Atgaivinkime nušiurusius plaukus

Gyvenimo tempas spartėja, kasdien daugėja stresų. Visa tai negali neatsiliepti ir plaukams. Be to, žiemos šalčiai, sausas patalpų oras, vitaminų stoka taip pat neigiamai paveikė mūsų plaukus. Negana to, nepalanki ekologija, automobilių išmetamosios dujos, chloruotas vanduo, mechaniniai pažeidimai šukuojant… O už lango – pavasaris, metas, kai moters grožis reikalauja ypatingos priežiūros. Kaip grąžinti plaukams gyvybingumą? Pataria Suomijos firmos „Cutrin“ kosmetikos specialistė Aušra JUČINSKAITĖ.
 

Žiemos paveikti plaukai


Šalčiai, vėjuoti, permainingi orai kenkia ir alina galvos odą. Šaltyje kraujagyslės susiaurėja, kraujotaka sulėtėja ir plaukai pakankamai neaprūpinami gyvybiškai svarbiomis medžiagomis. Sausas patalpų oras, temperatūros kaita, kai kambaryje +20 ºC, o už lango spaudžia -20 ºC šaltukas, – ne mažiau neigiamai veikia galvos odą ir plaukus. Galvos oda netenka riebiųjų medžiagų, todėl išsausėja, ima pleiskanoti. Gali sutrikti ir plaukų mityba, plaukai gali pradėti slinkti, skilinėti, praranda blizgesį.

 

Sausi, lūžinėjantys ir dar slenka


Pavasarį dauguma moterų skundžiasi, kad jų plaukai sausi, lūžinėjantys, blankūs. Kai kurių moterų plaukai po žiemos smarkiai elektrinasi, gausiai slenka. „Pavasarį vėl siaubingai pradėjo slinkti plaukai. Baisu net šukuotis, be to, jie ir nepaprastai ploni, o dėl to slinkimo bijau tuoj visai plika liksiu. Jau ir įvairius liaudiškus metodus, pvz., svogūnų kauke, išbandžiau, bet plaukai vis tiek slenka. Ką daryt?“ – tokios problemos ypač dažnai moteris vargina pavasarį, kai visas mūsų organizmas jaučia vitaminų ir mineralinių medžiagų stygių. Iš tiesų, neretai slinkimą ir blogą plaukų būklę lemia netinkama mityba ir vitaminų stoka. Būtent dėl to ne tik gydytojai, bet ir kosmetologai pavasarį rekomenduoja savo racioną papildyti vitaminais. Aišku, geriausia jų gauti su maistu.
Tačiau plaukų slinkimo priežasčių gali būti ir kitų, pvz., hormonų disbalansas, jau minėta užteršta aplinka ir stresas, vaistai ir įvairios ligos. Plaukų slinkimą gali išprovokuoti ir netinkama jų priežiūra – per daug energingas plaukų tiesinimas, plaukus tempiančios šukuosenos.
 

Blogai auga


Kitas dažnas moterų nusiskundimas – kad pavasarį plaukai blogai auga. Įvairios firmos siūlo savo sukurtas formules, kurios gerina plaukų augimą. Tačiau verta nepamiršti, kad priemonės, kurios skatina plaukų augimą, dažnai būna labai aktyvios, todėl jautriai odai gali ir netikti.
Tačiau yra ir kitų plaukų augimą stimuliuojančių priemonių, pvz., to galima pasiekti gerinant galvos odos kraujotaką, o tai galima padaryti masažuojant galvos odą, šukuojant plaukus.
 

Blankūs ir negyvybingi


Dar viena problema – nublukę ir negyvybingi plaukai. Iš tiesų, pavasarį plaukai praranda savo blizgesį, atrodo nenatūraliai, yra nepaklusnus, juos sunku suvaldyti. Tokiu atveju būtina naudoti serumus ar balzamus.


 

Pamaitinkime iš vidaus ir iš išorės


Kaip pagerinti plaukų būklę pavasarį? Kaip įveikti visas aukščiau išvardytas problemas? Visų pirma, net pats geriausias šampūnas nepadės, jeigu netinkamai maitinsimės. Plaukai skursta, jeigu organizme trūksta geležies, kalcio, vario, A, C, E, B grupės vitaminų, polisočiųjų riebalų rūgščių ir kitų biologiškai veiklių medžiagų.
Tačiau, kad plaukai būtų sveiki, gyvybingi, tankūs ir neslinktų, kartu su subalansuota mityba specialistai pataria naudoti saugias ir veiksmingas plaukų priežiūros priemones. Geriausiai naudoti tos pačios serijos šampūną, serumą ir kondicionierių, nes tada tos pačios visose priemonėse esančios sudedamosios dalis tik papildys viena kitos veikimą, bet jokių būdu jo nesusilpnins.
Plaukų augimui ir gyvybingumui svarbūs šeši vitaminai, ir visi jie įeina į Bio+ Energen priemonių sudėtį. Vienas svarbiausių vitaminų yra biotinas (vitaminas H). Jis gerina plaukų augimą, greitina galvos odos ląstelių atsinaujinimą, o dėl jo trūkumo plaukai gali pradėti slinkti, žilti, vystytis galvos odos ligos. Kiti vitaminai, kurie svarbus gerai plaukų būklei palaikyti, yra vitaminas B3 ir vitaminas F (riebalų rūgštis, lemianti plaukų augimą), taip pat naujų ląstelių formavimąsi pagreitinantys vitaminai A ir E. Be to, vitaminas E taip pat gerina galvos odos kraujotaką ir plauko svogūnėlio sugebėjimą absorbuoti maisto medžiagas ir deguonį.
Bio+ Energen produktus gaminanti bendrovė „Cutrin“ naudoja natūralias žaliavas, o jos sukurtų gaminių poveikis prieš jiems patenkant į rinką vertinamas atliekant įvairius tyrimus. Tad švelnus „Cutrin“ plaukų priežiūros priemonių poveikis – išskirtinis šių gaminių ženklas.
 

Žiemos nualintiems plaukams atsigauti:


• Šampūnas Bio+ Energen Shampoo – stiprina plaukus ir balansuoja galvos odą.
• Serumas Bio+ Energen Serum – regeneruoja galvos odą, stabdo slinkimą. Taip pat jis padeda palaikyti gerą galvos odos būklę, o tai savo ruožtu skatina naujų plaukų augimą, suteikia plaukams gyvybingumą, stiprina juos ir tankina.
• Kondicionierius Bio+ Energen Care – palengvina plaukų tvarkymą, stiprina juos ir suteikia nuostabų žvilgesį. Tinka ilgiems ir dažytiems plaukams.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai