Jei nesiseka lovoje. Vyriškų problemų sprendimo būdas

Lytinis gyvenimas labai svarbus kiekvienai porai, ir bet kokie jo sutrikimai gali sukelti įtampą. Lytinę vyro potenciją silpnina amžiaus rykšte vadinami stresai, neigiamos įtakos turi probleminiai partnerių santykiai. Įtampa, įvairūs šeimyninio gyvenimo nesklandumai irgi gali neigiamai paveikti lytinę potenciją. Susilpnėjus erekcijai, vyrai dažnai išgyvena depresiją, jie ima nuolat nerimauti, kaip seksis lytinis aktas, tai savo ruožtu gali dar sustiprinti erekcijos sutrikimus. Norint išeiti iš, atrodytų, užburto rato ir susigrąžinti galimybę vėl mėgautis seksu, labai dažnai užtektų žinoti apie šiandienines galimybes išsaugoti lytinę sveikatą. Apie erekcijos sutrikimus ir priemones jiems gydyti kalbamės su gydytoja androloge dr. Birute ŽILAITIENE.
 

Kas yra erekcijos sutrikimas ir kokios dažniausios jo priežastys?
Gydytojai erekcijos sutrikimo diagnozę nustato tada, kai vyras nuolat ar labai dažnai nesugeba pasiekti ir išlaikyti pakankamos varpos erekcijos, reikalingos lytiniam aktui atlikti. Atsitiktinė „nesėkmė“ neturėtų būti traktuojama kaip rimtas sutrikimas, tai gali pasitaikyti kiekvienam vyrui, ypač esant neįprastoms aplinkybėms – labai pavargus, išgėrus daugiau alkoholio, pakeitus partnerę.
Erekcijos sutrikimas gali pasireikšti esant arterijų (dažniausiai dėl aterosklerozės), nervų pažeidimui, kai trūksta vyriškų hormonų ar padidėja prolaktino kiekis, vartojant kai kurių vaistų, dėl psichologinių priežasčių, po kai kurių dubens organų operacijų, uždegimų ar traumų. Vis dėlto yra žinoma, jog dažniausios priežastys yra kraujagyslių pažeidimas ir diabetas.
Dažnai šalia minėtų organinių priežasčių būna ir psichologinių.

O ką vyras turėtų daryti, jei erekcija sutriko?
Jei vis dėlto „nesėkmės“ kartojasi, o erekcijos sutrikimo priežastis nėra aiški, pirmiausia rekomenduočiau kreiptis į gydytoją diagnozei patikslinti. Jums galėtų padėti urologas, seksologas, andrologas, bet pirmiausiai vertėtų pasitarti su savo šeimos gydytoju.


Gydytojas parinks tinkamiausius vaistus. Visais atvejais veiksmingiausias gydymas yra fermento fosfodiesterazės inhibitoriais. Lietuvoje registruoti keturi šios grupės vaistai, kurių veiksmingumas yra panašus: avanafilis (Spedra), sildenafilis (Viagra), vardenafilis (Levitra), tadalafilis (Cialis). Visi jie paprastai pradeda veikti per 15-20 minučių nuo jų pavartojimo. Skiriasi vaistų veikimo trukmė ir nepageidaujami poveikiai. Mažiausiai šalutinių reiškinių sukelia avanafilis (Spedra).
Labai svarbu žinoti, jog nė vienas šių vaistų neveikia, jei nėra seksualinės stimuliacijos. Po lytinio akto, kai nėra lytinės stimuliacijos, erekcija paprastai išnyksta.


Ar yra kokių apribojimų vartoti šių preparatų?
Fosfodiesterazės inhibitorių nerekomenduojama vartoti sergant sunkiomis širdies ligomis, po neseniai įvykusio miokardo infarkto, esant širdies nepakankamumui, nekontroliuojamam aukštam arteriniam kraujospūdžiui, bet tai daugiau susiję su lytinio aktyvumo didinama rizika nei su vaistais. Minėtųjų preparatų negalima vartoti, jei vartojate nitratų.
Vaistų galima vartoti prieš kiekvieną lytinį aktą, tačiau rekomenduojama apsiriboti dviem trimis kartais per savaitę, atsižvelgiant į bendrą sveikatos būklę. Yra duomenų, jog kai kuriais atvejais šių vaistų galima vartoti kursais, pvz., mėnesio trukmės. Nutraukus jų vartojimą, erekcijos pagerėjimas išlieka dėl pagerėjusios kraujotakos ir galbūt dėl psichologinių priežasčių.
Tinkamas gydymo būdas gali suteikti galimybę vėl pajusti malonų intymumą, sugrąžinti pasitikėjimą ir gerus santykius su partneriu.
Erekcijos sutrikimai vargina daugiau nei 152 milijonus pasaulio vyrų.
Tikėtina, jog daugiau nei 50 proc. 40–70 metų amžiaus vyrų patiria ES.
Kasmet maždaug 900 000 vyrų papildo nuo ES kenčiančiųjų gretas.
Naudinga nuoroda: [url="http://www.efarma.lt/vyru-sveikata/seksualine-sveikata"url]http://www.efarma.lt/[/a]

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai