Plaukų dažai: kuriuos rinksimės?

Pakeisti plaukų spalvą šiais laikais nėra sudėtinga. Brunetė per kelias valandas gali tapti blondine, o žilagalvė moteris, nusidažiusi plaukus natūralia spalva, atjaunėti dešimčia ir daugiau metų. Apie tai, kokie būna plaukų dažai, kokiais kriterijais vadovaujantis juos reiktų pasirinkti ir kitas dažymo gudrybes kalbamės su Kauno grožio salono „G style studio“ kirpėja modeliuotoja Gitana Kaminskiene.
 

Trumpalaikis plaukų dažymas


Trumpalaikiam plaukų dažymui naudojamos dažomosios putos, dažomieji šampūnai, balzamai, kaukės ir t.t. Priemonės, skirtos trumpalaikiam plaukų dažymui, turi vieną bendrą savybę: šių dažų sudėtyje nėra nei peroksido, nei amoniako, todėl jos paveikia tik plauko paviršių. Šiais dažais patogu naudotis, jie dažniausiai naudojami norint plaukams suteikti vienokį ar kitokį atspalvį, jį paryškinti ar palaikyti pageidaujamą plaukų spalvą. Trumpalaikiais dažais patogu naudotis vasarą, atostogų metu, juos mėgsta jaunimas, kadangi visiškai nusiplauna ir nepakeičia plauko struktūros. Šie dažai paprastai būna jau paruošti, nereikia maišyti, ruošti iš kelių komponentų. Tiesiog tepti mentele per visą plaukų ilgį.
Tačiau reikėtų žinoti, kad dažomieji šampūnai ar kaukės niekada nepašviesins jūsų plaukų, taip pat nepadengs žilų plaukų..
Patarimas: Dažomuosius šampūnus bei kitas trumpalaikes plaukų dažomąsias priemones rinkitės labai atsakingai, tik kokybiškus ir patikimų žinomų gamintojų. Atkreipkite dėmesį, kad produkto sudėtyje nebūtų peroksido ir kitų cheminių priedų .

 

Pusiau permanentiniai dažai


Šie dažniausiai bekvapiai dažai maišomi su nedideliu procentu peroksido, dažniausiai turi augalinių, plaukus tausojančių ir atkuriančių priedų, juose visiškai nėra amoniako. Šie dažai veikia išorinę plaukų dalį, taip pat patenka tarp plaukų žvynelių, tačiau nepaliečia vidinio plaukų sluoksnio. Pusiau permanentiniai dažai plaukų nešviesina, puikiai tinka spalvai paryškinti, tamsinti, įdomesniems atspalviams išgauti. Nudažius plaukus šios grupės dažais, per 1–1,5 mėnesio nelieka stipraus kontrasto tarp dažytų plaukų ir ataugusių šaknų.
„Dažymas pusiau permanentiniais dažais yra pats saugiausias, nes dažai yra švelnūs, be amoniako, turintys labai nedidelį peroksido kiekį, todėl pakankamai tausoja jūsų plaukus bei jų galiukus. Šiuos dažus galima tepti per visą plaukų ilgį. Geros kokybės pusiau permanentiniai dažai plaukus atgaivina, paryškina, suteikia blizgesį”, – teigia kirpėja grožio specialistė Gitana.
Patarimas: pusiau permanentiniai dažai švelniai maskuoja ir pirmuosius žilus plaukus. Šiuo tikslu juos galite drąsiai naudoti.


 

Permanentiniai dažai su peroksidu (ilgalaikiai plaukų dažai)


Jei turite daugiau žilų plaukų ar norite plaukus kelias tonais pašviesinti, neišvengiamai teks rinktis permanentinius dažus. Koks jų poveikis? Dažai giliai prasiskverbia, įeina į plauko vidų, sunaikina jame esantį natūralų pigmentą ir pakeičia plaukų spalvą. Klasikiniai senesnės kartos dažai turi amoniako ir yra maišomi su aktyvatoriumi, kuris pagamintas peroksido pagrindu. Naujosios kartos permanentiniuose dažuose amoniako nėra arba jo kiekis minimalus, kadangi naudojami ypač smulkūs pigmentai, lengviau patenkantys į plaukų vidų ir minimaliai juos žalojantys. Geros kokybės permanentinių dažų sudėtyje gausu augalinių priedų, kurie plaukus drėkina, minkština, atkuria jų struktūrą, suteikia daugiau blizgesio bei elastingumo.
Šiuo metu dažų rinkoje labiausiai yra paplitę ilgai išliekantys permanentiniai dažai, nes jie suteikia didžiausią galimybių spektrą keisti spalvą, puikiai (100 proc.) nudažo žilus plaukus, leidžia pašviesinti natūralią spalvą net keturiais ar penkiais tonais ir ilgai ją išlaiko nepakitusią.
Patarimas: Rinkitės ilgalaikius dažus, jei norite geresnio dažomojo efekto, drąsesnės spalvos ar kokybiškai nudažyti žilus plaukus.
 

Kaip prižiūrėti dažytus plaukus?


Nudažiusios plaukus būtinai juos trinkite dažytiems plaukams skirtu šampūnu, kuriame yra drėkinamųjų, maitinamųjų ir spalvą išsaugojančių medžiagų. Vasarą įsigykite ir šampūną, saugojantį nuo ultravioletinių spindulių.
Ištrinkę galvą šampūnu, būtinai naudokite ir plaukų balzamą (ar kondicionierių), kuris yra skirtas specialiai dažytiems plaukams. Pagal poreikį naudokite ir kitas reikalingas plaukų formavimo priemones.
Kartą per savaitę palepinkite plaukus maitinamąja bei spalvą palaikančia plaukų kauke. Ypač reikėtų rūpintis dažytų plaukų galiukais, nes nuo dažymo jie sausėja, lūžinėja, šakojasi. Kaskart išplovę galvą, patepkite plaukų galiukus specialiu maitinamuoju aliejuku ar serumu. Kai atauga plaukų šaknys, dažykite tik jas. Tausokite plaukus, netepkite dažų per visą jų ilgį. Taip jūsų plaukai išliks gražesni ir tvirtesni. Venkite ir džiovinti plaukus karšta feno srove, verčiau šiltuoju metų laiku jie išdžiūva natūraliai, glostomi gaivaus oro ir vėjelio.
 

Grožio specialistės Gitanos patarimai


Naujos kartos dažais namuose plaukų šaknis galite nudažyti nepriekaištingai. Tačiau, norėdamos pakeisti spalvą, ypač pašviesinti jau dažytus plaukus, būtinai kreipkitės į profesionalią kirpėją.
Geros kokybės dažai negali būti itin pigūs, kadangi sudedamosios dalys yra brangesnės ir patikimesnės. (Pažangios kosmetikos kompanijos turi ISO standartų atitikimo pažymėjimus).
Moterys ir panelės dažniausiai klysta, pasirinkdamos netinkamą dažų grupę. Pavyzdžiui, įsigyja dažomąjį šampūną, kuriuo nori padengti žilus plaukus arba gerokai pašviesinti esamą plaukų spalvą. Trumpalaikės plaukų priemonės, kaip jau minėjau, šiam tikslui visiškai netinka. Laukiamo rezultato nebus, be to, kirpėjai bus sudėtinga atitaisyti padarytą klaidą.
Norėdamos gerokai pašviesinti plaukus, patikėkite šią procedūrą patyrusiam specialistui.
Jeigu norite gražiai atrodyti ir pataupyti, dažykite plaukus spalva, artima natūraliai jūsų plaukų spalvai, ir, jeigu įmanoma, pusiau permanentiniais (augaliniais) dažais, – praėjus net ir keliems mėnesiams plaukų šaknys nedaug skirsis nuo galų.
Jei plaukai yra silpni, rinkitės jūsų natūraliai plaukų spalvai artimus tonus ir venkite kardinaliai keisti plaukų spalvą.
Plaukus reikės dažyti rečiau, jei nuspalvinsite kelias plaukų sruogeles švelniu atspalviu ar kontrastine ryškesne spalva.
Visi kokybiški dažai yra geri, tik būtina laikytis visų gamintojų nurodymų, todėl, prieš dažydamos plaukus, atidžiai perskaitykite instrukciją.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai