Liaudiški patarimai profesionalų akimis

Šį kartą nutarėme pakalbinti dvi profesionalias kirpėjas, kad jos išreikštų savo nuomonę apie liaudiškas plaukų priežiūros priemones. Juk anksčiau nebuvo kirpyklų, grožio salonų, bet kaimo merginos ne mažiau nei šiandieninės žavėjo gražiais plaukais. Kokiems senolių receptams galima pritarti, o kuriems – ne? Kalbamės su Ąžuolyno sporto centro grožio studijos kirpėja modeliuotoja Alma Matusevičiene ir salono „Salon +” kirpėja Neringa Išoriene.
 

Senovėje gana plačiai buvo paplitęs plaukų priežiūros receptas, kuris gelbėjo slenkančius plaukus. Štai jis: „Ištepti plaukus kefyru, apsukti galvą storu puriu rankšluosčiu ir taip šiltai palaikyti 1,5–2 val. Po to kruopščiai išplauti galvą šiltu vandeniu su švelniu muilu“. Kokia jūsų nuomonė apie tai?
Neringa Išorienė: Taip, anksčiau merginos šiuo receptu tikrai naudodavosi. Gal ir šiuo metu dar kas nors tepa plaukus kefyru, norėdami atsikratyti pleiskanų. Tik norėčiau patarti, kad po šios plaukų kaukės plaukus reikėtų trinkti ne muilu, bet šampūnu, kuris būtų skirtas būtent slenkantiems plaukams. Tuomet ši kaukė labiau sustiprins plauko svogūnėlį, duos stipresnį efektą.
Alma Matusevičienė: Sunku ką nors atsakyti. Nesu tikra, kad tokia vienkartinė procedūra iš viso gali ką nors pakeisti. Žinome, kad žoliniai preparatai ir visos kitos natūraliosios priemonės turėtų būti naudojamos gana ilgą laiką, kad duotų teigiamų rezultatų.
O švelnų muilą plaukų priežiūrai gal vis dėlto pakeisčiau kasdieninės priežiūros šampūnu.
Dar vienas patarimas: „Jei norite dar labiau pašviesinti šviesius plaukus, ištrinkę galvą šampūnu, perskalaukite ramunėlių nuoviru.“ Ar tam pritariate ir kodėl?
A.M.: Nemanau, kad, perplovus plaukus ramunėlių nuoviru, pavyktų pakeisti plaukų spalvą. Tačiau natūralioms šviesiaplaukėms, manyčiau, tai yra tinkama priemonė. Bent jau plaukų struktūrai tikrai nepakenks.


N. I.: Ramunėlių nuoviras nepašviesins tamsesnės spalvos (rudos, baklažano, šokolado ir pan.) plaukų, bet šviesiems (gelsviems, šviesiai rusviems) suteiks lengvą atspalvį ir blizgesį.
„Jeigu jūsų plaukai tamsūs, išplovę galvą šampūnu, perskalaukite plaukus dilgėlių ar ąžuolo žievės nuoviru“. Ar tokį metodą galima derinti su šiuolaikinėmis plaukų priežiūros priemonėmis?
A.M.: Jeigu jūsų plaukai natūralios spalvos (jų nedažote), galite drąsiai perskalauti juos dilgėlių ar ąžuolo žievės nuoviru. Tačiau jei vėliau ketinate plaukus dažyti profesionaliais dažais, geriau to nedarykite. Kodėl? Minėtosios natūralios priemonės, taip pat ir basma, chna, kitų žolių nuovirai, gali pakeisti plaukų spalvos pigmentus, todėl vėliau jūsų plaukai nenusidažys kokybiškai pageidaujama spalva.
Mano patarimas būtų toks: prieš dažydamos plaukus, savo kirpėjai būtinai pasakykite, kokias atlikote procedūras, naudodamos natūralias priemones.
N.I: Kiek man yra žinoma, ąžuolo žievės nuoviras šiek tiek tamsina plaukus, stiprina jų šaknis ir suteikia jiems sodresnę spalvą bei blizgesio. Manau, tikrai nepakenks, jei tamsesnius plaukus perskalausite šiuo nuoviru.
O štai liaudiška stiprinamoji plaukų kaukė: „1 svogūno sultys, 1 šaukštas medaus, 1 kiaušinis ir truputis plaukų balzamo. Viską gerai sumaišyti ir gerai įtrinti į plaukų šaknis. Apsukti galvą rankšluosčiu ar polietilenine plėvele ir palaikyti 1,5–2 val. Po to plaukus gerai išplaukti jums tinkamu šampūnu.“ Jūsų vertinimai?
A.M: Esu prieš tokios sudėties kaukes! Jau procedūros metu užuodžiamas labai nemalonus svogūno kvapas, kuris dar ilgai bus juntamas aplinkoje, plaukams sudrėkus ar suprakaitavus. Įsivaizduokite save sporto klube ar šokių vakarėlyje – nekoks malonumas.
N.I: Žiūrint į naudojamų ingredientų sudėtį, ši kaukė turėtų būti pakankamai veiksminga. Manau, kad galima būtų dar įlašinti truputį ricinos arba alyvuogių aliejaus. Aliejus dar labiau pamaitintų nualintus plaukus.
Yra toks senovinis receptas sausiems, trapiems plaukams: „Kiaušinio trynį sumaišyti su vienu šaukšteliu ricinos aliejaus. Mišiniu ištepti plaukus, aprišti šilta skarele ir palaikyti 20–30 min. Tada išplauti galvą įprastu būdu.“
A.M: Sutinku, kad tai veiksminga kaukė plaukams. Tik vėlgi nepamirškite, kad, norint sulaukti gerų rezultatų, tokią procedūrą reikėtų atlikti nuolat, bent kelis kartus per savaitę.
N.I: Pritariu, kad ši kaukė yra naudinga sausiems plaukams. Taip pat tinka sausus lūžinėjančius plaukus ištepti tik aliejumi, pavyzdžiui, ricinos ar alyvuogių.
Beje, labai veiksminga yra kokoso aliejaus kaukė. Ji ne tik stiprina, bet ir labai gerai pamaitina plaukus.
Yra nuomonė, kad plaukų priežiūrai efektyviai padeda ir ūkiškas muilas.Juo sėkmingai naudojosi ir mūsų močiutės.

A.M: Nuomonių gali būti įvairių, bet aš to nedaryčiau.
N.I: Ūkiškas muilas turi daug šarminių rūgščių, todėl nemanau, kad jis suteiktų efektyvų poveikį plaukams. Nebent, išplovus galvą ūkišku muilu, panaudoti kondicionierių arba kaukę plaukams. Tuomet atkurtumėte plaukų PH, ir plaukai taptų minkšti ir lankstūs.
Liaudies medicina pataria po galvos plovimo perskalauti plaukus silpnu acto tirpalu vandenyje. Manoma, kad tai ne tik suminkština plaukus, bet kad rūgštis „užmuša“ ir galvos grybelį. Ką manote jūs?
A.M: Actas minkština vandenį, kartu suminkština ir plaukų paviršių. O dėl grybelio... Manau jam gydyti reikalinga gydytojo dermatologo konsultacija ir rimtesnis gydymas, specialūs medikamentai.
Ką galėtumėte pasakyti apie tokį receptą nuo pleiskanų: „Tris šaukštus šalpusnio lapų ir dilgėlių užplikyti 1 l verdančio vandens ir palaikyti uždengus 30 min. Perkošus užpilu įtrinti galvą. Kartoti 2 kartus per savaitę“.
A.M: Šis natūralių žolių receptas tikrai jums nepakenks. Jeigu ir nepadės išnaikinti pleiskanų, tai bent apramins galvos odą ir sustiprins plaukų šaknis.
Sėkmės, viskas tik į gera – tikėjimas taip pat geras vaistas.
N.I.: Pastarojo recepto nesu girdėjusi ir pati nesu bandžius, todėl negaliu nieko konkretaus apie jį pasakyti. Bet manau, kad šalpusniai ir dilgėlės yra natūralios vertingos vaistažolės, turinčios daug gydomųjų savybių ir tikrai nepakenks plaukams. Kodėl nepabandžius?

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Emilija
2015-11-20 12:04
Jau mėnesį plaunu galvą sodos ir natūralaus obuolių acto mišiniu išmaišytu vandenyje. Plaukų išvaizda labai pagerėjo, galvos oda mažiau riebaluojasi.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai