Plaukų mados: ar viskas tinka jums?

Nemažai rašome apie plaukų priežiūrą, ne kartą esame pabrėžę, kad gražūs plaukai – tai sveiki plaukai. Tačiau šį kartą norime pakalbėti ir apie plaukų madas: nuo ko jos priklauso, kaip dažnai keičiasi ir ar verta beatodairiškai jomis sekti. Tam, manome, yra tinkamiausias metas – juk artėjant pavasariui daugelis nori atsinaujinti ar net pakeisti savo įvaizdį. Taigi apie plaukų mados tendencijas kalbame su kirpėja stiliste Džiuljeta Petruliene

 

Nuo ko priklauso plaukų mados? Kas jas diktuoja?

 

Labiausiai plaukų mados tendencijai turi įtakos laikotarpis, ekonominė padėtis, istoriniai įvykiai, žmonių gyvenimo būdas skirtingu istoriniu laikotarpiu (pvz., prieškario, pokario), to meto istorinių herojų, kino filmų žvaigždžių įvaizdis, stilius.

Yra manoma, kad mada grįžta kas keturiasdešimt metų, taigi, atėmę iš šių metų keturiasdešimt, galėtume pamatyti, kokios plaukų ar rūbų mados tendencijos grįžo ir vyrauja dabar. Iš dalies tai tiesa, tačiau mūsų dienomis žmonės labiau orientuoti į patogumą, praktiškumą ir dinamiką (nebėra nei laiko, nei noro ilgai stovėti prie veidrodžio formuojant šukuosenas). Drįstu teigti, kad plaukų mados tendencijas diktuoja didžioji dalis visuomenės, kuri yra aktyvi socialiniame-visuomeniniame gyvenime. Šiai visuomenei yra kuriamos praktiškos, patogios ir stilingos kirpimų ir šukuosenų mados. Kitaip yra su šukuosenomis vakarui, jos dažniausiai kopijuojamos nuo kino filmų, Holivudo žvaigždžių įvaizdžio ar konkretaus stiliaus, tam tikro laikotarpio šukuosenos.

 

Ar gali būti, kad vienokia mada vyrauja vienoje šalyje, o visai kita – kitoje?

 

Taip, kiekvienoje šalyje gali būti savitos mados tendencijos. Tai priklauso nuo tradicijų, oro sąlygų, ekonominės padėties. Pavyzdžiui, mūsų, Pabaltijo, šalims ne visada tiks tai, kas vyrauja temperamentingų italų, ispanų plaukų mados tendencijose (jų ir plaukų struktūra kita – stori, tamsūs, dažnai garbanoti). Mūsų šalyse žmonių plaukai plonesni, pilkų spalvų, kartais šiek tiek banguoti, tad ir mada turi į tai atsižvelgti.

 

Ar mūsų moterys laikosi mados, tiek kirpimo, tiek pasirinkdamos spalvą?

 

Taip, dauguma lietuvaičių moterų ir merginų tikrai pavyzdingai seka madas, stengiasi atrodyti stilingai. Tačiau taip pat dauguma neišmano, kas tinka prie veido formos, kokia spalva tinka prie odos, akių spalvos, šukuosenos forma prie kūno sudėjimo, socialinės padėties, aprangos stiliaus, susikurto įvaizdžio. Taigi kartais aklas mados sekimas duoda ne pačius geriausius rezultatus. Atrodytų, madinga, bet bendras vaizdas nekoks.

 

Tad ar apskritai verta jos laikytis, juk, kaip minėjote, madingas kirpimas ar spalva gali visiškai netikti. Beje, ką daryti tokiu atveju, kaip suderinti ir madą, ir patrauklią išvaizdą?

 

Be abejo, kaip minėjau, konkretus madingas kirpimas gali visiškai netikti, tačiau visada yra išeitis. Madingą kirpimą galima koreguoti, parinkti individualiai, maskuojant veido bruožų trūkumus ir išryškinant privalumus. Aišku, tą reikia patikėti profesionalui.

 

O kaip dėl spalvų? Čia gal mažiau pavojų?

 

Jei yra noras atrodyti harmoningai, neišsišokti, prieš kardinaliai keičiant stilių ir spalvą derėtų įsigilinti į savo prigimtinę plaukų spalvą. Apskritai yra skiriami keturi prigimtinės spalvos tipai, jie skirstomi pagal veido, akių ir natūralią plaukų spalvą. Jie pavadinti metų laikais – tai pavasaris, vasara, ruduo ir žiema. Pavasariui labiau tinka šviesios šiltos spalvos (persiko, medaus), vasarai – šaltos šviesios ir tamsesnės (smėlio, rugių, linų, kapučino kavos), rudeniui šiltos ir tamsesnės (šokolado, vario), žiemai šaltos ir tamsiausios (baklažano, tamsios kavos). Jei vis dėlto tai painu, galima rinktis porą tonų šviesesnę ar porą tonų tamsesnę spalvą už esamą natūralią. Beje, rausvo veido savininkėms derėtų atsisakyti raudonų, rausvų, varinių atspalvių, nes rausvos plaukų spalvos dar labiau išryškina veido raudonį.

Toms, kurios yra drąsios ir nori išsiskirti ryškiu stiliumi, pasirinktu įvaizdžiu, šios taisyklės negalioja, jos gali eksperimentuoti, įvesti intrigą.

