Kaip sustabdyti laiko raukšlę

Mokslininkai jau atrado senėjimo geną, atsakingą už odos būklę, ir dabar kuriami naujos kartos amžiną jaunystę turintys dovanoti kosmetikos produktai. Tai gera žinia, tačiau ką daryti jau sulaukusiems brandaus amžiaus? Ar nuotaikų kaita, emociniai svyravimai irgi turi įtakos grožiui? Kaip atitolinti laiko poveikį konsultuoja „Jaunatvės namai“ kosmetikė Indrė Buslienė.
 

Odos pokyčiai po 50-ies
Metams bėgant sensta visi organai, tačiau oda pradeda senti anksčiausiai – nuo 25 metų ir, kad ir kaip liūdna, tai geriausiai matoma. Kokie pokyčiai vyksta odoje po 50-ies?
Spartus moters organizmo senėjimas siejamas su menopauze, kurios metu silpsta kiaušidžių funkcija, mažėja moteriškojo hormono biosintezė. Todėl vyresnių kaip 50 m. amžiaus moterų oda sausėja, atsiranda raukšlių, ji praranda elastingumą, suglemba, tampa lengviau pažeidžiama, plona, jautri, veido kontūrai išplaukia, o spalva tampa pilkšva. Senatviniai odos pakitimai pirmiausia paliečia epidermį ir dermą ir yra geriausiai matomi veido, kaklo, bei rankų srityse. Epidermio atsinaujinimo procesas, kuris jauniems žmonėms užtrunka apie 28 dienas, pailgėja iki 60 dienų. Susilpnėja ryšiai tarp epidermio ląstelių, todėl tarpląsteliniuose tarpuose mažiau susikaupia drėgmės. Silpnėja kolageno ir elastino skaidulos. Mažėjanti prakaito ir riebalų gamyba susilpnina odos apsauginį sluoksnį, padedantį išlaikyti odą elastingą ir drėgną.
Taigi kartu su visu organizmu sensta ir oda: lėtėja medžiagų apykaita, oda tampa sausesnė, plonesnė, veido kontūrai praranda formą. Taip pat atsiranda pigmentinių dėmių.
Kiekvienam amžiui – skirtinga priežiūra
Daugelis moterų, pasiekusių brandos amžiaus, yra pažeidžiamos, jos nenori susitaikyti su nenumaldomu senėjimu. Sunkiausia įveikti psichologinį barjerą, išmokti jaustis gerai bet kokiame amžiuje. Tinkama odos priežiūra gali padėti labiau pasitikėti savimi.
Odos senėjimas – negrįžtamas procesas, tačiau jį galima sulėtinti. Be abejo, odą reikėtų puoselėti nuo jaunystės. Kita vertus, rūpintis veido oda niekada ne vėlu.
Kosmetologai vienbalsiai tvirtina: metams bėgant, keičiasi ir odos poreikiai. Todėl visą gyvenimą naudoti tą patį kremą gali būti ne tik nenaudinga, bet ir žalinga.
Kiekvienu amžiaus tarpsniu oda turi savo ypatumų, dėl to ir jos priežiūra metams bėgant turi keistis. Turėtume nuolat stebėti odos pokyčius ir tinkamai į juos reaguoti. Kuo daugiau žvakių ant gimtadienio torto, tuo labiau turėtume puoselėti savo odą.
Svarbiausi priežiūros aspektai
Pirmas ryškus pokytis – drėgmės trūkumas, kuris pražūtingai veikia odos būklę ir yra pagrindinė raukšlių priežastis. Todėl labai svarbu tinkamai maitinti, drėkinti odą, skatinti regeneracijos procesus. Du kartus per dieną būtina drėkinti ne tik veidą, bet ir paakių zonas, kaklo sritį. Be to, siekiant išlaikyti drėgmės balansą, rekomenduojama gerti daug skysčių – 2,5 litro per dieną.
Kitas liūdinantis momentas – oda glemba. Todėl brandžios odos priežiūrai skirtų kremų sudėtyje turėtų būti kolageno ir elastino, kurie padėtų sustiprinti odos struktūrą, pagerintų jos elastingumą.
Nuolatinis priemonių, didinančių odos tonusą, naudojimas, lengvas odos procesus stimuliuojantis masažas padės odai atrodyti jaunatviškai, o kartu suteiks ir geros nuotaikos.


Grožiui – geriausią, ką turi gamta
Garnier– tarptautinis prekinis ženklas, sukurtas daugiau kaip prieš šimtmetį. Garnier tiki, kad gamta yra neišsemiamas įkvėpimo bei efektyvių elementų šaltinis, kuriame vis dar gausų neatrastų lobių. Todėl savo produkcijoje Garnier visuomet stengiasi naudoti natūralius komponentus, ypač tuos, kurių teigiamos savybės plačiai žinomos.
Garnier naujovė – kremai, kurių sudėtyje yra orchidėjų ekstrakto. Kodėl pasirinktas būtent šis augalas? Ogi todėl, kad orchidėjos garsėja ne tik savo grožiu, bet ir neįtikėtinu ilgaamžiškumu. Jų ilgaamžiškumo paslaptis – gebėjimas apsisaugoti nuo išdžiūvimo, sugeriant drėgmę iš oro bei išsaugant gyvybiškai svarbius maitinamuosius elementus. Būtent to ir reikia mūsų odai. Orchidėja pasižymi švelninančiomis ir drėkinamosiomis savybėmis. Tai antioksidantas, labai vertinamas dėl jauninančių savybių. Be to, ji turi ir antiseptinį poveikį.
Taigi kosmetika, kurios sudėtyje yra orchidėjų ekstrakto, stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą, skatina medžiagų apykaitą ir suteikia gyvybingumo. Be orchidėjų ekstrakto, kremo „Vital Restore“ sudėtyje yra sojų bioproteinų (sojų baltymų), kurie palengvina simptomus, sukeliamus menopauzės nulemtų hormonų pokyčių. Be to, sojų bioproteinai stimuliuoja kolageno ir elastino gamybą, o tai ypač svarbu siekiant sustangrinti odą, padidinti jos elastingumą.
Psichologinius moters senėjimo aspektus komentuoja psichologė–psichoterapeutė Gražina Vilcinienė:
Jaunystė nėra amžina. Senstame, ir grožis vyresniame amžiuje jau kitoks. Gal ir norėtume jaustis amžinai jaunos, bet užauga vaikai, ir tai neišvengiamai padeda suvokti laiko tėkmę. Jeigu 50-ies vis dar tikėsimės atrodyti kaip 30, mūsų lūkesčiai aiškiai prasilenks su realybe, o mes atsidursime keblioje padėtyje. Taigi tenka priimti mūsų išvaizdos ir savijautos pokyčius senstant.
Senėjimas labai sudėtingas, bet visiškai normalus biologinis procesas. Biologinį senėjimą galima suskirstyti į pirminį ir antrinį. Pirminis senėjimas apima genetiškai užprogramuotus normalius ir savaiminius senėjimo procesus, kurie susiję su amžiumi ir nepriklauso nuo sveikatos būklės.
Pavyzdžiui, menopauzė. Ji neišvengiama ir susijusi su nemaloniais pojūčiais, emociniu nestabilumu, tačiau visoms tenka tai pereiti ir daugiau ar mažiau sėkmingai išmokti kompensuoti menopauzės reiškinius. Antrinis senėjimas nulemtas su amžiumi susijusių pokyčių, kurie priklauso nuo išorinių veiksnių: ligos, aplinkos poveikiai bei paties žmogaus įpročiai, gyvenimo būdas.
Pavyzdžiui, mūsų mitybos įpročiai, priklausomybė nuo nikotino, alkoholio, judėjimo stoka blogins savijautą ir sveikatą senstant, bet svarbu įsidėmėti, kad senėjimas ir ligos – ne tas pats. Geresnę sveikatą jau galime aktyviau ugdyti pačios. Ne veltui liaudies išmintis teigia: pradžioj sveikata – Dievo dovana, vėliau– saikas, o dar vėliau – darbas, darbas, darbas. Turime ugdyti sveiką gyvenseną, įprasti judėti grynam ore, atsisakyti sendinančių įpročių, tingumo.
Kartu su senėjimu moteris per 50 m. išgyvena psichologinę krizę, kai jai tenka persiorientuoti ir naujai įprasminti savo gyvenimą. Tai laikas, kai namus palieka užauginti vaikai, tenka karšinti savo tėvus, išgyventi netektis. Dažnai tai nelengva emocinė patirtis, kurią, sėkmingai išgyvenę, pasiekiame didesnę asmenybės brandą. Senatvę lengviau ir ramiau pasitinka moterys, kurios jaučiasi produktyviai nugyvenusios ankstyvesnį gyvenimo laikotarpį, todėl jai ruoštis turime nuo jaunų dienų.
Kiek nestabilios nuotaikos, emociniai išgyvenimai dėl senėjimo, kiti minėti veiksniai turi įtakos moters odos grožiui?
Oda – didžiausias mūsų organas. Ji – tarpininkas tarp vidinio ir išorinio pasaulio. Patyręs gydytojas pagal odos būklę gali įtarti, koks mūsų organas negaluoja. Rūpindamiesi odos grožiu, turime rūpintis viso organizmo sveikata. Kita vertus, grožį lemia ne tik odos būklė, bet ir veido išraiška, nuotaika, kuri atsispindi mūsų veide. Juk sakoma, kad gražiausia yra laiminga moteris. Tai moteris, kuri gyvena prasmingą gyvenimą, domisi savo darbu, myli artimuosius ir pati jaučiasi mylima. Brandžiai moteriai kartais tai pavyksta netgi sėkmingiau nei ankstyvoje jaunystėje.
Taigi, sulaukusios 50-ies, turėtų pažvelgti realybei į akis ir priimti tą faktą, kad sensta. Turime pereiti į kitą gyvenimo tarpsnį. Tai neišvengiama. Kuo greičiau susiorientuosime ir imsime spręsti konkrečias problemas, tuo bus geriau. Reikia pažiūrėti į senėjimą pozityviai – ne sielvartauti dėl to, kad suaugę vaikai paliko namus, o įvertinti tai, kaip galimybę atsigręžti į savo dėl laiko stokos atidėtas svajones, pomėgius, susirasti naujų užsiėmimų ir bičiulių. Nuolat rūpinkimės, kaip pagerinti emocinį ryšį su artimaisiais, su tais, kurie sensta kartu su mumis. Ir nepamirškime, kad nebėra kur atidėlioti rimto pasirūpinimo savimi. Žodžiu, organizuokime gyvenimą taip, kad jis įgytų naują prasmingą turinį.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai