Romantiškas scenarijus su laiminga pabaiga

Laimingos akys. Susikibusios rankos. Žvakės. Muzika. Ir...nesėkmė. Romantiško filmo scenarijus realybėje nutrūksta intymiausią akimirką. Dėl itin subtilių kliūčių.
 

Atvejų daugėja


Medicinos klinikos „Antiaging“ urologas seksualinės medicinos gydytojas Robertas Adomaitis vardija skaičius: net 50 proc. vyresnių kaip 40 metų vyrų pasitaiko erekcijos sutrikimų. Tačiau tik kas dešimtas kreipiasi pagalbos į medikus. Kiti drovisi ir savo bėdą slepia.
„Tyrimai rodo, kad erekcijos sutrikimai – ne tik vyro problema. Ilgainiui dėl jos prastėja ir partnerės savijauta – ne tik psichologinė, bet ir fizinė“, – teigia gyd. R.Adomaitis. Jam antrina ir psichiatrė Giedrė Jonušienė.
„Pasitaiko, kad nesprendžiama erekcijos problema porai tampa santykių katastrofa. Žmonės, ypač brandaus amžiaus, vengia ieškoti pagalbos. Visuomenėje vis dar priimta manyti, esą erekcijos nepakankamumas nepagydomas ir gydyti neverta. Esą yra svarbesnių priežasčių kreiptis į gydytoją. Toks požiūris klaidingas. Nustatyta, kad, gydant erekcijos sutrikimus, galima padėti net 95 proc. atvejų“, – sako psichiatrė.


 

Priežastys


Pasak gyd.R.Adomaičio, erekcijos disfunkcijos priežastys – kompleksinės.
„Nėra nė vieno vyro, kuriam erekcija sutriktų vien dėl kūno ligos. Ir nė vieno, kuriam tik dėl psichologinių problemų“, – tikina gydytojas.
Pagrindine erekcijos sutrikimų priežastimi laikomos pakitusios kraujagyslės ir suprastėjusi kraujotaka. R.Adomaičio teigimu, erekcijai kenkia lygiai tie patys dalykai kaip ir, pavyzdžiui, širdžiai: hipertenzija, rūkymas, stresas, riebus maistas. Skirtumas tas, kad širdies negalavimai prasideda kur kas vėliau negu sutrinka erekcija. Varpos kraujagyslės nukenčia pirmosios, nes yra daug ilgesnės ir siauresnės negu širdies arterijos.
„Sutrikusi erekcija – rimtas signalas, kad netolimoje ateityje vyras turės ne tik seksualinio gyvenimo, bet ir bendrosios sveikatos problemų,“ – įspėja gydytojas.
Rizikos grupei priskiriami vyrai, sergantys diabetu, ateroskleroze, piktnaudžiaujantys alkoholiu.
 

Išeitis


Erekcijos sutrikimams gydyti Lietuvoje yra trys preparatai: sildenafilis (Viagra), vardenafilis (Levitra) ir tadalafilis (Cialis). Jie veikia panašiai – užtikrina kraujo priplūdimą į varpą. Tačiau skiriasi jų veikimo trukmė.
„Būdamas seksualinės medicinos gydytojas, jaučiu pareigą įspėti pacientus aklai nepasikliauti reklama. Kartais ji skelbia, kad vaistas suveikia greitai. Tačiau iš tikrųjų jis pradeda veikti tik po 1–2 val., todėl nepatarčiau skubėti mylėtis vos išgėrus tabletę“, –tvirtina gyd.R.Adomaitis.
Vaistai erekcijos sutrikimams gydyti Lietuvoje parduodami tik su receptu. Jį gali išrašyti bet kuris gydytojas bet kurioje gydymo įstaigoje.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai