Susigrąžinkime intymumą

Pasaulyje nuo apie erekcijos sutrikimų kenčia apie 152 mln. vyrų, nors retas apie tai ryžtasi prabilti garsiai. Tačiau erekcijos sutrikimai – dviejų problema, ir šiuo atveju moters vaidmuo ypač svarbus – jei vyrui yra erekcijos sutrikimų, ji gali tiek padėti, tiek pakenkti. Taigi ar galima sugrąžinti intymaus gyvenimo harmoniją ir kaip padėti partneriui?
 

Moters vaidmuo


Dar kartą priminsime, kad erekcijos sutrikimai – tai poros problema. Jie dažnai komplikuoja poros santykius. O jei moteris dar dažnai priekaištauja, nepatenkinta lytinių santykių kokybe, partneris gali prarasti pasitikėjimą savimi. Partnerės palaikymas tokiu atveju yra ypač reikalingas, bet dar svarbiau paskatinti kreiptis pagalbos į specialistą.
Vienas sudėtingiausių etapų partnerei – pradėti pokalbį su vyru. Jis gali jautriai sureaguoti į šią temą arba visai užsisklęsti savyje, tačiau partnerė privalo nuraminti vyrą ir paremti.
Antiaging seksualinės medicinos gydytojas Robertas Adomaitis sako, kad moters supratimas ir padrąsinimas kreiptis pagalbos į specialistus yra labai svarbus veiksnys, kodėl vyrai ateina pas gydytoją, mėgina spręsti savo problemą, jos neslepia.
 

Kodėl taip nutinka


Dažniausiai erekcijos sutrikimai atsiranda 40–50 m. vyrams. Metams bėgant, daugėja organinių ligų, silpnėja seksualinis potraukis, retėja lytiniai santykiai, mažiau gaminasi sėklos.
Erekcijos sutrikimų priežastys įvairios: ir psichologinės (pvz., dėl baimės patirti nesėkmę, užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis), ir kraujotakos sutrikimai, medžiagų apykaitos ligos (pvz., cukrinis diabetas), neurologinės ligos ir kt.
Gydytojas urologas Vytautas Kamarauskas primena ir grupę labai svarbių psichologinių problemų, kurias turėtų suprasti ir moterys. Nepasisekusio akto priežasčių gali būti ne viena. Tai gali būti ir nesutarimai poroj, ir netinkamas partnerės žodis. O viena nesėkmė gali būti lemtinga. Jei atsitinka taip, kad varpa nesukietėjo tiek, kiek reikia lytiniam aktui atlikti, arba vidury akto dingo erekcija, atsiranda baimė, kad kitą kartą ir vėl taip atsitiks. „Nors tai dar ne liga, bet tokią būklę būtinai reikia sparčiai taisyti,“ – skatina nedelsti spręsti savo problemų gyd. V. Kamarauskas.
 

Ne vien vyro problema


Kalbėdamas apie erekcijos sutrikimus, klinikos Antiaging seksualinės medicinos gydytojas Robertas Adomaitis pastebi, kad erekcijos sutrikimų labai pasekmės svarbios ir moteriai. „Atsiradus problemoms seksualinėje srityje, kenčia ne tik vyras, bet ir jo partnerė. Jos lūkesčiai būna nepatenkinami, o šalia dar suirzęs, neatviras, blogai nusiteikęs vyras. Tokie nepatenkinti lūkesčiai ir nuolatinė įtampa tarp partnerių dažniausiai sukelia negalavimus ir partnerei. Ir tai, ar jie yra tik psichologinio pobūdžio, ar tampa ir kūno negalavimu, priklauso nuo laiko,“ – sako gydytojas.
Dažnai tokios poros ieško patarimų savo aplinkoje, teiraujasi draugų. Tačiau geriausia gali padėti seksualinės medicinos gydytojai.
 

Priemonių daugėja


Laimei, šioje srityje medicina žengia sparčiais žingsniais, ir šiandien problemų turinčios poros jau gali rasti nesudėtingą sprendimo būdą – paprasčiausią tabletę. Tik kaip išsirinkti sau tinkamą?
Padėdamas susigaudyti, gydytojas urologas V. Kamarauskas sako, jog reikia atkreipti dėmesį žmogaus poreikius ir į bendrą organizmo būklę. Pavyzdžiui, žmogui, sergančiam cukralige, bus viena tabletė, po miokardo infarkto – kita, o jaunam vaikinui, kuriam praktiškai jokių gretutinių ligų dar neturėtų būti, – dar kita.
Pasauliniai tyrimai rodo, kad poros, susiduriančios su erekcijos sutrikimais, vis dažniau renkasi ilgo veikimo preparatus.
Taigi, harmoniją susigrąžinti galima. Tereikia tik kantrybės, o mokslas siūlo vis veiksmingesnes priemones.

Susiję straipsniai

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai

Mūsų draugai