 

Jei, pavyzdžiui, moteris šviesių plaukų, o mada rudi, o kitais metais – vėl šviesūs? Ar taip besivaikydamos madų nepakenksime plaukams?

 

Jei nusprendėte vaikytis madingų atspalvių, spalvų tendencijų, vertėtų rinktis lengvesnius, neagresyvius dažus, kurie minimaliai gali pakenkti plaukų struktūrai. Tokie plaukų dažai palaipsniui apsiplauna, tada galime rinktis kitą norimą madingą spalvą.

 

Ar sezonas taip pat diktuoja plaukų madas?

 

Plaukų mada kasmet iš esmės nesikeičia, keičiasi atskiros detalės, atspalviai, ilgiai. Taip, sezonas tam turi įtakos. Štai vasarą visada vyrauja ryškesni atspalviai ir kirpimai, nes vasara – tai atostogų, geros nuotaikos, kelionių laikas, norisi linksmumo, ryškumo, dinamikos, taip pat ir įvaizdyje, rudenį paprastai vyrauja ramesnės, švelnesnės spalvos, kirpimų linijos, nes nuotaikos ramios, nostalgiškos.

Garsūs plaukų stilistai kuria plaukų kirpimų ir dažymų kolekcijas, mados tendencijas pristato kas pusmetį, kartais ir dažniau, kiekvienam sezonui atskirai. Tačiau ne visada tai yra taikoma kirpėjų darbe, kartais tai lieka kaip gražus mados reginys, kolekcijos pristatymas, kartais panaudojamos tik atskiros pristatytų kolekcijų ar siūlomų plaukų mados tendencijų detalės.

 

Kokios plaukų spalvos vyrauja dažniausiai? Kokią spalvą pasirinkusios niekada nebūsime nemadingos?

 

Visada išlieka natūralios plaukų spalvos – niekada neišeis iš mados natūralios blondinės, rudaplaukės, taip pat visada madinga tamsiai ruda, juoda spalva. Šiuo metu drąsioms ir norinčioms būti pastebėtoms siūlomos ryškesnės vario, raudonmedžio, baklažano spalvos. Galimi kontrastiniai plaukų spalvų deriniai, tai yra galima dažyti keliomis kontrastinėmis spalvomis – sruogomis ar blokais.

 

O kaip dėl kirpimų? Ar yra kokių tiek trumpų, tiek ilgų plaukų kirpimų, kurie niekada neišeina iš mados?

 

Be abejo, yra plaukų kirpimų, kurie tapo tiesiog plaukų mados klasika, jie kuo puikiausiai tinka ir mūsų laikais, manau, ir ateityje tikrai bus pritaikomi prie tam tikro stiliaus ar saviraiškai pabrėžti.

Į šių kirpimų sąrašą įeina „bob“, „Vidal Sasson“ kirpimai, ilgų plaukų, ilgėjantys kirpimai ir dauguma kitų. Vis dėlto dviračio neišrasime iš naujo, galime jį tik labiau padekoruoti, pridėti įmantrių detalių, pritaikyti mūsų metui, bet jo funkcija visada bus ta pati – patogi, ekologiška, sveikatą tausojanti transporto priemonė. Taip ir su plaukų madomis – tiek kalbant apie spalvas, tiek apie kirpimus ar šukuosenas. Paprastai atsižvelgiama į jų paskirtį, funkcionalumą, patogumą, taip pat į saviraišką, stilių. Aišku, čia kalbame apie kasdienes, ne podiumui skirtas madas. Ten jau reikalavimai smarkiai skiriasi.

 

Tad apibendrinkime – į ką būtina atkreipti dėmesį, norint ir būti madingai, ir kad rezultatas būtų puikus?

 

Vis dėlto ne visada galime aklai sekti mados diktuojamas tendencijas. Taigi renkantis kirpimą pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į veido formą – ar tai ovalas, apskritimas, kvadratas, ar stačiakampis, trikampis. Taip pat į kitus veido bruožus – nosies, smakro, skruostikaulių, žandikaulių, kaktos, antakių formą. Na ir, be abejo, svarbu plauko struktūra, t.y. ar jie tiesūs, ar banguoti, stori, ar ploni. Aišku, ir į charakterio bruožus, norimą įvaizdį, stilių. O tada pagal siūlomas rekomendacijas rinktis madingus kirpimus.

 

Kitame numeryje kalbėsime apie konkrečius kirpimus ir spalvas, kurias vertėtų rinktis atsižvelgiant į madas ir į konkretų veido ir plaukų tipą.

 

Ar žinojote, kad. . .

Plaukų kirpimas neturi įtakos jų augimui.

Greičiausiai plaukai auga 16–24 metų amžiaus.

Nuo 40–ties iki 50–ties metų moterys netenka 20 proc. plaukų.

Vyrų plaukai auga sparčiau nei moterų, tačiau 50 proc. vyrų nuplinka nesulaukę 50-ties.

Kad aplinkiniai tai pastebėtų, turite netekti daugiau kaip 50 proc. plaukų.

Priežastis, dėl ko senstant plaukai tampa žili, yra susijusi su plauko folikulu, kuriame miršta pigmento ląstelės ir nebesigamina melaninas, suteikiantis plaukui spalvą.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai