Pas ginekologą – bent kartą per metus

Konsultuoja Vaisingumo klinikos gydytoja akušerė ginekologė Reda VERBICKIENĖ
 

[klausimas]Kaip dažnai moteriai reikia profilaktiškai pasitikrinti pas gydytoją ginekologą?[/klausimas]
Ir visiškai gerai besijaučiančiai moteriai – bent kartą per metus.
Profilaktinio vizito tikslas – anksti diagnozuoti ligas bei neleisti joms vystytis.
Paprastai tiriama, ar nėra krūtų ligų simptomų, taip pat – ikivėžinių gimdos kaklelio pakitimų bei gimdos ir kiaušidžių ligų: polipų, auglio, miomų, endometriozės.
[klausimas]Kodėl toli gražu ne visos moterys taip savimi pasirūpina?[/klausimas]
Tikrai, dauguma moterų vengia tokių vizitų ir paprastai kreipiasi tik tada, kai blogai pasijaučia. Norint pakeisti šią situaciją, labai svarbus auklėjimas bei supratimas, kad sveikata yra asmeninis turtas, medicinos pagalbos galimybės – ribotos, ypač tais atvejais, kai liga diagnozuojama pavėluotai.
Mamos turėtų pačios nevengti profilaktinių patikrų ir pasikalbėti su dukromis, paaiškinti tokios savirūpos svarbą.
Deja, dažniau mamos savo mergaites pas gydytoją atveda tik atsiradus negalavimų. Tuomet pirmasis vizitas būna susijęs su gydymu ir kartais – dėl pačios ligos – skausminga apžiūra. Tai tampa viena atsainaus merginų požiūrio į profilaktiką priežasčių. Tačiau periodinis pasitikrinimas (tai galima vadinti apsidraudimu nuo ligos) yra paprastesnis ir ne toks nemalonus, kaip gydymas, ypač, jeigu liga užleista.
[klausimas]Ar, registruojantis pas gydytoją ginekologą, svarbu atsižvelgti į menstruacinį ciklą?[/klausimas]
Taip. Reikia atvykti po mėnesinių, nes ciklo viduryje apžiūra sukeltų daugiau diskomforto, ne visi tyrimai būtų informatyvūs.
[klausimas]Apie ką dar reikia pasikalbėti su akušeriu-ginekologu?[/klausimas]
Galima aptarti visus aktualius ir rūpimus klausimus dėl intymiosios higienos, lytinio gyvenimo problemų. Reikalui esant, ginekologas rekomenduos konsultuotis su seksologu.


Planuojant nėštumą, reikia pasitarti dėl mitybos, kada ir kaip vartoti folio rūgšties.
Labai svarbu visas intymaus gyvenimo bei sveikatos problemas aptarti pradedant taikyti kontracepciją. Gydytojas, atsižvelgdamas į lytinio gyvenimo, menstruacijų ir kitus ypatumus, buvusias ginekologines ligas ir bendrą jūsų būklę, patars, koks kontracepcijos metodas tinkamiausias.
Su gydytoju ginekologu galima ir reikia pasitarti merginoms, pradedančioms lytinį gyvenimą.
[klausimas]Kokie tyrimai gali (turi) būti atlikti profilaktinio vizito metu?[/klausimas]
Pirmiausia vizito metu paimamas citologinis tepinėlis patikrinti, ar moteris neserga gimdos kaklelio vėžiu.
Pagal gimdos kaklelio vėžio profilaktikos programą, Lietuvoje visoms 30–60 metų socialiai apdraustoms moterims atliekamas vienas toks nemokamas tyrimas per trejus metus.
Laikoma, kad moterims, kurios gyvena lytinį gyvenimą, toks tyrimo periodiškumas yra pakankamas.
Naudojančioms hormonines kontracepcijos priemones šis tyrimas turėtų būti atliekamas dažniau. Jeigu tyrimo metu nustatoma pakitimų ar jeigu gimdos kak­lelyje aptinkama vadinamųjų žaizdelių, rekomenduojama apžiūra videkolposkopu („pro mikroskopą“).
Kai reikia, tyrimui paimamas audinio gabalėlis (biopsijos metodas).
Be to, gydytojas apžiūri krūtis, pamoko moterį savityros.
Jeigu krūtyse aptinkama pakitimų, skiriami papildomi tyrimai: ultragarsinis (jaunesnėms moterims, kurių liaukinis krūtų audinys palyginti tankus) arba mamografija (vyresnėms, menopauzės periodu, kai krūtyse daugiau riebalinio audinio).
Pagal krūties vėžio profilaktikos programą 50–69 metų moterims mamografija (krūtų rentgenologinis tyrimas specialiu aparatu) vieną kartą per dvejus metus atliekama nemokamai.
„Vaisingumo klinika”
Šv.Gertrūdos g. 64, Kaunas
tel.: (8~37)  20 22 01
Gydytoja akušerė ginekologė
Reda VERBICKIENĖ
tel.: (8~687) 81 378
el. paštas: verbickiene@gmail.com

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

arvyda
2011-02-23 11:04
labai labai gera gydytoja!lankausi pas ja ir esu labai patenkinta.labai nuosirdi ir rupestinga yra gydytoja reda virbickiene,visada paaiskina ir paklausia ar viska supratai ar viskas aisku,labai profesoali,labai dziaugiosi ,kad ja radau ir kad pas ja lankausi.o visi kiti pikti komentarai tai nezinau,kas juos gali rasyt,labai pikti ir negeri zmones,apsilankyk pas gydytoja reda virbickiene ir isitikinsit,kad blogi komentarai tik piktu zmoniu vaizduote,super gydutoja.
ale
2010-08-17 16:33
ar galima pasigauti kokia nors infekcija pasinaudojus nepriziurimus tualetus nes daugiau niekur kitur negalejau uzsikresti atsirado po kurio laiko karpos ant lyties organu o po kurio laiko stiprus niezulys ir pasutimo pozymiu patarkit man ka daryti siu metu tikrai nenueiciau pas ginekologa nes esu uzsienyje.
Raimonda
2010-04-08 12:46
DĖMESIO MOTERYS IR MERGINOS!!!

ANION PRODUKCIJA ŽEMIAUSIOMIS KAINOMIS LIETUVOJE
BIOMAGNETINIAI ANIONINIAI HIGIENINIAI PAKETAI, IKLOTAI

Biomagnetinės anioninės higieninės servetėlės su aniono juotelė yra pagamintos iš biomagnetinio pluošto ir aniono baktereostatinės medžiagos.Jos ne tik naikina įvairiausias bakterijas,bet ir savo magnetinio lauko dėka, puikiai palaiko organizmo mikro cirkuliaciją. Subalansuota pH vertė atitinka organizmo reprodukcinius sveikatos poreikius. Atitinka aukščiausią kokybės standartą pagal ISO 9000 kokybės kontrolės sistemą. Kiekviename pakelyje yra testas pH lygiui nustatyti.

Išsamesnę informaciją, produkcijos aprašymus, pristatymo sąlygas ir visą kitą dominančią informaciją mielai suteiksiu el. paštu. anionpaketai@gmail.com
Įklotų ir paketų kaina - žymiai mažesnė nei rinkoje.Taikomos ivairios nuolaidos!!!!!!!!! Siunčiame į kitus miestus.

anionpaketai@gmail.com

public.fotki.com/kajraj/anionpaketai/
realiste;D
2009-07-24 17:24
geras straipsnis, bet kaip reikia prisiwerst nueit pas ta ginekologe, as tj bijau... drauges pazystama pasakojo, kad buwo pas wiena, tj sake, kaip elges, kaip su kokiu gywuliu, wiska daro be gailescio, siurksti, kaip dar galima pas tokias eit iswis? nesamone... ;D
brigge
2009-07-22 19:55
As lankausi pas sia daktare jau ~7 metai. ir galiu pasakyti, kad tai sauni daktare! tikrai nusimano apie savo darba ir kaip ginekologe ir kaip akusere. kaip tik ji mane priziurejo viso nestumo laiku, nei karto neteko nusivilti. Taip ji daug nekalba, bet i visus iskilusius klausimus mielai atsako, ir apie viska issamiai informuoja. tikrai liuks daktare!!!
sypsenele
2009-07-21 16:50
Mieslo merginos ir moterys , kurios norite issaugoti puikia ginekologine sveikata, puikiai jaustis, tureti puikius lytinius santykius - rasykite grozioperlai@gmail.com - atsiusiu ivairios informacijos - apie zolinius preparatus, apie naturalia amino rugsti L-arginina.
Bailiuke
2009-07-09 19:44
As dar ne karto pas ginekologa nebuvau, nes labai bijau...
sanny
2009-05-26 17:31
Laure,kodel sakai kad veterinore ji? as norejau eit pas ja ...ka ji tokia bloga?
Giedre
2009-04-27 13:09
Aišku, kad kaiką žinojau, bet straipsnis yra tiktai geras, daud aišiau.
Indre
2008-07-31 12:28
Nemazai zinojau pati,bet vistiek manau jog straipsnis tikrai geras. Visada smagu suzinoti kaska naujo ;-)
dolly
2008-07-09 17:11
as profilaktiskai tikrinuosi kas puse metu, viena kart per metus darausi pap testa. jau geriau paislaidausiu, bet busiu rami ir sveika.labai geras ginekologas dr. Kilda! (privati dr.Kildos klinika savanoriu pr, kaune)
sindi
2008-04-30 20:06
kas per komentarai,matyt pats pydaras esi,palauk susirgsi,kazin kaip gyventume jei daktaru nebutu,ismirtu ir pydarai ir geri zmones,kam geriau kam blogiau,bet kazkokia pagalba visviena suteikiama
as
2008-03-16 21:47
manau kad kas puse metu reikia lankytis
pantera
2007-02-11 15:26
manau kad biski neteisinga netiksli informacija reikia bent i menesi viena karta butinai nueiti pas ginekologe nes jeigu kad ir biski veliau tada jeigu tarkime yra butu kokia nors infekcija arba virusas tada jau gali buti ir per velu. taip kad reikia bent i menesi viena karta butinai nueiti pas ginekologe ir pasitikrinti bent profilaktiskai.
Kažkas
2007-01-22 23:00
Skaičiau,jog nuo gimdos kaklelio vėžio skiepijamos tik 9 -26 m. merginos, o ką daryti kitoms vyresnėms?
Laurė
2006-12-12 09:11
Pasitikrinti reikia, bet tik ne pas veterinorę R.Verbickienę. Pati ten daugiau neisiu ir kitoms papasakosiu.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai