Oda ir žalioji arbata? Netikėti faktai!

Polifenoliai prieš polisacharidus : kas laimi?

 

Remiantis Šanchajaus universiteto mokslininkų atliktų tyrimų rezultatais nustatyta, kad žaliojoje arbatoje esantys polifenoliai ir polisacharidai yra naudingi ne tik organizmui iš vidaus, tačiau turi itin veiksmingą poveikį ir odai. Polifenoliai – stiprūs antioksidantai, ilgą laiką buvo dėmesio centre, tačiau tyrimai atskleidė ir kitą faktą! Pasirodo, polisacharidai, taip pat esantys žaliojoje arbatoje, geba daug geriau absorbuoti ir išlaikyti drėgmę nei polifenoliai. Kosmetika su žaliąja arbata žaibiškai pakilo vertybių skalėje.

Tyrimams buvo naudojami mėginiai su didele polisacharidų koncentracija (92 proc. ), maža koncentracija (20 proc. )  ir mėginiai su žaliosios arbatos polifenoliais. Rezultatai atspindėjo aiškią išvadą : kuo didesnė polisacharidų koncentracija tuo yra efektyvesnis drėgmės sugėrimas ir tuo ilgiau drėgmė išlaikoma ląstelėse.  Šie procesai buvo aiškinami tokia hipoteze : hidroksilas, karboksilas ir kitos polinės grupės esančios polisachariduose gali sudaryti vandenilinį ryšį su vandens molekulėmis. Vadinasi, polisacharidai yra linkę prisijungti vandens molekules ir todėl odos ląstelės yra prisotinamos drėgme.

Tačiau, polifenoliai lenkia polisacharidus UVA ir UVB spindulių sugėrime. Ultravioletinių spindulių poveikis odos biologiniams procesams ir imuninei sistemai lemia odos senėjimą, uždegimus ir karcinogenezę.  Nors tik mažiau nei 7 procentai saulės spindulių yra ultravioletinėje srityje, o dar mažesnė dalis jų patenka ant žemės paviršiaus, šio kiekio pakanka, kad suaktyvintų pikto odos vėžio – melanomos vešėjimą. Į kovos lauką patekę polifenoliai negailestingai sugeria ultravioletinius spindulius ir sudaro apsauginį barjerą odai.

Tyrimo metu atrastas ir kitas įdomus faktas : polisacharidai taip pat skatina fibroblastų dauginimąsi. O fibroblastai gamina kolageną ir elastines skaidulas, kurių kiekis yra ypatingai svarbus norint išsaugoti odą be raukšlių. Atsakymai kaip išsaugoti jaunystę patys beldžiasi į duris!

Vadinasi, kosmetika su žaliąja arbata atstato odos drėgmės balansą ir sulėtina odos senėjimo procesus bei apsaugo nuo UV spindulių.

Tarkime, lygiosios.

 

Žalioji arbata – spuogų šluota?

 

Grožio žurnalas „Allure“ paskelbė neįtikėtinus tyrimo rezultatus. Bandyme dalyvavo 35 žmonės, varginami nuolatinių aknė protrūkių. Aštuonias savaites kasdien jie naudojo kremą su ECGG – antioksidantu, esančiu žaliojoje arbatoje. Po 8 savaičių bėrimas sumažėjo nuo 80 iki 90 procentų visiems, dalyvavusiems tyrime!

Dermatologas Gan-Wong ėmėsi dar nuodugniau tyrinėti žaliosios arbatos savybes kovojant su odos problemomis. Daktaras lygino kremo, kurio sudėtyje buvo 3 proc. žaliosios arbatos ekstrakto,  ir  4 proc. vandenilio peroksido tirpalo, plačiai vartojamo spuogams gydyti, poveikį. Tyrime dalyvavo 100 savanorių, turinčių aknės problemų. Savanoriai atsitiktinai buvo padalinti į dvi grupes, vieni naudojo priemones su vandenilio peroksidu, kiti su žaliąja arbata. Informacija, kurią priemonę vartoja, buvo slepiama tiek nuo dalyvių tiek nuo mokslininkų, atliekančių bandymą.

Po 12 savaičių pastebėti grupės, kuri naudojo priemones su žaliosios arbatos ekstraktu, akivaizdūs rezultatai. Spuogų buvo ženkliai mažiau ir buvo sumažėjęs odos paraudimas, lyginant su kita grupe, naudojusia vandenilio peroksido priemones. Taip pat šioje grupėje buvo daug mažiau užfiksuota alergijos bei odos išsausėjimo atvejų. Išvadose teigiama, kad žaliosios arbatos priemonės yra efektyvesnės, saugesnės bei natūralesnės už populiariąsias priemones su vandenilio peroksidu. 

Vienareikšmiškai, natūrali kosmetika su žaliąja arbata buvo vainikuota, kaip  ypatingai veiksminga kovoje su spuogais.

Pasaulyje yra gerai žinomas produktas „Ginvera Green Tea Marvel Gel“, kuris rinkoje pasirodė 1985 metais užkariaudamas spuogų naikinimo nišą iki šiol. Šis odos šveitiklis su žaliosios arbatos ekstraktu pašalina negyvų odos ląstelių sluoksnį, efektyviai atverdamas ir išvalydamas odos poras. O visų odos netobulumų maskavimui idealiai tinka BB kremas su žaliąja arbata. Puoselėkime grožį švelniai ir natūraliai!

 

Daugiau apie natūralią kosmetiką sužinokite čia.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai