Tu mano mažoji orangutangiukė

Prieš keletą metų viena skutimosi putų gamintoja atliko vyresnių nei trylikos metų Europos moterų apklausą. Teirautasi, ar jos šalina plaukus nuo savo kūno. Paaiškėjo, kad trys ketvirtadaliai bričių, italių ir ispanių teikia pirmenybę estetikai ir švarai, todėl ant kojų, pažastyse ir kitose nepageidautinose vietose augančius plaukus šalina. Tačiau dvi iš trijų vokiečių ir austrių, pasirodo, niekuomet nėra skutusios pažastų. Plaukuotomis pažastimis nesibodi ir pusė apklaustų rytų europiečių (slovakių, čekių, vengrių). O kaip dažnai ir kokiu būdu plaukus nuo savo kūno šalinate jūs?
 

Barzdotos moterys išėjo iš mados


Anksčiau žmonės kaip į stebuklą žiūrėdavo į kartu su cirku atkeliavusią barzdotą moterį. Neaišku, kokius jausmus sukeldavo vaizdas, tačiau greičiausiai nei vienas vyras šio reginio nenorėjo matyti kiekvieną dieną. Gal todėl barzdotos moterys ir išnyko? Daugeliui žmonių ant moteriškų kojų, pažastyse ar kitose kūno vietose aptinkamas „ežiukas“ sukelia atgrasumą... Šaltis nupurto vos prisiminus atsitiktinai gatvėje sutiktos moters plaukuotas kojas ar ne vietoje pakeltos rankos atidengtą apaugusią ir „kvepiančią“ pažastį? Tuomet susimąstome ne tik apie švarą, bet ir apie estetiką...
„Dauguma šiuolaikinių ilgalaikių depiliacijos būdų yra skausmingi. Tačiau daug patogiau plaukus šalinti kas dvi tris savaites nei skustis kas trečią dieną“, – sako estetikos centro „Kosmedija“ vadovė Lina VASILIAUSKIENĖ. Pasak jos, kai ant kūno augantis plaukelis išraunamas, geresniu rezultatu džiaugiamasi ir dėl to, kad naujas plaukas atauga silpnesnis, skirtingai nei odą skutant paprasčiausiu skustuvu.
 

Svarbiausia – pasirinkti teisingai


L. Vasiliauskienės teigimu, šiuo metu egzistuoja tiek plaukų šalinimo būdų, kad kiekviena moteris gali pasirinkti tinkamiausią ir labiausiai patinkantį.
Skustuvai. Kosmetologų teigimu, tai paprasčiausias, lengviausias ir visiškai neskausmingas būdas nepageidaujamiems plaukams šalinti. Skustuvu atsikračius plaukų, tikimybė, kad oda bus sudirginta, – minimali. Tačiau kaip visuomet nemokamų pietų nebūna... Lengvai ir greitai pašalinti plaukai taip pat lengvai ir greitai atauga vos po dviejų keturių dienų, o nauji plaukai būna kietesni ir tamsesni. Be to, pasitaiko atvejų, kai plaukai įauga. Tuomet gali išberti gana skausmingais raudonais spuogeliais.


Depiliacijos kremai, putos ir želė.
„Šios priemonės turi medžiagų, kurios plauką tarsi ištirpdo“, – pasakoja L. Vasiliauskienė. Naudotis jomis paprasta ir patogu – priemonė užtepama ant odos, šiek tiek palaikoma ir nuplaunama vandeniu. Taip pašalinti plaukai atauga po keturių šešių dienų. Tačiau šios priemonės dažniausiai turi vieną minusą – specifinį kai kurias moteris erzinantį kvapą.
Depiliaciniai pleistrai.
Jie ypač tinka kojoms ar rankoms depiliuoti namuose. Parduotuvėje taip pat galima įsigyti ir mažų pleistriukų, skirtų plaukeliams nuo veido šalinti. Vašku padengtą juostelę dažniausiai reikia sušildyti tarp delnų, užklijuoti ant odos ir, palaikius porą minučių, staigiu judesiu nuplėšti prieš plaukų augimo kryptį. Vėliau vaško likučiai nuo odos pašalinami specialiu balzamu, kuris dažniausiai būna depiliacinio pleistro pakuotėje. Nors procedūra nėra maloni, gali sudirginti odą, tačiau plaukai neatauga net iki dviejų savaičių.
Elektriniai depiliatoriai.
Tai specialūs aparatai su besisukančiais diskais, spiralėmis ar ratukais. Jie gali „sugriebti“ net ir pačius trumpiausius plaukelius, kurie atauga tik po dviejų savaičių ar beveik mėnesio. Tačiau ši procedūra yra skausminga, todėl nelabai tinka jautrioms kūno vietoms. O po plaukų šalinimo depiliatoriumi oda gali sudirgti, kartais ją net išberia.
Depiliacija vašku.
Nors specialaus vaško galima įsigyti, kosmetologų teigimu, vašku nuo kūno pašalinti plaukus geriausia kosmetologo kabinete, nes tai gana sudėtinga procedūra. Vaškas pašildomas ir mentele tepamas ant odos. Jam sustingus, staigiu judesiu nuplėšiamas prieš plaukelių augimo kryptį. Procedūra nėra maloni, tačiau plaukeliai atauga tik po dviejų trijų savaičių.
Fotoepiliacija.
Specialistų teigimu, šiuo metu tai pats veiksmingiausias būdas ilgam atsikratyti nepageidaujamų plaukelių. Specialus lazeris suardo plauką supančių ląstelių struktūrą ir neleidžia jam vėl ataugti net trejus penkerius metus, o kai kuriais atvejais ir dar ilgiau. Nors procedūra nelabai skausminga, tačiau brangi, o, norint pasiekti optimalų rezultatą, ją reikia pakartoti maždaug keturis aštuonis kartus, priklauso nuo plauko struktūros.
 

Nestebinkite aplinkinių orangutangiukės kojomis ir pažastimis


Šiuolaikiniai gamintojai siūlo keliolika būdų ir priemonių, padedančių pašalinti nepageidaujamus plaukus. Vieni jų skausmingesni, kiti visai neskausmingi. Todėl kiekviena moteris plaukų šalinimo būdą gali pasirinkti atsižvelgdama į savo norą ir kišenę. O, kalbant apie nemaloniu pojūčius po plaukų šalinimo, – įvairūs kosmetikos gamintojai pasirūpino ir tuo. Parduotuvėse galima įsigyti depiliacijai naudojamų specialių raminamųjų balzamų, želė, kremų. Kai kurie jų ne tik nuramina, bet ir atgaivina, apsaugo ir drėkina odą.
 

Milijardai plaukams pašalinti


Ar kada nors susimąstėte, kiek žmonės išleidžia skutimosi priemonėms? Viena skutimosi priemones gaminanti bendrovė paskaičiavo. Teigiama, kad per metus žmonės vienos firmos skutimosi putoms išleidžia puse 5,940 mlrd. eurų. 1,5 mlrd. eurų iš šios sumos sumokėjo amerikiečiai vyrai, skusdamiesi maždaug penkis kartus per savaitę.
 

Moterų ir vyrų dvikova. Kas skutasi dažniau?


Nors vidutinė vyriška barzda turi tiek pat plaukų, kiek auga ant moterų kojų (nuo 7000 iki 15 000 plaukų), barzdos plaukai vyrams auga kur kas greičiau ir yra daug stipresni ir storesni. Paskaičiuota, kad vidutiniškai per gyvenimą besiskusdamas smakrą vyras praleidžia trisdešimt tris paras. Tačiau moterys šalinti savo kūno plaukus pradeda kur kas anksčiau nei berniukai skustis. Be to, joms tenka pašalinti plaukus nuo devynis kartus didesnio ploto. Gal dėl to šis sunkus darbas esą į madą atėjo palyginti neseniai. Niekas tiksliai negali pasakyti, kada moterys pirmą kartą nusiskuto kojų plaukus. Kai kuriuose šaltiniuose galima aptikti nepatvirtintų pamąstymų, kad toks įprotis neva galėjo ateiti dvidešimtojo amžiaus pirmojoje pusėje, kai pradėjo trumpėti moterų sijonai.
 

Kaip plaukus šalindavo senovės egiptiečiai


Vyrai skutasi dar nuo Antikos laikų. Jungtinių Valstijų archeologai mokslininkai teigia, kad egiptietiškų kapaviečių piešiniai rodo, jog tais laikais vyrai nenešiodavo nei ūsų nei barzdos (visiškai nusiskusdavo net galvos plaukus). Kapavietėse aptiktos netikros barzdos, pasak mokslininkų, rodo, kad kai kuriuose piešiniuose aptikti barzdoti vyrai iš tiesų turėjo nenatūralias barzdas. Toks egiptiečių noras pašalinti bet kokius plaukus nuo veido esą sietinas su karais. Mat dvikovoje priešininkai galėjo lengvai sučiupti už barzdos ar ūsų, o tai būtų reiškę neišvengiamą pralaimėjimą. Kasinėjimų metu nustatyta, kad pradžioje skutimuisi egiptiečiai naudojo peiliukus iš vario, vėliau bronzos ir galiausiai iš žalvario.
 

Kodėl Sabijos karalienė slėpė kojas?


Biblijoje minima legendinės Sabijos karalienė, esą nuo žmonių akių visuomet rūpestingai slėpdavusi savo kojas. Buvo manoma, kad valdovės kojos buvo it ožio, o pėdos – lyg žąsies. Nepaisydama apkalbų, Sabijos karalienė užsimojo užkariauti išmintingojo karaliaus Saliamono širdį. Legenda byloja, kad Saliamonas sugalvojo gudrybę: liepė vienoje iš savo menių įrengti permatomas krištolines grindis. Po jomis buvo numatyta ertmė, kurią tarnai pripildė vandens ir įleido keletą žuvyčių. Pasikvietęs pas save karalienę, Saliamonas ėmė stebėti... Grindys atrodė lyg tikras baseinas, todėl Sabijos karalienė, kaip ir kiekviena moteris, prieš brisdama į vandenį šiek tiek pakėlė suknelę. Nors tai truko vos porą sekundžių, to pakako, kad Saliamonas pamatytų, jog jos kojos, nors ir ne ožio, tačiau iš tiesų kreivos ir labai plaukuotos. Kitą dieną Sabijos karalienė esą neatsisveikinusi paliko išmintingiausio iš karalių namus.
Smagių maudynių ir geros vasaros!

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai