Erekcijos sutrikimas. Kas tai?

Kas erekcijos funkcijos sutrikimas?
Erekcijos funkcijos sutrikimas – kai vyras negali pasiekti ir (arba) išlaikyti erekcijos, kuri leistų atlikti lytinį aktą su įsiskverbimu. Tai nėra liga, o kitos problemos, fizinės ar psichologinės ar abiejų iš karto, simptomas.
Ar erekcijos funkcijos sutrikimai pasitaiko dažnai?
Erekcijos funkcijos sutrikimai yra labai dažni, ypač vyresniems vyrams. Australų tyrimas parodė, kad mažiausiai vienas iš penkių vyresnių kaip 40 metų amžiaus vyrų turi erekcijos problemų ir maždaug vienas iš dešimties vyrų visiškai negali pasiekti erekcijos. Su kiekvienu amžiaus dešimtmečiu šansai turėti erekcijos problemų didėja.
Kaip įvyksta erekcija?
Erekcijos atsiradimas yra sudėtingas procesas. Yra du akytkūnio vamzdeliai, einantys išilgai varpos. Šią akytą medžiagą supa kietas pluoštinis, dalinai elastinis išorinis dangalas.


Kai stimuliuojami nervai, akytkūnis persitvarko, kad varpoje galėtų susikaupti daugiau kraujo. Venos, einančios išoriniu varpos dangalu, susispaudžia, kad sustabdytų kraujo ištekėjimą iš varpos. Kai sustoja kraujo ištekėjimas, varpa prisipildo kraujo ir pailgėja išorinis dangalas – įvyksta erekcija.
Tiek akytkūnyje, tiek kraujagyslėse raumenų ląstelės reaguoja į chemines medžiagas organizme; kai kurios sukelia erekciją, o kai kurios varpą padaro glebią (minkštą). Šių cheminių medžiagų pusiausvyra kontroliuoja, ar varpa bus kieta, ar minkšta.
Kas sukelia erekcijos funkcijos sutrikimus?
Daug veiksnių gali daryti įtaką vyro gebėjimui pasiekti ir išlaikyti erekciją. Vienu metu dažnai būna du ar trys veiksniai – fiziniai ir psichologiniai. Dažnai erekcijos funkcijos sutrikimas yra kitos sunkios nediagnozuotos sveikatos problemos požymis. Kartais nebūna aiškios erekcijos funkcijos sutrikimo priežasties.
 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai