Kad vasaros malonumai nepakenktų plaukams

Šiltuoju metų laiku mūsų plaukus aktyviau veikia įvairūs aplinkos veiksniai – asfalto, smėlio dulkės, aktyvūs saulės spinduliai, vėjas, sūrus vanduo. Kaip nuo jų apsaugoti savo plaukus? Juk vasarą gražiai atrodyti norime nė kiek ne mažiau ar net daugiau nei bet kada. Apie tai pokalbis su Kauno salono „G style“ kirpėja modeliuotoja Gitana Kaminskiene.
 

Ko reikėtų nepamiršti būnant atviroje saulėje?


Visų pirma – tai, kad aktyvi vidurdienio saulė, deja, dažniau mums yra priešas nei draugas.
Mūsų plaukuose, kaip ir visame kūne, yra daug vandens. Saugodami odą, tepamės apsauginiais kremais nuo saulės, tiesa? Tą patį reikėtų daryti ir su plaukais – suteikti jiems patikimą apsaugą, pasirenkant specialius losjonus, aliejus ir kitas plaukų priežiūros priemones.
Jokiu būdu nebūkite paplūdimyje ar kalnuose nepridengtais plaukais. Sūrus jūros vanduo kartu su aktyviais saulės spinduliai plaukus žaloja ne mažiau nei plaukų balinimas, be to, saulė kenkia ne tik plaukams, bet ir galvos odai.
Tikriausiai jau pastebėjote, kad po karštos vasaros plaukai paprastai ima labiau slinkti. Tai ženklas, kad jiems trūksta vitaminų. Reikia rūpestingos priežiūros, norint juos sustiprinti.
Būdami atviroje saulėje, nepamirškite gerti daug vandens, ypač didesnės mineralizacijos, kuris aprūpina reikalingais mineralais ir medžiagomis ir jūsų plaukus. Tuomet nereikės stebėtis, kodėl plaukai prarado tvirtumą, gerą išvaizdą ir natūralų blizgesį.
Karštą dieną, prieš išeidami į lauką, ant švarių drėgnų plaukų užpurkškite specialaus purškiklio. Jis padengs plaukus apsaugine plėvele ir saugos nuo nublukimo, sausėjimo.

 

Kaip patartumėte „saugiai“ susišukuoti plaukus?


Pirmas blogas moterų įprotis paplūdimyje – tai stipriai surišti plaukus į „uodegėlę“. Plaukams tai labai nepatinka! Jie labai greitai tai aiškiai parodo: pradeda lūžinėti, tampa nepaklusnūs, sunkiai išsišukuojami ir pan.
Kita vertus, jeigu susiruošėte maudytis, plaukus sutepkite apsaugine priemone ir švelniai susiriškite kaspinu. Jei yra sąlygos, po maudymosi jūroje (ar baseine) nedelsdami perskalaukite plaukus gėlu vandeniu. Jeigu plaukus dažote ryškia spalva, geriausiai nuo neigiamo chloruoto vandens poveikio juos apsaugoti specialia kepuraite.
Drėgnus plaukus visada šukuokite nuo plaukų galiukų.


 

Kokie dar plaukų priežiūros šiltuoju metu ypatumai ir rekomendacijos?


Vasarą plaukai nuo aplinkos, asfalto, smėlio dulkių greičiau susiriebaluoja, tampa nešvarūs, ir juos reikia dažniau plauti nei kitais metų laikais. Todėl rinkitės kuo švelnesnį šampūną, skirtą naudoti kasdien. Reikėtų naudoti maitinamuosius ir drėkinamuosius šampūnus, nes saulė, vėjas ir vanduo juos stipriai džiovina. Slenkantiems, sausiems, lūžinėjantiems plaukams naudokite plaukų priežiūros liniją, apsaugojančią nuo saulės. Galima išbandyti atkuriamąją kaukę po saulės vonių. Įvairios kaukės, balzamai, aliejai pagerins jūsų plaukų kokybę, jie sutvirtės, taps paslankesni, gražesni.
Po dažnesnių maudynių gali atsirasti pleiskanų, plaukai pradėti slinkti. Tai pastebėję nedelsdami įsigykite ir naudokite specialias plaukų priežiūros priemones tol, kol problema išnyks.
Jeigu jūsų plaukai labai sausi, kelis kartus per savaitę užsitepkite maitinamąją plaukų kaukę.
Po saulės vonių plaukų struktūrai gerinti nepamirškite naudoti maitinamųjų aliejų, serumų, kaukių.
 

Ar vasarą plaukus reikėtų dažyti dažniau?


Vasarą plaukus tenka dažniau dažyti dėl kelių priežasčių. Pirma, vasarą plaukų spalva yra kur kas aiškesnė ir labiau matoma nei tamsiuoju metų laiku. Antra, kadangi vasarą plaukus plaunate dažniau, greičiau nusiplauna ir spalva. Ir trečia, kadangi vasaros laikotarpiu valgote daugiau šviežių vaisių, uogų, daržovių, organizmas gauna daugiau vitaminų, mineralinių medžiagų, plaukai greičiau auga. Be to, ir į pasimatymus tikriausiai vasarą vaikštote dažniau.
 

O kokie kirpimai, spalvos madingos šią ateinančią vasarą?


Viskas, kas lengva, stilinga, patrauklu ir praktiška.. Madingos natūralios žemės spalvos, lengvos šukuosenos. Jaunatvišką stilių suteikia kirpimas, jums tinkanti spalva. Ji turėtų derėti prie jūsų akių, odos spalvos, rūbų ir aksesuarų. Šį sezoną vėl madingi ryškūs variniai atspalviai. Ilgaplaukės stilingai atrodys supynusios plaukus kasytėmis, susegusios plaukus į kuodelius.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai