Veido atjauninimo operacijos

Vidiniai išgyvenimai, teigiamos ir neigiamos emocijos, dvasiniai pakilimai, nuopoliai, paklydimai ir prabėgę metai palieka žymes jūsų veide. Vienus žmones šios išorinės veido žymės puošia, suteikia pasitikėjimo, kitus - atvirkščiai dirgina, jie pradeda nepasitikėti savo jėgomis, jie papraščiausiai nebepatinka patys sau.
Kiekviena moteris ir kiekvienas vyras sensta savaip. Kai kurių amžius išryškėja labiau negu jų bendraamžių. Dažniausiai jau apie trisdešimtuosius gyvenimo metus atsiranda raukšlės aplink akis, po akimis formuojasi nedideli riebalų maišeliai (“ratilai po akimis”), atsiranda odos perteklius tiek viršutiniuose tiek apatiniuose vokuose, ima svirti žemyn išoriniai antakių kampai. Žmonėms, kurie dažnai raukosi, atsiranda gilios vertikalios raukšlės tarp akių, nusvyra vidiniai antakių kraštai, būdinga pavargusi ir pikta išraiška. Kiek vėliau suplokštėja skruostikauliai, pasmunka žemyn nosis, pagilėja nosies - lūpos raukšlės, nusvyra žemyn lūpų kampai sumažėja veido tonusas. Sulaukus keturiasdešimties, pažandės plastinė linija ir kaklas deformuojasi nuo raukšlių. Ima ryškėti “stygos” kaklo viduryje, atsiranda pagurklis. Vyresnio amžiaus žmonėms suplonėja lūpos, pasirodo smulkios raukšlelės visame veide ir ypač aplink lūpas.
Veido atjauninimo operacijos skirstomos į tris generacijas.
I generacijos veido atjauninimo operacijos paviršinės. Operacijos pjūvis prasideda nuo kaktos plaukų (jeigu keliami antakiai ir kakta), tęsiasi į smilkinį prieš ausį, vėliau kyla už ausies ir baigiasi sprando plaukuose. Atkeliama oda ir poodis. Pašalinamas odos ir poodžio perteklius, susiuvami pjūviai. Operuojant šiuo būdu odos paviršius patempiamas, tačiau gilesni sluoksniai - ne. Operacijos rezultatai nebūna labai akivaizdūs ir ilgalaikiai. Dažnai veidas atrodo nenatūraliai, lyg oda būgno ištempta.


II generacijos veido atjauninimo operacijos - vidutinio gilumo. Pjūviai bei odos ir poodžio atkėlimas yra tokie patys kaip ir I generacijos operacijų, tačiau atskirai atkeliama bei patempiama veido plėvė - SMAS (submusculoaponeurotinė sistema), kuri pereina į paviršinius kaklo raumenis. Ši operacija daug efektyvesnė: kaklo, nosies-lūpų raukšlės labiau patempiamos, o rezultatas ilgalaikiškesnis. Vienas iš pagrindinių šio būdo trūkumų - didesnė veidinio nervo šaknų pertempimo ir pažeidimo galimybė bei dideli pjūviai.
III generacijos veido atjauninimo operacijos yra gilios, atliekamos naudojant endoskopinę techniką, todėl atsisakyta įprastinių didelių pjūvių.
Kaktos ir smilkinių plaukuotoje dalyje daromi penki vertikalūs 1.5 cm pjūveliai, burnos gleivinėje ties viršutinės lūpos ir dantenų riba padaromi du 2 cm skersi pjūveliai. Visi veido audiniai (oda, poodis, raumenys) atkeliami tiesiai nuo kaulo. Audiniai patempiami specialiomis fiksuojančiomis siūlėmis. Tokiu būdu patempiama ne tik veido oda ir poodis, bet ir gilieji veido audiniai, pakeičiami raumenų prisitvirtinimo taškai.
Šios operacijos metu nešalinamas audinių perteklius, bet pasmukę audiniai paskirstomi suteikiant veidui jaunumo, pakeičiant jo kontūrus. Dar keli šios operacijos privalumai - tai saugumas bei gana trumpas operacijos laikas. Atkeliant audinius tiesiai nuo kaulo, visos veidinio nervo šakos lieka virš antkaulio, o kontroliuojant veiksmus endoskopine technika (operacijos vaizdas matomas kompiuterio ekrane kelis kartus padidintas), pažeidimo galimybė sumažinama iki minimumo.
Kaip ir kiekviena operacija, taip ir gilioji (III generacijos) veido atjauninimo operacija turi savų trūkumų: ilgiau laikosi veido tinimas (gali būti pastebimas iki 12 savaičių po operacijos), šios operacijos metu nepasitempia kaklas. Todėl ši operacija daugiau tinka jauno ir vidutinio amžiaus žmonėms.
Mūsų centre populiariausios jaunatvišką žvilgsnį grąžinančios operacijos. Šios operacijos atliekamos įvairaus amžiaus pacientams (nuo 20 iki 70 metų). Pirmiausia endoskopiniu būdu atlikus nedidelius, 1-1.5 cm dydžio pjūvelius plaukuotoje galvos dalyje, yra pakeliami antakiai, panaikinamos ar sumažinamos kaktos, ypač “pykčio” raukšlės, “pajauninamas” nosies ir kaktos kampas, vėliau endoskopu pakeliami išoriniai akies kampai, akies ašis kiek įstrižuojasi. “Ratilai” po akimis dingsta pašalinus riebalinius maišelius nuo apatinių vokų. Po šių procedūrų akys atsiveria ir padidėja. Tokiose akyse jau gali įžvelgti gyvenimo džiaugsmą.
Smulkios paviršinės raukšlelės apie lūpas šlifuojamos mechaniškai arba lazeriu. Lazeris šiuo metu plačiai propaguojamas, tačiau kaip ir kiekvienos naujovės, jo galimybės yra pervertintos. Veido atjauninimas lazeriu palygina smulkias paviršines veido raukšles, tačiau jokiu būdu nepakeičia senstančio veido kontūrų. Neabejotinai tai pats geriausias ir moderniausias būdas siekiant teigiamo estetinio rezultato, tačiau tik po chirurginės veido atjauninimo operacijos.
Kauno plastinės chirurgijos centras įkurtas 1993 m. gruodžio 30 dieną. Šiuo metu dirba šeši medicinos darbuotojai
Saulius Vikšraitis - centro direktorius - plastinės-rekonstrukcinės specialybės aukščiausios kategorijos chirurgas. 1984 m. baigė Kauno medicinos institutą (dabar universitetas) Tobulinosi Rusijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Olandijoje.
Tautrimas Aštrauskas - Lietuvos plastinės-rekonstrukcinės chirurgijos draugijos viceprezidentas, plastinės-rekonstrukcinės specialybės aukščiausios kategorijos chirurgas. 1986 m. baigė Kauno medicinos institutą, tobulinosi Rusijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje ir Olandijoje.
Aurika Karbonskienė - I-mos kategorijos anesteziologė-reanimatologė. 1991 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą Specialybės rezidentūrą - 1994 m. Tobulinosi Norvegijoje ir Austrijoje.
Išankstinė registracija konsultacijoms: Kaunas, Savanorių pr. 284-229,
tel. (8 27) 77 33 08.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Emute
2013-04-22 09:15
Veido atjauninimą dariausi Vilniaus Lazerinės Dermatologijos Centre. Man atliko veido procedūrą pavadinimu EXILIS, tai nechirurginis veido patempimas. Jeigu kažkam įdomu, pasiskaitykit plačiau: http://www.lazeriniscentras.lt/lt/exilis__nechirurginis_veido_patempimas2.html Žinoma, rezultatui pasiekti vienos procedūros neužteko, bet geri rezultatai ir neturi būti pasiekiami per kelias minutes :)
Domi
2012-08-17 23:39
Dariausi veido ir lyt.lūpų operacijas pas gyd.Aštrauską. Veidas beveik nepasikeitė, o lyt. organai baisiausiai išdarkyti! Nesu patenkinta nei aš, nei mano vyras! O pinigai sumokėti milžiniški. Tikrai nerekomenduoju šitos klinikos. Gaila, kad pati paskubėjau.
jula
2008-04-24 23:26
drauge daresi operacija iskarto atrode gerai bet praejo 2 metai ir nelabai matyt rezultatu ypac kaklas prastai atrodo
reda
2008-01-09 17:51
operavausi pas Sauliu Viksraiti nosi:nosies formos ir pertvaros korekcija.Patenkinta
nomeda
2006-11-04 10:15
idomu ar kam teko sitame centre buti? Gal kas turite atsiliepimu? Idomu butu...

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai