Dėl nevisavertės mitybos, netinkamų priežiūros gaminių plaukai anksčiau ar vėliau pradeda siaubingai riebaluotis. Taip pat jie gali riebaluotis esant hormonų svyravimams, pavyzdžiui, paauglystėje.
Plaukuotojo beržo nuoviras gali ne tik padėti sumažinti padidėjusį plaukų riebalavimąsi, bet ir paskatinti plaukų augimą. Augalo kaupiami saponinai valo riebios odos poras nuo suragėjusių ląstelių, eterinis aliejus skatina kraujo apytaką, rauginės medžiagos sutraukia odos poras ir stiprina plaukų šaknis, betulinas skatina plaukų augimą.
Beržo lapų užpilas plaukams perplauti ruošiamas taip: stiklinė beržo lapų užpilama litru verdančio vandens, po pusvalandžio perkošiama. Tiesa, nuo stipresnės nuoviro koncentracijos plaukai gelsvėja.
Jei jus kamuoja ne tik riebūs, bet ir pleiskanojantys ir slenkantys plaukai – nuolat įtrinama galvos oda vaistinės medetkos ištrauka būtų pagalba „trys viename“.
Vandeninė ištrauka ruošiama taip: šaukštelis žiedų užpilama stikline virinto vandens, 15–20 minučių pakaitinama ir atvėsinus nukošiama. Taip pat riebalų išsiskyrimą mažina toks mišinys: spiritinis medetkų tirpalas sumaišomas su ricinos aliejumi santykiu 1:10. Rekomenduojama 3 kartus per savaitę šiuo mišiniu įtrinti galvos odą.
Grožio nesuteikia nutriušę plaukai išsišakojusiais galiukais. Plaukams kenkia vėjas, dulkės, netinkamai parinktos plaukų priežiūros priemonės, ypač turinčios silikonų. Pirmas žingsnis – pas kirpėją. Norint užkirsti kelią plaukams šiursti, gali pagelbėti balinis ajeras. Skalaujant jo nuoviru plaukai nesišakoja, blizga, šiek tiek pašviesėja. Taip pat šis iš Azijos kilęs augalas stiprina plaukų šaknis, naikina pleiskanas. Būtina pažymėti, jog jis sausina galvos odą, todėl nepatariama juo plauti sausų plaukų.
Paminėjau kitą plaukų problemą – labai sausi plaukai. Šiuo atveju galvos oda išskiria nepakankamai riebalų ir drėgmės. Svarbu valgyti kuo įvairesnį maistą, turintį daug vitaminų bei mineralų (arba gerti maisto papildus), plaukus plauti kuo rečiau, nenaudoti džiovintuvo.
Plaukus sudrėkins ir pamaitins tokia kaukė: plaukus ir galvos odą prieš plovimą galima įtrinti pašildytu aliejumi (abrikosų kauliukų, kviečių gemalų, migdolų, simondsijų, vynuogių kauliukų), tuomet galvą apvynioti polietileniniu maišeliu ir galiausiai rankšluosčiu. Palaikius bent pusę valandos jau galima išplauti šampūnu, skirtu sausiems plaukams.
Tačiau visos paminėtos problemos dar ne katastrofa, palyginti su bjauriais baltais ar gelsvais žvyneliais – pleiskanomis. Didžiosios varnalėšos šaknų nuoviro pavilgais gydoma seborėjos pažeista galva, pleiskanos.
Užpilas ruošiamas taip: imama 10–20 g sausų susmulkintų šaknų, užpilama stikline verdančio vandens ir 10–15 min. pavirinama ant silpnos ugnies, atvėsinus nukošiama.
Pleiskanoms naikinti, riebiems plaukams plauti, plaukų šaknims stiprinti ruošiami varnalėšos nuovirai kartu su medetkos žiedais, apynių spurgais, gluosnio žieve, ajero šakniastiebiais, dilgėlės lapais ar viržių žole.
Ankstyvojo šalpusnio lapuose yra daug gleivinių medžiagų. Gleivės vandenyje greitai išbrinksta, skystis pasidaro klampus ir juo ištepta oda sudaro apsauginį sluoksnį, todėl greičiau gyja dėl šampūnų sudėtyje esančių detergentų (sodium laureth sulfate, ammonium lauryl sulfate) pažeista ir pleiskanojanti galvos oda.
Esant niežuliui, slenkant plaukams, atsiradus pleiskanų, ruošiama tokia tyrelė: 100 g gerai susmulkintų šalpusnio lapų ištrinama su karštu vandeniu ir gauta tyrele tepama galvos oda, galva aprišama skarele, laikoma pusvalandį, po to išplaunama.
Didžioji dilgėlė – viena labiausiai paplitusių piktžolių, auga panamėse, patvoriuose, miškuose, krūmuose. Vis dėlto jos užmiršti nevalia – tai augalas, galintis ne tik padėti išnaikinti pleiskanas, bet ir stiprinantis plaukus. Pateikiame kelis gydomuosius receptus:
§ 1–2 šaukštai šviežių susmulkintų lapų užpilama stikline verdančio vandens, palaikoma, nukošiama ir įtrinamos plaukų šaknys. Taip gauname puikų užpilą plaukams stiprinti. Stipresnis lapų nuoviras (100 g dilgėlės ir 250 ml vandens) vartojamas nuo pleiskanų – juo įtrinama galvos oda.
§ Į indą sudedam 100 g smulkiai supjaustytų dilgėlių lapų, įpilam 750 ml vandens ir 250 g acto. Verdam 30 minučių. Šiuo nuoviru rekomenduojama įtrinti galvos odą kiekvieną vakarą, kol išnyks pleiskanos.
§ Naikina pleiskanas ir stiprina plaukus dilgėlių lapų ir šaknų ištrauka. Jai pasigaminti reikia 1 dalies lapų, 1 dalies šaknų ir 5 dalių 40° spirito. Palaikoma 10 dienų, nukošiama ir kas vakarą įtrinama galvos oda vatos tamponu.
Plaukams perskalauti vartojami dilgėlės lapų mišiniai su kitais augalais: varnalėšos šaknimis, ajero šakniastiebiais, tujos šakelėmis, ramunėlės žiedais, asiūklio žole, apynio spurgais. Patariama 2–3 minėtus augalus sumaišyti lygiomis dalimis, 3–4 šaukštus mišinio užpilti litru vandens ir 5 minutes pavirinti. Po 10–15 minučių perkošti.
Gydymas dilgėlės preparatais bus veiksmingesnis, jei kartu geriamas dilgėlių nuoviras: 1 valgomasis šaukštas susmulkintų dilgėlių užpilamas 400 ml vandens, paverdama 10 minučių ant silpnos ugnies, po to nuoviras nukošiamas. Gerti rekomenduojama 4 kartus per dieną po pusę stiklinės.
Liko aptarti bene svarbiausią plaukų problemą – slinkimą. Dažniausia priežastis – sutrikusi medžiagų apykaita. Didelę įtaką daro stresas, hormonų svyravimai, įvairios ligos, fizinis išsekimas (griežtos dietos). Plaukams stiprinti liaudies medicina jums siūlo:
§ Asiūklį. Dirvinio asiūklio žolėje gausu silicio, karotino, vitamino C, todėl jo preparatai puikiai tinka plaukams stiprinti: sauja džiovintų žolių užpilama 3 l vandens ir lėtai virinama 30 minučių, po to perkošiama. Asiūklio nuoviru perplauti plaukai būna purūs ir blizga.
§ Ąžuolą. Nuovirą plaukų šaknims stiprinti galima pasigaminti iš paprastojo ąžuolo žievės: 5 g susmulkintos sausos ąžuolo žievės užpilama stikline šalto vandens, pavirinama 10 minučių, atvėsinama ir perkošiama. Paruoštu nuoviru įtrinama galvos oda.
§ Varnalėšą: imama 10 g susmulkintų sausų varnalėšos šaknų, 5 g sausų medetkos žiedų ir pusė litro vandens. 15 minučių pavirus nukošiama. Gautu nuoviru skalaujami plaukai ir galvos oda 2 kartus per savaitę.
§ Apynį. Plaukai bus gražesni ir stipresni, jei juos paprastojo apynio antpilu skalausite 2–3 kartus per savaitę. Jis ruošiamas taip: apynių spurgai užpilami verdančiu vandeniu santykiu 1:10, uždengiama ir paliekama nusistovėti.
Plaukų slinkimo procesui paūmėjus, – būtina kreiptis į gydytoją.
Turbūt daugelis girdėjote, kad vaistinės ramunės paryškina šviesių plaukų spalvą. Ramunė, praturtinta B grupės vitaminais, taip pat vitaminu C ir mikroelementais, kurie greitina regeneracijos ir gijimo procesus, stiprina plaukų šaknis, pasižymi antialerginiu ir uždegimą slopinančiu poveikiu.
Rekomenduojama 100 g ramunių žiedų užpilti puse litro verdančio vandenis, palaikyti 30 minučių, perkošti ir gautu nuoviru vilgyti plaukus kasdien iki norimo atspalvio. O kad tamsūs plaukai išlaikytų savo spalvą, blizgesį, siūloma juos po plovimo nuolat skalauti tokiu užpilu: 2 arbatinius šaukštelius juodos arbatos užpylus 1 l verdančio vandens palikti pusvalandį prisitraukti ir tada nukošti.
Norint turėti nuostabius plaukus tereikia trupučio pastangų ir kantrybės.
Miegas užima trečdalį mūsų gyvenimo, tačiau atnaujina jėgas ir padeda pasiruošti kitai dienai. Žinoma, tik ne tada, kai vartaisi lovoje negalėdamas užmigti. Apie tai, kaip žinoti, ar kelios bemiegės naktys – tik laikina, ar tai jau nemiga, ir kaip pagerinti miego kokybę, kalbėjomės su Vilniaus Sapiegos ligoninės miego sutrikimų laboratorijos konsultantu gydytoju neurologu Olegu ROUDA. ...
Skaityti daugiauPrižiūrėti ausis ne mažiau svarbu nei reguliariai valyti dantis, plauti plaukus ar karpyti nagus. Daugiausia ausų priežiūros sunkumų sukelia joje besikaupiančios tąsios, geltonos išskyros - ausies siera. Šių išskyrų kiekis yra individualus: vieniems jos gaminasi tiek mažai, kad ji niekada nesikaupia, tuo tarpu kitų ausyse kamščiai susidaro kas du trys mėnesiai. Nepamanykite, jog ausies siera tik teikia rūpesčių - ji yra labai svarbi bei naudinga, nes apsaugo ausų landas (nuo būgnelio iki išorinės ausies) nuo dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Taigi jos ausyje turi būti, tik, žinoma, ne per daug....
Skaityti daugiauPlaukų struktūros pakeisti negalima, ji yra paveldima, tačiau plaukų kokybė priklauso ir nuo mūsų pačių požiūrio į juos....
Skaityti daugiauGausus prakaitavimas, atrodo, vargina daugelį. Ir ne tik karštą vasarą, kaip būtų galima tikėtis. Ir dabar sulaukiame nerimastingų skaitytojų klausimų – kodėl aš taip gausiai prakaituoju? gal tai kokios nors ligos požymis? kaip sumažinti prakaitavimą? kokia turėtų būti kasdieninė higiena? kokias kosmetikos priemones pasirinkti? Norėdami atsakyti į visus šiuos ir panašius klausimus, kalbėjome su Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Odos ir veneros ligų poliklinikos vedėja Daiva STANIENE ir Kauno Dainavos poliklinikos gydytoja endokrinologe Lina RADZEVIČIENE. ...
Skaityti daugiauKalbiname profesionalią kirpėją-modeliuotoją Sigitą BILINSKIENĘ, kad primintų, ką būtina žinoti norint, kad plaukų dažymas būtų sėkmingas....
Skaityti daugiau„Kuo tik negydome spuogų: vaistažolėmis, jūros druskomis, kvapais, akupunktūra, tačiau svarbiausias dalykas buvo ir bus – kruopšti kasdieninė odos priežiūra, kuri užkerta kelią bakterijų plitimui“, – sako kosmetologė Loreta JOVARAUSKIENĖ....
Skaityti daugiauJie turi neįtikėtiną sugebėjimą sugadinti nuotaiką iš pat ryto ir išdygsta visada prieš svarbų susitikimą ir prieš šventes. Be to – jaunatviniai spuogai dažniausiai pradeda pulti pačiu problemiškiausiu periodu – paauglystėje. Bus ir tokių, kurie pasakys, kad su jaunatviniais spuogais nereikia kovoti: savaime atsiradę, po kelerių metų jie savaime ir apleis, tačiau tokia nuomonė neteisinga. Būna atvejų, kai spuogai savaime ir neišnyksta, be to, didėja randų tikimybė. Spuogų liesti negalima (tiesiogine prasme), bet padėti sau ir savo odai – būtina. ...
Skaityti daugiauDidysis keliautojas kapitonas Kukas arbatmedį pirmą kartą pastebėjo 1770 metais, kai išsilaipinęs Botaniko paplūdimyje iš jo kvapnių lapelių išvirė arbatos savo jūreiviams. Pastarieji, išvarginti ilgos kelionės bei ligų, išgėrę arbatos, pajuto, kad sveikata labai pagerėjo. Botanikas J.Bankas tyrė šio augalo gydomąsias savybes. O 1920 metais Australijos chemikas dr. Penfordas, atlikęs klinikinius tyrimus su žmonėmis, įrodė unikalias arbatmedžio aliejaus profilaktines bei gydomąsias savybes. 1930 m. Australijoje arbatmedis pradėtas vartoti klinikinėje praktikoje kaip antiseptinė priemonė. 1937 m. buvo aprašyta nemažai ligų, kurios sėkmingai gydomos arbatmedžio aliejumi....
Skaityti daugiauMūsų šalyje iš šimto tūkstančio gyventojų net 9 proc. nustatomas augimo hormono trūkumas. Kas daro įtaką vaiko augimui? Koks ūgis yra normalus? Kada mažas ūgis informuoja apie ligos priežastį? Daugiau nei trisdešimt metų šiai problemai - žmogaus augimo hormono ištyrimui, gamybai, gydymo metodams paskyrė Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto Vaikų endokrinologijos laboratorijos vadovė, profesorė, habilituota daktarė Danutė Lašienė ir Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto bei Respublikinio endokrinologijos centro direktorius, Hormonologijos laboratorijos vadovas, profesorius, habilituotas daktaras Liudvikas Lašas. Tad žodis specialistams. ...
Skaityti daugiauDrįsčiau nesuabejoti, kad jūs ir jūsų artimieji norite turėti sveiką ir gražią odą. Daugiau ar mažiau, bet vis dėlto stengiatės pasirūpinti tuo, kad į veidrodį pasižiūrėti būtų malonu. Taigi, kaip žarnyno būklė gali paveikti odos sveikatą ir kokios paprastos priemonės gali padėti?...
Skaityti daugiauĮsipjovėte, patekote į avariją, susižeidėte krisdami, nusideginote ar esate po operacijos – dažniausiai visais šiais atvejais apie traumą primena ne tik atmintyje išlikusi nelaimė, bet ir likęs randas. Ant kūno jis ne visada matomas, slepiame po drabužiais, ant veido jis pastebimas kasdien ir yra didelė kosmetinė problema. Ką daryti? Kaip panaikinti ar bent kiek sumažinti šį odos darinį? Tam yra keletas būdų. ...
Skaityti daugiauKūdikių oda – švelni ir neatspari infekcijoms, labai greitai atsiranda įvairių jos pažeidimų. Todėl labai svarbu nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų ją tinkamai prižiūrėti. Apžvelgsime, kokie kūdikių odos pažeidimai dažniausi ir kaip elgtis kiekvienu atveju....
Skaityti daugiauSveiki ir normalūs nagai leidžia rankoms bei kojoms atlikti daugybę funkcijų. Nagai apsaugo pirštus, svarbūs mūsų pojūčiams. Egzistuoja įvairiausios nagų pakitimų formos. Ką rodo nagų pokyčiai klausiame gydytojos dermatovenerologės Eglės AUKŠTUOLIENĖS....
Skaityti daugiauApipjaustymas, arba cirkumcizija (lot. Circumcisio – apskritas pjūvis), – apyvarpės pašalinimas chirurginiu būdu. Išgirdę šį žodį, didžioji dalis vyrų nusipurto, susiraukia, o kartais netgi pradeda tyliai mintyse keiksnoti. Na, šiuo atveju jų storžieviškumu kaltinti nereikėtų, kadangi – sutikime – procedūra ne iš maloniausiųjų. Tačiau, nepaisant jos atgrasumo, apipjaustymas vykdomas visame pasaulyje. Dažniausiai – dėl religinių sumetimų, tačiau yra nemažai atvejų, kai jis grindžiamas higienos ar estetikos sumetimais. Dar visai neseniai JAV apipjaustomi buvo net apie 90 proc. vyrų, kadangi didžiojoje šalyje buvo manoma, kada tai – būtina higienos priemonė. ...
Skaityti daugiauNet jei moteris nesiskundžia stipriais klimakso nulemtais negalavimais ir atlikus tyrimus nenustatyta jokių rimtesnių organizmo sutrikimų, gydytojas gali rekomenduoti išbandyti balneoterapiją, fizioterapiją, nurodyti tam tikrus maisto papildus bei vitaminus. Beje, šios gydymo formos puikiai papildo medikamentinį gydymą. Daugumą jų galima pasirinkti savo nuožiūra, tačiau visuomet pravartu pasitarti su specialistu. Todėl kalbiname gydytoją akušerę-ginekologę Violetą JONAITIENĘ....
Skaityti daugiauArtėjant vasarai, paplūdimių sezonui, prisiminkime, kaip galime šalinti nepageidaujamus plaukelius bikinio srityje namuose. O gal verčiau apsilankyti kosmetikos salone? Kodėl vis populiarėja depiliacija karštu vašku? Kaip apsaugoti odą nuo paraudimo ir sudirginimo po procedūros? Apie tai kalbamės su Grožio instituto “Femina Bona” kosmetike Gerda Gedžiūte....
Skaityti daugiau
http://www.eco-meta.com/index.php/extracts-for-body-care/