horoskopai gali mums pasakyti? Ar esate pagalvoję, kad astrologija galėtų pasitarnauti ir rūpinantis sveikata, gydant ligas? Kaip visa tai veikia? Kaip pasitelkti dangaus mokslą savo pusėn? Apie tai kalbamės su astrologu Nagliu ŠULIJA.
 

Iš kur yra kilęs ryšys tarp astrologijos ir medicinos?


Kai medicina buvo tradicinė, žmonėms reikėjo norom nenorom sekti, kas dedasi gamtoje, kad prisitaikytų prie situacijos ir išgyventų. Todėl jau Antikoje ir Viduramžiais buvo sukurta labai išsami ryšio tarp planetų, Zodiako ženklų ir žmogaus organizmo sistema. Viena iš rimčiausių astrologijos užduočių buvo konsultuoti medikus.
Asklepijas, Avicena, Hipokratas ir kiti kuo puikiausiai išmanė astrologiją bei žinojo, kada kokius vaistus duoti. Kadangi vaistai buvo gamtinės kilmės – žolelės, mineralai, buvo ieškoma sąryšio tarp jų ir planetų.
 

Koks požiūris į astrologiją šiandien?


Šiandien yra tokių žmonių, kurie bando astrologiją įvardyti kaip burtus. Ir kuo toliau, tuo labiau ši koncepcija propaguojama.
Iš tikrųjų astrologija yra kažkas per vidurį tarp gamtos ir socialinių mokslų, tad visa tai, kas veikė seniau, veikia ir dabar. Vis dėlto šiuolaikinė medicina daugeliu atvejų yra labai efektyvi, tad dažnai nėra reikalo kreiptis į astrologus.
 

Medikai taip pat skeptiški šiuo klausimu.


Taip, jie skeptiški ir turi tam teisę. Medicinoje lūžis įvyko su chemijos, biochemijos vystymusi. Penicilino ar skiepų atradimas išsprendė daugybę problemų, chirurgija – taip pat. Modernioji šiuolaikinė medicina dabar yra daug stipresnė nei tradicinė.
 

Vis dėlto kaip astrologija gali padėti?


Dabar žmonės yra orientuoti į savo pasiekimus – reikia buto, automobilio, karjeros, dar kažko. Jie ir bėgioja paskui šiuos pasiekimus, neįsiklauso į save. O tie, kurie pradeda domėtis, klausytis gyvena sklandžiau. Tuomet atsiranda ir žolelės, ir astrologija.Pagrindinė problema yra ta, kad dauguma ligų iškyla iš gyvenimo būdo, o jis išplaukia iš žmogaus mąstymo būdo. Kažką išoperavus, simptomus nugalėjus vaistais ir nepakeitus gyvenimo būdo, liga grįš. Taigi reikia keisti – gyvenimo būdą ir mąstymą. Čia astrologija gali šiek tiek patarti.
 

Tad iš tiesų žvaigždės gali padėti rūpintis sveikata?


Medicinoje yra toks terminas „predispozicija“, „polinkis“. Sudarius žmogaus asmeninį horoskopą galima spręsti, kokį polinkį į tam tikras ligas žmogus turės.
Gimimo horoskopas – lot. radiks – yra sudaromas pagal žmogaus gimimo laiką, metus ir kitus duomenis.
Tačiau jokiu būdu nereiškia, kad žmogus visomis tomis ligomis ir susirgs. Viskas priklauso nuo gyvenimo būdo. Jeigu žmogus gyvens nesveikai, sunkiomis sąlygomis, tai gali užpulti net ir ligos, kurioms jis turėtų būti atsparus.
 

Žvaigždžių išsidėstymas, mėnulio fazės – visa tai taip pat veikia žmogų?


Taip. Sužinoję pagrindinius žmogaus duomenis – jautrumą vienokioje ar kitokioje srityje, kokios planetos jo horoskope tą jautrumą skatina ar stabilizuoja, galime prognozuoti, kada yra ligos paaštrėjimo, pasireiškimo tikimybė. Turėdamas tokią informaciją, žmogus gali tą organizmo vietą pasaugoti profilaktiškai.
 

Manote verta susidaryti savo asmeninį horoskopą?


Žinant savo gimimo horoskopą ir planetų išsidėstymą, galima užbėgti už akių įvairioms situacijoms. Pvz., nepersistengti darbe, nes yra tikimybė, kad prasidės migrena.
 

Ar yra universalių patarimų, tinkamų visiems?


Ir taip, ir ne. Senovės Lietuvos kaime buvo toks terminas – mėnulio senagalys. Per šį mėnulį žmonės stengdavosi nieko naujo nepradėti, baigti darbus, atiduoti skolas, tuo metu nejodavo piršliai. Prasidėjus jaunam mėnuliui, viskas vykdavo atvirkščiai. Visi suskubdavo pradėti darbus. Mūsų protėviai puikiai tuos dalykus žinodavo. Dabar mes dangaus nepažįstam.
 

Kur žmonėms galima rasti tą astrologinę pagalbą? Internete?


Yra nemažai rimtų astrologijos tinklalapių, kurie gali paskaičiuoti žmogaus gimimo horoskopą, tačiau ten nebus parašyta, ką su juo daryti. Tad teks ateiti asmeniškai pas astrologą.
Komentuoja Vilniaus miesto universitetinės ligoninės Kardiologijos skyriaus vedėjas med. dr. Mykolas BILIUKAS.
Nėra jokios abejonės, kad visi mes – gamtos vaikai, todėl esame glaudžiai susiję ir priklausomi nuo gamtos procesų, kurie vyksta kiekvieną laiko bei erdvės akimirką. Paimkime paprastą pavyzdį – saulės užtemimą, laiko tarpsnį, kai tarp saulės ir žemės įsiterpia mėnulis, kurio šešėlis užtemdo dalį mūsų planetos. Tuomet pasikeičia gyvūnų, paukščių, žmonių elgesys, kyla vėjas ir pan. O juk kiekviena žvaigždė, kiekviena planeta skleidžia savo elektromagnetinį spinduliavimą, kuris įtakoja mūsų organizmo biolauką (kad žmogus turi biolauką, įrodė Luidžis Galvanis daugiau kaip pieš 400 metų). Elektromagnetinis spinduliavimas veikia ir organizmo elektrolitus – kalį, kalcį, taip pat vandenį, kurio mumyse – 60–70 procentų, jis poliarizuojasi magnetiniuose laukuose. Todėl pagal minėtus procesus būtų galima prognozuoti tolimesnę konkretaus žmogaus gyvenimo eigą, gyvenimo trukmę ir daugybę kitų išvestinių žymenų, jeigu sąlygos, buvusios žmogaus gimimo valandą, nesikeistų. Tuo šiandien naudojasi astrologija – mokslas, kuris, kaip rašoma „Tarptautinių žodžių žodyne“: „išpranašauja žmogaus likimą pagal žvaigždžių ir planetų išsidėstymą jo gimimo valandą“. Tuo naudojasi ir astrologai, sudarydami individualius horoskopus, t.y. „lenteles, rodančias dangaus šviesulių išsidėstymą žmogaus gimimo metu, kurią viduramžių astrologai sudarydavo žmogus likimui išpranašauti“. Visa tai būtų galima laikyti teoriniais ateities modeliais, jeigu, žmogaus gyvenimui bėgant į priekį, planetų, žvaigždžių bei žemės heliogeometereologinės charakteristikos nesikeistų. Deja, planetos sukasi.
Yra žinoma, kad 50 proc. žmogaus sveikatos priklauso nuo gyvenimo sąlygų, 20 proc. nuo paveldimumo, 20 – nuo gamtos sąlygų ir tik 10 – nuo medicinos, kur, beje, didelę dalį dar užima tikėjimas gydymu ir gydytoju, o ne vien materialiomis gydymo priemonėmis – skalpeliais, vaistais, technologijomis. Viso to astrologai nenagrinėja, todėl ir numatyti ateitį nelabai gali. Kai ko nors mes tiesiogiai patikrinti negalime, tai kompensuojame tikėjimu, kuris šalia mokslo, intuicijos, parapsichologijos praplečia pasaulio pažinimo galimybių arsenalą, o kartu – diagnostikos ir gydymo galimybes. Ryšiai tarp žvaigždių ir tarp planetų, kaip ir visa visata, be jokios abejonės, yra susiję visuotiniu reiškinių sąryšio principu, bet kol kas žmonijos yra menkai išstudijuoti, todėl sunkiai mums suvokiami. Jie neviršija įrodymų D lygmeniu, t.y. atskirų autoritetų nuomonės ar susitarimų lygmeniu. „Aš taip manau, mes manome, kad yra taip...“ lygis neturi įrodymais pagrįstų išvadų. Tačiau žmogui įgimtas tikėjimo jausmas, kurį jis įvardina kaip vieną iš pasaulio pažinimo kelių, tenkinasi ir D lygmens įrodymais. Kitaip tariant, žmonės nori tikėti astrologų išvadomis, jeigu nėra išsamesnių, gilesnių tyrimų. Aukštesniam visatos procesų pažinimo lygiui reikalinga milžiniška lėšų, intelekto, technologijų koncentracija. Mes tik giriamės, kad labai daug žinome. O juk žmonija, neturi įrodymais pagristų duomenų, kaip, pavyzdžiui, veikia duona. Jos poveikio niekas neištyrinėjo taip, kaip ištyrė kokį nors vaistą. Moksliškai ištyrinėtas vienintelės rūšies vyno – Cabarnet Sagvinjon – poveikis žmogaus organizmui, jau turime mokslinius tyrimus ir apie valso poveikį žmonėms, atgaunantiems sveikatą po infarkto, tačiau dar niekas nesirengia finansuoti tarpplanetinio poveikio tyrimų...
Kategoriškai neigti planetų išsidėstymo ir to nulemtų procesų įtakos žmogaus sveikatai, kartu ir likimui, šiuo metu trūksta įrodymų. Nors tokio poveikio galimybė egzistuoja. Šį žinių stokos tarpą užpildantys visažiniai yra tik įrodymais nepagrįstos asmeninės nuomonės turėtojai, kurie kartais gali aklai prognozuoti procesų eigą ir pataikyti tiksliai, bet dažniausiai prašauna pro šalį vien todėl, kad žvaigždžių ir planetų išsidėstymas bei žmogaus gyvenimas nuolat kinta ir visa tai labai atitolsta nuo padėties, buvusios individo gimimo momentu. Jeigu žvaigždės visam gyvenimui išliktų toje vietoje, kur buvo gimstant, tuomet astrologija būtų tikslus mokslas.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai