Spuogai išnyko, randai – liko. Ką daryt?

Nelygi oda – reali ir skausminga problema tiek moterims, tiek vyrams. Be abejo, ją galima daugiau ar mažiau maskuoti kosmetinėmis priemonėmis, tačiau ne visada tam turime tinkamas sąlygas, be to, slėpimas neišsprendžia pačios problemos. Taigi šiandien atsakome į opų klausimą: ką daryti, jei veidas nusėtas daugybės randelių po spuogų.
 

Taisyklė Nr. 1


Iškilus spuogui, niekuomet nespauskite jo, nesistenkite išvalyti po ranka esančiomis priemonėmis. Vargu ar tokie eksperimentai patiks jūsų odai, juolab kad po netinkamų valymo metodų gali likti nelygumų, įdubimų. Taigi, dar prieš atsirandant opiai problemai, – nepakenkite sau patys.
 

Taisyklė Nr. 2


Po paprastųjų spuogų atsirandantys randeliai – ilgalaikė, galima sakyti, amžina problema. Taigi geriausia, ką galite padaryti, – laiku kreiptis į specialistą ir gydyti aknę (paprastuosius spuogus).
 

Kokie būna randeliai?


Randeliai būna hipertrofiniai (kai defektas „užklojamas“ didesniu jungiamojo audinio kiekiu nei buvo suardyta) ir atrofiniai (kai jungiamojo audinio mažiau, t.y. lieka duobutė). Po aknės gali susidaryti keloidiniai randeliai, paprastai tai lygūs rausvi ar raudoni mazgeliai, neretai – netaisyklingos formos. Dermatologai dar smulkiau skirsto šiuos randelių tipus ir atsižvelgiant į konkrečią situaciją, gali pasiūlyti tinkamą gydymo būdą.


 

Taisyklė Nr. 3


Neturėkite iliuzijų. Susidoroti su jau atsiradusiais randeliais labai sudėtinga. Nei vienas metodas nesuteikia 100 proc. rezultatų, tačiau galima pakeisti aplinkinius audinius taip, kad randeliai būtų kur kas mažiau pastebimi.
 

Taisyklė Nr. 4


Prieš pradėdami gydyti visuomet apsilankykite pas dermatologą, jis turi stebėti jūsų gydymo eigą net ir tuo atveju, jei procedūras atlieka kiti specialistai, pavyzdžiui, kosmetologai, estetikos chirurgai ir kt.
 

Taisyklė Nr. 5


Randelių negalima gydyti esant aktyviam uždegimui veido srityje, t.y. esant smarkiam spuoguotumui, gali būti kitų kontraindikacijų vienokioms ar kitokioms procedūroms atlikti, todėl neužsiimkite savigyda.
 

Kaip gali būti gydomi randeliai?


Vienas iš patogiausių bei mažiausiai pastangų reikalaujančių būdų yra įvairūs geliai, kremai bei tepalai. Vienas iš randus mažinančių preparatų – Dermatix. Jis lygina, minkština ir švelnina randus ir skatina jų nykimą. Jis gerai toleruojamas, puikiai tinka nelygaus paviršiaus randams veido srityje.
Esant labiau progresavusiai būklei, gali būti taikomi kiti metodai, pavyzdžiui, odos šveitimas rūgštimis (paviršinis odos sluoksnis kartu su iškilusiais randeliais „išdeginamas“), lazerinis odos šlifavimas (lazerinė randų šalinimo procedūra atliekama arba su vietine nejautra arba naudojant specialią odą šaldančią įrangą), dermabrazija (tai odos šveitimas (gludinimas) specialiomis priemonėmis, dėl ko pasikeičia tam tikros audinio srities topografija ir išnyksta negilūs randeliai, o gilūs tampa mažiau pastebimi). Jums gali būti pasiūlyta atlikti kolageno injekcijas ir riebalinio audinio persodinimą, kiti chirurginiai metodai. Be jokios abejonės, efektyviausia yra taikyti kelių tarpusavy derančių metodų kompleksą.
 

Taisyklė Nr.6


Pasiryžote kovoti su randais ir net skyrėte tam dalį savo pajamų? Puiku. Tačiau, neatsižvelgiant į gydymo metodą, nesitikėkite reikšmingo rezultato jau po pirmosios procedūros. Randai formuojasi ne vieną dieną (kad visiškai susiformuotų randas, kad jis „subręstų“, reikia kelių mėnesių), taigi ir rezultatus pamatysite tik praėjus tam tikram laikui. Svarbiausia, nenuleiskite rankų anksčiau laiko ir neskubėkite. Nepamirškite, kad rezultatas gali būti neamžinas, t.y. po kiek laiko jums gali prireikti pakartotinai atlikti procedūras.
 

Taisyklė Nr.7


Po savaitės dviejų turite būti graži/-us, todėl nusprendėte sutvarkyti veido odą? Luktelkite, didžioji dalis procedūrų (išskyrus, tepalus) gali sukelti odos pažeidimų (pvz., paraudimą, patinimą, oda gali būti jautresnė nei įprastai), tai gali sukelti dar daugiau nepatogumų nei tiesiog nelygi veido oda. Didžiąsias procedūras planuokite atlikti gyvendami įprastu gyvenimo ritmu, o šventines nuotraukas šį kartą tegul pakoreguoja kompiuterinė programa.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Laura
2010-03-21 18:59
steil@one.lt
Laura
2010-03-21 18:57
Turiu tikrai gan dideliu problemu su veido oda, kadangi mano veido oda gan ilgai buvo labai spuoguota, o as tuos spuogus spaudydavau, tad dabar mano veidas atrodo gan prastai, labai del to pergyvenu, nes esu tik 19 metu, nezinau ko griebtis, nutariau uzsukti cia, paziureti ar yra straipsniu apie tai, dabar daug maz zinau ko griebtis, tik viena problema, kad gyvenu ne Lietuvoje, o Airijoje, bet pasistengsiu rasti iseiti. P.S. jei yra zmoniu zinanciu kokiu nors geru priemoniu, kuriu galeciau isigyti Airijoje, butu malonu, kad nepatingetumet parasyti man i el.pasta

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai