Patrauklios krūtinės paslaptis - tinkama priežiūra

Praradusia stangrumą ir odos tamprumą krūtine moterys dažniausiai susirūpina vasarą, prasidėjus vylingajam iškirpčių sezonui. Deja, ne viena apgailestaudama atsisako palaidinės ar suknelės gilia iškirpte, nes drovisi suvytusios odos, nepriekaištingą išvaizdą praradusios krūtinės. Kaip ją reikėtų prižiūrėti, kad išliktų stangri ir graži? Kokias specialias priežiūros priemones derėtų taikyti? Šiuos ir kitus panašius klausimus gvildename kartu su Kauno “Gerdos” grožio salono kosmetologe Oksana MATUSEVIČIENE.
 

Kad krūtinė būtų graži


Kaip pastebi kosmetologė, tam tikrais moters gyvenimo laikotarpiais (nėštumo, kūdikio žindymo, menopauzės metu) krūtinei reikia ypatingos priežiūros.
Krūtų standumą, patrauklią formą lemia jas gaubiančios odos, jungiamųjų audinių ir krūtinės ląstos raumenų būklė. Kuo šie raumenys labiau išmankštinti, o krūtų oda tinkamai prižiūrėta, tuo gražesnė krūtinė. Taigi jos patrauklumui išlaikyti labai svarbūs keturi momentai:
• krūtinės ląstos raumenis lavinantys pratimai,
• vandens procedūros,
• masažas,
• tinkamai parinktos kosme-tikos priemonės.
Pratimai krūtinės raumenims stiprinti. Gerai išmankštinti raumenys - tai, ko gero, ir yra pati didžiausia gražios krūtinės “paslaptis”. Pasiūlysime keletą labai nesudėtingų pratimų (kiekvieną iš nurodytų pratimų pakartokite 8-10 kartų):
• Atsistokite tiesiai ir suglaustus delnus priglauskite prie krūtinės. Alkūnes pakelkite taip, kad rankos su liemeniu sudarytų statų kampą. Stipriai suspauskite delnus ir vėl atleiskite. Turite justi lengvą krūtinės raumenų srities tempimą.
• Maždaug ištiestos rankos atstumu atsistokite prieš sieną. Delnais atsiremkite į ją ir keletą kartų atsistumkite.
• Irkitės rankomis - t.y. stenkitės jas išskėsti ir suglausti taip, lyg plauktumėte per vandenį populiariu “varlytės” stiliumi.


Tonizuojamasis dušas. Ši vandens procedūra labai puikiai tonizuoja krūtinės odą, padeda išlaikyti jos stangrumą, elastingumą. Krūtis patartina masažuoti vandens srove atliekant sukamuosius judesius (pagal laikrodžio rodyklę) arba “rašant” gulsčią aštuoniukę. Vanduo neturėtų būti labai šaltas, ledinis. Po dušo odą reikėtų pasitepti krūtinės priežiūrai skirtu kremu. Jį naudoti patartina nuolat ir sistemingai.
Masažas. Krūtinės masažą patartina daryti tiktai kosmetologijos kabinete pas specialistą - su krūtimis reikia elgtis labai atsargiai. Kosmetologė įmasažuoja specialios ampulės, skirtos krūtinei prižiūrėti, turinį. Šios ampulės sudėtyje yra įvairių kosmetinių medžiagų, padidinančių audinių stangrumą, elastingumą ir pan. Po kosmetologės atlikto masažo ateina eilė kitai procedūrai - krūtinės raumenų elektrostimuliacijai.
 

Trumpai apie reikalavimus liemenėlei


Gerai parinkta ir krūtų dydžiui pritaikyta liemenėlė gali padėti tausoti jungiamuosius krūtų audinius, suformuoti gražią krūtinės formą.
Jeigu krūtys mažos, jaunos, sportiškos merginos, nemėgstančios liemenėlių, gali jų ir nenešioti. Tačiau dideles krūtis turinčios moterys neturėtų atsisakyti liemenėlių, nes jų nedėvint labai išsitampo krūtų oda, netgi tampa skausminga.
Liemenėlė neturėtų būti per ankšta, kad nesutrikdytų kraujo apytakos. Be to, reikėtų vengti per siaurų, stipriai į pečius įsirėžiančių petnešėlių.
 

Ką privalėtų žinoti kiekviena moteris


Nėštumo metu (o ir metant svorį) būtina itin rūpestingai bei kruopščiai prižiūrėti krūtis, nes atsiradusių strijų vėliau praktiškai neįmanoma panaikinti. Taigi nuo antrojo nėštumo mėnesio reikia nors kartą per dieną pasitepti krūtinę specialiu kolageniniu kremu nuo strijų. Beje, veiksmingas ne tik šis preparatas, bet ir kitos krūtinės priežiūrai skirtos priemonės. Jų pasiūla šiandien tikrai gausi (įvairių firmų pieneliai, losjonai, emulsijos, kremai, geliai ir t.t.). Vasarą rekomenduojama rinktis kaklo dekoltė kremus, turinčius apsaugą nuo UV saulės spindulių. Šie preparatai ne tik apsaugos krūtinės odą, bet ir neleis jai per anksti pasenti.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

estrela
2014-01-28 23:17
man tik 15 o turiu jau labai didele krutine ir biski nukoruse(weird) mama sako kad tai normalu ir neleidzia naudoti jokiu kremu.... ir is viso manau kad ji man per greitai auga (think)
valda
2010-01-07 20:42
sveiki,netikiu jokeis kremais, pinigu svaistymas,,kiek isbandyta,,esu nusivilus.
Aurelija
2009-07-28 11:49
taip, kremai tikrai naudingi. as naudoju kitoki- activbuste, jis labai elastinga oda padaro, stangrios krutys tampa. po gimdymo man labai padejo. beto ir kaina tinkamiausia pasirode.
asta
2009-07-05 23:51
o kur ta krema Senoplast Beast pirkti?
ir kokiu adresu youtobe pasiziureti tuos masazo pratimus?
SuperGirl
2009-02-11 14:00
Aš po dušo ar vonios naudoju Senoplast Beast kremą krūtinei. Ir pati darau sau masažą. Matau kad krūtinė stangresne tapo. Po nėštumo visai buvo be formos ir krūties oda ploni. O masažą išmokau daryti pažiūrėdama youtube.com
Inga
2008-11-26 16:08
Sveiki.
Apie krūtų priežiūrą tikrai tema yra aktuali, bet nerandu straipsnyje (ne tik šiame)man aktualios temos. Esu nėščia jau 24 savaitės ir turiu problemų su viena krūtimi. Krūtį paskauda, atsiranda guzelių, kurie po kelių valandų net išnyksta, o kitą dieną atsiranda kitoje vietoje. Liemenėlės negaliu nešioti, nes alergizuoja (nešioju specialiai skirtą, medvilninę), skauda ir trūkinėja spenelis, o taip pat ir aplink jį. Toks vaizdas, kad mano krūčiai pastoviai šalta, nes ji neatsileidžia ir pastoviai yra susitraukusi, todėl skauda dar labiau. Su kita krūtimi jokiu problemu nėra. Jau nežinau ką daryti ir kaip gydytis. Mano gydytoja sako, kad turėčiau ruoštis maitinimui ir grūdinti krūtinę, bet nepavyksta įgyvendinti visa tai taip paprastai. Gal galėsit ką patarti. Ačiū.
Inote
2008-01-09 18:07
Man tik 17m.bet as dar neturiu krutines,ka daryti?
ice-t
2007-06-20 13:33
Jei dar matosi raudonos linijos strijų, ar galiu tepdama jas aliejum nuo strijų dar jas panakikinti???
mon
2007-01-17 14:03
o ka daryt jei straipsnis perskaitytas jau praejus nestumo ir zindymo periodui?Ar imanoma nors dalinai susigrazinti dailia ir putlia krutine?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai