Dantų balinimo namuose galimybės

Nedaug lietuvių ir lietuvaičių savo žavesiu galėtų prilygti Ž.Verno romano „Aplink Žemę per 80 dienų” herojei Amenagarai, kurios „(...) lygūs, maži ir balti dantys žiba tarp šypsančių lūpų kaip rasos lašeliai ant pusiau pražydusio granato žiedo”... Gelsvi ar pilkšvi dantys ir santūri arba visiškai „užrakinta” šypsena – susiję dalykai. Tinkama estetinė dantų priežiūra yra ir socialinė problema.
 

Dantų spalva priklauso ir nuo natūralių pokyčių


Dantų spalva gali pakisti dėl senėjimo proceso bei nuo dažančiųjų produktų (kavos, arbatos, vyno, tabako ir kt.), antibiotikų (tetraciklino) vartojimo ar gausaus fluoridų kiekio vandenyje ir kitų priežasčių.
Dantų balinimo priemonių, naudotų iki šiol, sudėtyje yra vandenilio ar karbamido peroksido. Ši medžiaga gali pakenkti dantų emaliui, dantys neretai kurį laiką yra jautrūs. Todėl tiek pacientai, tiek odontologai dantų balinimą iki šiol vertino santūriai.
 

Naujos balinimo be peroksido galimybės


Olandijos kompanijoje „Ardoz laboratorija“ sukurtas „Vitint White“ gelis dantims balinti be peroksido.
Ši medžiaga nekenkia dantų emaliui, bet balina taip pat veiksmingai, kaip ir ankstesnės kartos priemonės. Kadangi jos mažiau „agresyvios“, veikia švelniau ir ne per vieną dieną. Daugelis odontologų ir burnos higienistų šią priemonę drąsiai rekomenduoja savo pacientams.
 

Dantų balinimas namuose


Prieš numatomą dantų balinimo procedūrą reikia pasirūpinti, kad nebūtų ėduonies pažeistų ir nesugydytų dantų.
Rinkoje jau galima rasti gelio, skirto gelsvam dantų pigmentui šalinti. Pagrindinis šio gelio komponentas – hidrokarbono oksoborato kompleksas, kurį sudaro aktyvusis deguonis, reikalingas balinimo procesui.
Naudojant gelį, balinimo proceso metu nesusidaro laisvieji radikalai. Gelio ph yra neutralus, o veikliosios medžiagos mažiau nei kitos priemonės paveikia emalio vientisumą. Todėl tai yra viena iš priemonių, tinkamų žmonėms, kurių dantenos ir dantys yra jautrūs.


 

Kaip priemonės veikia


Yra dvi priemonės: „Vitint White Complete“ ir „Vitint White Brite Brush“. Jų sudėtyje yra tų pačių medžiagų. Tai glicerinas, vanduo, titnagžemis, sodos perboratas, sodos gliukonatas, sodos citratas, citrinos rūgštis, ksantano guma (tirštikis), sodos magnio silikatas, sodos chloridas, polietilenglikolis (PEG – 32). Sąlyčio su danties paviršiumi metu gelis po truputį išskiria aktyvųjį deguonį. Jis atskiria pigmentą, kuris nėra įsijungęs į emalio ir dentino struktūrą, o tik yra prisitvirtinęs prie emalio aminorūgščių jungtimis. Laisvasis deguonis suardo aminorūgščių jungtis. Taip šalinamas nepageidaujamas pigmentas.
Faktai apie šiuos dantų balinimo produktus pagrįsti moksliniais tyrimais, laboratoriniais ir klinikiniais testais.
 

Rezultatai


Geliai be peroksido dantis balina palaipsniui. Rezultatai pastebimi jau po kelių dienų. Jie priklauso ir nuo priežasties, dėl kurios pakito dantų spalva. Rusvi ir pageltę dantys (dažniausiai – nuo tabako, kavos, arbatos ar vyno) vidutiniškai pašviesėja 4–5 tonais. Dėl medikamentų vartojimo papilkėję dantys gali pašviesėti 2–3 tonais.
Dažniausiai rezultatai pastebimi jau po 7 dienų, o maksimalūs rezultatai matyti po 14 dienų. 30 minučių po procedūros rekomenduojama nevalgyti, negerti dažančių gėrimų, nerūkyti, bent valandą nevalyti dantų.
 

Naudojimas


Visiems dantims balinti naudojamas „Vitint White Complete“. Viena procedūra trunka 30 min.
Jau pasiektam dantų balinimo efektui palaikyti arba tik priekiniams dantims (ar vienam dančiui) balinti naudojamas„Vitint White Brite Brush“. Vienos procedūros trukmė – 1 min. Geltonus dantis ši priemonė gali išbalinti 2–3 tonais. Kai dantys papilkėję, rekomenduojama naudoti „Vitint White Complete“.
Drauge su geliu pacientai gauna naudojimo instrukciją bei specialią dantų formą (vadinamąją kapą).
Taigi yra galimybė pasirinkti sveiką, saugų bei daug pigesnį dantų balinimo metodą, naudojant priemonę be peroksido. Pasikonsultavę su burnos higienistu ar odontologu, balinimo procedūras pacientai atlieka namuose.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

silva
2011-09-17 16:56
visiskai pritariu man isbalino dantis praejo 4m o jie dar baisesni nei buvo,taciua db reikia kazkokio tai dalyko kad galeciau juos nubalinti nes baisu ir ziureti
Vincentas
2011-07-10 11:05
Sveikiausia ir efektyviausia balinti sutrintais angliukais: sutrinkite vieną-du angliukus ir dantų šepetėliu valykite dantis. Rezultatas - patys nepatikįėsite
Svajunas
2010-02-20 17:11
Perfekt smile clinic produkcija iš UK. I komplektą įeina švirkštas su karbamido peroksidu 22% ( jo pakanka visam 7 dienų seansui ). Kapas reikia įdėti į šiltą vandenį kelioms minutėms, kad jos suminkštėtų, tuomet kiekvieną kapą pritaikyti sau prie apatinių ir viršutinių dantų, kad suformuotumėt sau tinkamas( Kapos daugkartinio naudojimo ). Po to į kapas įšvirkšite karb. peroksido nedidelį kiekį, ir kapas uždėti ant dantų, ir laikyti 30-40 minučių.Taip reikės balinti 5-7 dienas, vieną kartą dienoje, jei dantys pasidaro jautrūs patartina kas antrą dieną.
Rezultatas stulbinantis jau po pirmo balinimo.
Smulkią instrukciją gausite kartu su pakuote. Galiu atsiūsti ir e-mailu instrukciją, kaip visa procedūra atrodo foto medžiaga.
Parduodame ir karb. peroksido švirkštus be kapų ( nuo 10 iki 35 proc. stiprumo ) .
Tel.860743431
stonisa@inbox.lt
monke
2010-02-19 23:29
Štai nuoroda, gali rasti priemoniu,puikiai balina.
http://www.manodrabuziai.lt/drabuziai/moteriski/kosmetika/dekoratyvine-kosmetika/501417-dantu-balinimo-rinkinys
Milda
2010-01-18 20:11
Gal zinote, kur galima isigyti nurodytas priemones?
Rasa
2010-01-17 19:22
Kokia pige pasta rekomenduojat?kad dantukai pabaltu
Uzuojauta
2009-12-27 19:19
Žmonės gerieji.. Jūs kaip užburti reklamos ir dirbtinės estetikos. Negi tiek nedaug Jums tereikia, kad lengva reklaminė propaganda apsuktų galvą. Bet koks dantų balinimas yra žalingas sveikiems dantims. Ir teisingai pastebėjo Stomatologė. Kaip tik rūgštys daug agresyviau ardo danties audinius, turinčius daug mineralinių medžiagų, nei peroksidai. Peroksidai kaip radikalai labiau pavojingi minkštiesiems audiniams.
Būkite geri gerai pagalvokite ar ta Jūsų dantų spalva tikrai akivaizdžiai rėžia aplinkiniams akį, kad būtų būtina juos balinti.
Bet koks balinimas yra laikinas. Rezultatu Jūs pasidžiaugsite gal metus kitus, o po to dantukai vėl apsineš ir rezultate Jūs tik būsite jiems pakenkę dėl tikrai trumpalaikio rezultato.
Šis straipsnis visiška reklama, siekianti verbuoti lengvatikius pirkėjus.
Kiri
2009-10-07 16:55
pritariu stomotologei, paskui dantys buna jautrus ir dar greiciau pagelsta po tokiu balinimu.
Jurgis
2009-08-08 11:18
crest whitestrips originalus produktai ir geriausiomis kainomis:

www.skelbimai.lt/jurgees
virga
2009-07-01 22:16
kiek kainuoja dantu balinimas?
Egidija
2009-05-09 15:49
Kiek kainuoja si balinimo sistema?ar ji tikrai veikia?
daiva
2007-11-20 10:49
kur galima isigyti siu produktų ir kaiek tai kainuoja
Stomatologe
2006-12-03 19:11
Ar zinote, kad butent rugstis eda/ardo dantu emali, o ne peroksidas- kuris yra oksidatorius. Tiesiog neitiketina, kad profesionalus zmones taip galetu nusikalbeti. Idomu, kiek tas vitint white jums uz tai sumokejo.
kristina
2006-11-02 14:47
kiek tokia balinimo dantu sistema kainuoja namuose?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai