Jei plaukai atrodo lyg perukas

„Turiu problemą, su kuria nesusitvarkau jau daugelį metų. Mano plaukai atrodo... lyg šieno kupeta. Jie sausi, kieti, visiškai nepaslankūs ir visada pasipūtę. Jaučiuosi lyg ant galvos nešiočiau peruką“, – rašo mums susirūpinusi skaitytoja Milda G., gyvenanti Vilniaus rajone, ir prašo patarimo. Apie tai, kaip reikėtų prižiūrėti tokius plaukus, kas jiems tinka, o kas ne, kalbamės su grožio salono Kaune „Salon+” kirpėja modeliuotoja Neringa Išoriene.
 

Kas lemia tokių plaukų struktūrą? Genetika, netinkami priežiūros įpročiai?
Tam tikrą dalį lemia genetika, paveldimumas. Gana dažnai, kai plaukai yra sausi, kieti, jų yra ir gana daug. Tai ir sudaro tam tikrų priežiūros sunkumų.
Ko labiausia reikia tokiems plaukams?
Visų pirma, maitinimo ir drėkinimo. Kai sausas kietas plaukas bus tinkamai pamaitintas, jis taps glotnesnis, švelnesnis. Drėkinti ir maitinti tokius plaukus reikia kur kas dažniau ir intensyviau nei normalius. Kitaip sakant, reikės daugiau laiko, pastangų ir pinigų, kad plaukai taptų glotnesni ir gražesni.
Kokios maitinimo priemonės tinka tokiems plaukams?
Naudinga, kai maitinamųjų ar glotninamųjų kosmetikos priemonių sudėtyje yra tiamino B5, vitamino A (beta karotino), vitamino E.
Sausiems plaukams naudingos ir specialios maitinamosios priemonės. Tai serumai, skirti plaukų galiukams, ir kondicionieriai, naudojami per visą plauko ilgį.
Nusipirkite kondicionierių, kuris yra skirtas būtent storiems šiurkštiems plaukams. Jį galima naudoti dažnai, nors ir kiekvieną dieną.
Ar tiesa, kad besiveliantiems plaukams būtina naudoti kondicionierių-balzamą?
Taip. Jis plaukus ne tik sudrėkins, pamaitins, bet ir apsaugos nuo vėlimosi. Tai svarbu ne tik toms (ir tiems), kurie dažnai dažo plaukus, bet ir turintiems natūralius.
Galima naudoti ir purškiamąjį nenuskalaujamą kondicionierių, tačiau tai tik papildoma priemonė, minkštinanti plaukus ir palengvinanti jų iššukavimą. Į tokių priemonių sudėtį paprastai įeina medžiagos, gaunamos iš medaus, taip pat fitoproteinai, gaunami iš kukurūzų, sojos ar kviečių.
Kai jūsų plaukai atrodo nušiurę, praradę gyvybingumą, ne tik palepinkite juos balzamais, bet ir perskalaukite ajerų, dilgėlių, ąžuolo žievės nuovirais. Tai atkurs natūralią plauko struktūrą, sustiprins plaukų šaknis.
Minėjote, kad svarbu plaukus tinkamai drėkinti. Kaip tai daryti?
Galima naudoti drėkinamąsias kaukes su alyvuogių, kokosų aliejais, kviečių ir pieno proteinais. Tarkim, ricinos ir alyvų aliejų deriniai su taukmedžių sviestu ir bičių vašku giliai drėkina plaukus. Taip pat tinka kokoso aliejus.
Aliejų reikia ištepti ant plaukų (bet ne šaknų) ir palaikyti bent 15-20min. Po to galvą ir plaukus gerai išplauti šampūnu, užtepti kondicionieriaus. Nepamirškite to padaryti. Būtent kondicionierius palengvins plaukų iššukavimą.


Kas ketvirtą penktą plovimą vietoje kondicionieriaus galite naudoti kaukę. Tik jos irgi jokiu būdu negalima įtrinti į plaukų šaknis!
Tikriausiai ne mažiau svarbu pasirinkti tinkamas plaukų formavimo priemones? Juk, kas tinka lygiems paslankiems plaukams, visiškai netiks kietiems ir pasišiaušusiems?
Kalbant apie plaukų formavimą, reikia pabrėžti, kad negalima naudoti purinamųjų priemonių, kadangi ir taip plaukų yra daug. Juos kaip tik reikia modeliuoti priemonėmis, skirtomis plauko glotninti. Tai gali būti įvairūs drėkinamieji plaukų kremai, kurių sudėtyje yra Silsoft (šilkinis minkštumas) komponentas, suteikiantis plaukams blizgesio ir minkštumo. O kai plaukas minkštas, tada ir kritimas visai kitoks. Galite išmėginti formavimo priemonę su jūros kriauklių dulkėmis – jos minkština, tiesina plaukus, suteikia jiems natūralaus žvilgesio.
Įdomu, ar yra plaukų priežiūros skirtumų vyrams ir moterims, kurių plaukai yra sausi ir pasišiaušę?
Vyrams, kaip ir moterims, patariama naudoti kondicionierius, kurie suminkštintų plaukus, juos pamaitintų. Vyrams formuoti juos irgi galima įvairiai – padaryti susivėlusių plaukų efektą ar klasikinį sušukavimą. Susivėlusių plaukų efektą galima išgauti naudojant žėlė arba pastą. Klasikiniam sušukavimui patarčiau naudoti plaukų vašką-gumą, kuris plauką padaro glotnesnį.
Vyrams, turintiems storus plaukus, reikia pritaikyti kirpimą, kuris padėtų plaukus susitvarkyti be didelių pastangų.
Ar tinkamas kirpimas, šukuosenos modelis gali suvaldyti šią problemą?
Be abejo. Kai yra daug plaukų ir juos sunku patiems suvaldyti, reikėtų pasirinkti šukuoseną, kai plaukai yra iškarpomi per visa ilgį, suteikiant pageidaujamą formą. Taip atliksite pusę darbo. Palengvės kasdieninė priežiūra ir mažiau jaudinsitės, nes plaukai nestyros išsišakoję į visas puses. Pasikliaukite profesionalios kirpėjos intuicija.
Tačiau būna atvejų, kai plaukai iš prigimties nėra pasišiaušę ir sausi, bet toks efektas gaunamas nemokšiškai pasirinkus priemones...
Tai tikra tiesa. Yra vyrų ir moterų, kurie mėgsta naudoti kuo daugiau įvairių galvai trinkti, plaukams modeliuoti skirtų priemonių. Plaukai to nemėgsta, o ypač kai jie yra nepaslankūs ir susivėlę! Parinkti tinkamas priemones ir mokėti tinkamai jomis pasinaudoti – labai svarbu.
Keletas patarimų apie putų vartojimą. Pirmiausia, jų reikia vartoti saikingai. Jums nereikia didinti plaukų apimties, tik suteikti jiems elastingumo. Kai putų sudėtyje yra jojobos aliejaus, jie padengia plaukus plona apsaugine plėvele, suteikia jiems elastingumo. Tai gerai.
Ir dar svarbus priminimas: putas purkškite tik ant šaknų, ne ant plaukų! Plaukų galams, kaip jau minėjau, naudokite kremus, serumus ar losjonus, kurie glotnina plaukus.
Džiovinkite plaukus karšta feno srove tik ties šaknimis, kad suteiktumėte norimą formą. Ištrinkus plaukus, nereikėtų sausinti stipriai trinant rankšluosčiu, nes tai skatina plaukų vėlimąsi. Verčiau nusausinkite lengvai prispaudę rankšluostį prie plaukų.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai