Grožio niekuomet nebus per daug. Vaistažolės plaukams

Tankūs, gražūs bei blizgantys plaukai visais laikais buvo puošmena ir pasididžiavimas. Tačiau netinkamai prižiūrint, esant vitaminų bei mikroelementų trūkumui ar po sunkių ligų jie pradeda slinkti, retėti, nustoja blizgėti. Taigi šįkart pateiksime jums liaudies išminties, kaip, pasitelkus vaistažoles, atgaivinti plaukus.
 

Dėl nevisavertės mitybos, netinkamų priežiūros gaminių plaukai anksčiau ar vėliau pradeda siaubingai riebaluotis. Taip pat jie gali riebaluotis esant hormonų svyravimams, pavyzdžiui, paauglystėje.
Plaukuotojo beržo nuoviras gali ne tik padėti sumažinti padidėjusį plaukų riebalavimąsi, bet ir paskatinti plaukų augimą. Augalo kaupiami saponinai valo riebios odos poras nuo suragėjusių ląstelių, eterinis aliejus skatina kraujo apytaką, rauginės medžiagos sutraukia odos poras ir stiprina plaukų šaknis, betulinas skatina plaukų augimą.
Beržo lapų užpilas plaukams perplauti ruošiamas taip: stiklinė beržo lapų užpilama litru verdančio vandens, po pusvalandžio perkošiama. Tiesa, nuo stipresnės nuoviro koncentracijos plaukai gelsvėja.
Jei jus kamuoja ne tik riebūs, bet ir pleiskanojantys ir slenkantys plaukai – nuolat įtrinama galvos oda vaistinės medetkos ištrauka būtų pagalba „trys viename“.
Vandeninė ištrauka ruošiama taip: šaukštelis žiedų užpilama stikline virinto vandens, 15–20 minučių pakaitinama ir atvėsinus nukošiama. Taip pat riebalų išsiskyrimą mažina toks mišinys: spiritinis medetkų tirpalas sumaišomas su ricinos aliejumi santykiu 1:10. Rekomenduojama 3 kartus per savaitę šiuo mišiniu įtrinti galvos odą.
Grožio nesuteikia nutriušę plaukai išsišakojusiais galiukais. Plaukams kenkia vėjas, dulkės, netinkamai parinktos plaukų priežiūros priemonės, ypač turinčios silikonų. Pirmas žingsnis – pas kirpėją. Norint užkirsti kelią plaukams šiursti, gali pagelbėti balinis ajeras. Skalaujant jo nuoviru plaukai nesišakoja, blizga, šiek tiek pašviesėja. Taip pat šis iš Azijos kilęs augalas stiprina plaukų šaknis, naikina pleiskanas. Būtina pažymėti, jog jis sausina galvos odą, todėl nepatariama juo plauti sausų plaukų.
Paminėjau kitą plaukų problemą – labai sausi plaukai. Šiuo atveju galvos oda išskiria nepakankamai riebalų ir drėgmės. Svarbu valgyti kuo įvairesnį maistą, turintį daug vitaminų bei mineralų (arba gerti maisto papildus), plaukus plauti kuo rečiau, nenaudoti džiovintuvo.
Plaukus sudrėkins ir pamaitins tokia kaukė: plaukus ir galvos odą prieš plovimą galima įtrinti pašildytu aliejumi (abrikosų kauliukų, kviečių gemalų, migdolų, simondsijų, vynuogių kauliukų), tuomet galvą apvynioti polietileniniu maišeliu ir galiausiai rankšluosčiu. Palaikius bent pusę valandos jau galima išplauti šampūnu, skirtu sausiems plaukams.
Tačiau visos paminėtos problemos dar ne katastrofa, palyginti su bjauriais baltais ar gelsvais žvyneliais – pleiskanomis. Didžiosios varnalėšos šaknų nuoviro pavilgais gydoma seborėjos pažeista galva, pleiskanos.
Užpilas ruošiamas taip: imama 10–20 g sausų susmulkintų šaknų, užpilama stikline verdančio vandens ir 10–15 min. pavirinama ant silpnos ugnies, atvėsinus nukošiama.
Pleiskanoms naikinti, riebiems plaukams plauti, plaukų šaknims stiprinti ruošiami varnalėšos nuovirai kartu su medetkos žiedais, apynių spurgais, gluosnio žieve, ajero šakniastiebiais, dilgėlės lapais ar viržių žole.
Ankstyvojo šalpusnio lapuose yra daug gleivinių medžiagų. Gleivės vandenyje greitai išbrinksta, skystis pasidaro klampus ir juo ištepta oda sudaro apsauginį sluoksnį, todėl greičiau gyja dėl šampūnų sudėtyje esančių detergentų (sodium laureth sulfate, ammonium lauryl sulfate) pažeista ir pleiskanojanti galvos oda.


Esant niežuliui, slenkant plaukams, atsiradus pleiskanų, ruošiama tokia tyrelė: 100 g gerai susmulkintų šalpusnio lapų ištrinama su karštu vandeniu ir gauta tyrele tepama galvos oda, galva aprišama skarele, laikoma pusvalandį, po to išplaunama.
Didžioji dilgėlė – viena labiausiai paplitusių piktžolių, auga panamėse, patvoriuose, miškuose, krūmuose. Vis dėlto jos užmiršti nevalia – tai augalas, galintis ne tik padėti išnaikinti pleiskanas, bet ir stiprinantis plaukus. Pateikiame kelis gydomuosius receptus:
§ 1–2 šaukštai šviežių susmulkintų lapų užpilama stikline verdančio vandens, palaikoma, nukošiama ir įtrinamos plaukų šaknys. Taip gauname puikų užpilą plaukams stiprinti. Stipresnis lapų nuoviras (100 g dilgėlės ir 250 ml vandens) vartojamas nuo pleiskanų – juo įtrinama galvos oda.
§ Į indą sudedam 100 g smulkiai supjaustytų dilgėlių lapų, įpilam 750 ml vandens ir 250 g acto. Verdam 30 minučių. Šiuo nuoviru rekomenduojama įtrinti galvos odą kiekvieną vakarą, kol išnyks pleiskanos.
§ Naikina pleiskanas ir stiprina plaukus dilgėlių lapų ir šaknų ištrauka. Jai pasigaminti reikia 1 dalies lapų, 1 dalies šaknų ir 5 dalių 40° spirito. Palaikoma 10 dienų, nukošiama ir kas vakarą įtrinama galvos oda vatos tamponu.
Plaukams perskalauti vartojami dilgėlės lapų mišiniai su kitais augalais: varnalėšos šaknimis, ajero šakniastiebiais, tujos šakelėmis, ramunėlės žiedais, asiūklio žole, apynio spurgais. Patariama 2–3 minėtus augalus sumaišyti lygiomis dalimis, 3–4 šaukštus mišinio užpilti litru vandens ir 5 minutes pavirinti. Po 10–15 minučių perkošti.
Gydymas dilgėlės preparatais bus veiksmingesnis, jei kartu geriamas dilgėlių nuoviras: 1 valgomasis šaukštas susmulkintų dilgėlių užpilamas 400 ml vandens, paverdama 10 minučių ant silpnos ugnies, po to nuoviras nukošiamas. Gerti rekomenduojama 4 kartus per dieną po pusę stiklinės.

Liko aptarti bene svarbiausią plaukų problemą – slinkimą. Dažniausia priežastis – sutrikusi medžiagų apykaita. Didelę įtaką daro stresas, hormonų svyravimai, įvairios ligos, fizinis išsekimas (griežtos dietos). Plaukams stiprinti liaudies medicina jums siūlo:
§ Asiūklį. Dirvinio asiūklio žolėje gausu silicio, karotino, vitamino C, todėl jo preparatai puikiai tinka plaukams stiprinti: sauja džiovintų žolių užpilama 3 l vandens ir lėtai virinama 30 minučių, po to perkošiama. Asiūklio nuoviru perplauti plaukai būna purūs ir blizga.
§ Ąžuolą. Nuovirą plaukų šaknims stiprinti galima pasigaminti iš paprastojo ąžuolo žievės: 5 g susmulkintos sausos ąžuolo žievės užpilama stikline šalto vandens, pavirinama 10 minučių, atvėsinama ir perkošiama. Paruoštu nuoviru įtrinama galvos oda.
§ Varnalėšą: imama 10 g susmulkintų sausų varnalėšos šaknų, 5 g sausų medetkos žiedų ir pusė litro vandens. 15 minučių pavirus nukošiama. Gautu nuoviru skalaujami plaukai ir galvos oda 2 kartus per savaitę.
§ Apynį. Plaukai bus gražesni ir stipresni, jei juos paprastojo apynio antpilu skalausite 2–3 kartus per savaitę. Jis ruošiamas taip: apynių spurgai užpilami verdančiu vandeniu santykiu 1:10, uždengiama ir paliekama nusistovėti.
Plaukų slinkimo procesui paūmėjus, – būtina kreiptis į gydytoją.
Turbūt daugelis girdėjote, kad vaistinės ramunės paryškina šviesių plaukų spalvą. Ramunė, praturtinta B grupės vitaminais, taip pat vitaminu C ir mikroelementais, kurie greitina regeneracijos ir gijimo procesus, stiprina plaukų šaknis, pasižymi antialerginiu ir uždegimą slopinančiu poveikiu.
Rekomenduojama 100 g ramunių žiedų užpilti puse litro verdančio vandenis, palaikyti 30 minučių, perkošti ir gautu nuoviru vilgyti plaukus kasdien iki norimo atspalvio. O kad tamsūs plaukai išlaikytų savo spalvą, blizgesį, siūloma juos po plovimo nuolat skalauti tokiu užpilu: 2 arbatinius šaukštelius juodos arbatos užpylus 1 l verdančio vandens palikti pusvalandį prisitraukti ir tada nukošti.
Norint turėti nuostabius plaukus tereikia trupučio pastangų ir kantrybės.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

dilgele
2015-04-19 23:12
Gal kokius 3 mm paaugo o ne cm...realiai mastykim ir nenusisnekekim ;-)(hooray) o berzu ir dilgeliu nuoviras tikrai labai padaro grazius plahkus ir purius (super)
Daugminas
2013-08-15 01:33
Augaliniai ekstraktai plaukams
http://www.eco-meta.com/index.php/extracts-for-body-care/
Jane
2013-03-16 14:05
Berzai istikro padeda:) per savaite mano plaukai paaugo kokius 3 cm.:)

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai