Pėdų priežiūra namuose

Dažnai sakoma, kad atpažinsite moterį iš jos rankų. Tai, kaip atrodo moters rankų oda ir nagai, išduoda jos tikrąjį būdą ir amžių, bei parodo, kaip ji myli save. Tačiau kodėl taip dažnai pamirštame savo pėdas? Ar dėl to, kad didžiąją dalį kalendorinių metų jos paslėptos giliai batuose? O gal dėl to, kad tam, atrodo, neturime laiko? Pėdos dažnai prisimenamos tik prieš vasaros sezoną, o praėjus šiltajam laikui, jos vėl užmirštamos, tarsi būtų nesvarbios.

Iš tikrųjų pėdos yra labai svarbi mūsų kūno dalis. Jos kasdien atlaiko didžiulį krūvį. Pėdų odoje taip pat gausu biologiškai aktyvių taškų, kuriuos pripažįsta alternatyviosios medicinos gerbėjai.  Pėdas galima palepinti ne tik specialiu masažu, bet ir kojų vonelėmis. Tinkamai paruoštos kojų vonelės turi atpalaiduojamąjį ir gydomąjį poveikį, todėl verta pasilepinti tiesiog namuose bent vieną kartą per savaitę. Didesnį dėmesį pėdoms turėtų skirti daug vaikštantys ir uždarą ar nepatogią avalynę dėvintys žmonės, diabetu sergantys pacientai ir tie, kurių pėdos linkusios į nuospaudų susidarymą. Be to, būtina žinoti, kad pėdas reikia prižiūrėti ne tik moterims, bet ir vyrams. Pateiksime penkis paprastus žingsnius, kaip tinkamai prižiūrėti pėdų odą.

1 žingsnis – kojų vonelės paruošimas

Atidžiai apžiūrėkite savo pėdas ir nuspręskite, kokio poveikio tikitės iš kojų vonelės. Vanduo kojų vonelei turi būti virintas ir šiltas, jokiais būdais ne per karštas (turite jaustis komfortiškai). Jeigu pastebite, kad kojų pėdos patinusios, tai berkite į kojų vonelę jūros druskos, kurių būna įvairių rūšių, pavyzdžiui, su įvairiomis žolelėmis ar natūralios, be priedų. Jeigu tikitės atpalaiduojamojo poveikio, galite įlašinti eterinio levandų arba pušų aliejaus, jeigu kamuoja grybelinės infekcijos – tinka arbatmedžio aliejus. Jeigu siekiate, kad pėdų oda suminkštėtų, galite į vonelę įpilti stiklinę pieno, įdėti 3 šaukštus valgomosios sodos arba pritarkuoti ekologiško muilo. Patogiai atsisėskite ir įmerkite kojas 15-20 minučių bei pasimėgaukite poilsiu.

2 žingnis – pėdų apžiūra ir nuvalymas

Po 15-20 minučių ištraukite pėdas iš vonelės ir kruopščiai jas nusausinkite su prieš tai pasiruoštu rankšluosčiu. Specialiomis dezinfekuotomis žirklutėmis nukirpkite nagus (atminkite, kad juos reikia kirpti tiesiai, kitaip gali skausmingai įaugti nagų kampučiai). Specialiu pedikiūro įrankiu ar medine lazdele išvalykite sritis aplink nagus ir panages. Atidžiai apžiūrėkite pėdas – jei vaizdas kelia dvejonių, yra skausmingų įtrūkimų, karpų ar didelių nuospaudų, būtinai kreipkitės į pėdos priežiūros specialistą. Kai kuriems pacientams būtina reguliariai lankytis pas specialistą, pavyzdžiui, diabetu sergantiems asmenims.

3 žingsnis – pėdų odos nušveitimas

Pasistenkite atsargiai pašalinti suragėjusią pėdų odą – galite tai daryti pemza (natūralia vulkaninės kilmės uoliena) arba specialiu šveičiamuoju įrankiu, skirtu pedikiūrui. Skustuvų reikėtų vengti, nes galite rimtai susižaloti. Kai baigsite šalinti suragėjusią odą, įtrinkite pėdų odą specialiu šveitikliu, sukamaisiais judesiais pamasažuokite odą, po to ją nuplaukite ar nuvalykite kojų vonelėje sudrėkintu rankšluosčiu. Kruopščiai nusausinkite odą.

4 žingsnis – pėdų odos puoselėjimas

Nukirpę nagus, išvalę panages ir pašalinę suragėjusią pėdų odą, paruošėte savo pėdą puoselėjimui. Ištepkite pėdas kremu, aliejumi ar specialiu pėdų balzamu. Storesnės odos vietas ir ten, kur pastebite suragėjimų, patepkite riebesniu kremu ir kruopščiai masažuojamaisiais judesiais įtrinkite. Neskubėkite apsimauti kojinių ar batų – leiskite užteptoms priemonėms tinkamai susigerti.

5 žingsnis – nagų nulakavimas (nebūtina)

Jeigu dar norėtumėte nulakuoti nagus, tai būtinai juos nuvalykite nagų lako valikliu, taip nuriebalindami ir paruošdami nagus lakavimui. Geriau, kad valiklio sudėtyje nebūtų acetono, nes jis itin sausina nago plokštelę ir kenkia aplink nagus esančiai odai. Jeigu pastebite, kad nagai pakeitę savo išvaizdą, tai būtinai kreipkitės į gydytoją – galbūt Jums reikalingas specialus gydymas.

Rūpinkimės savo pėdomis!

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai