Jei kamuoja erekcijos sutrikimai

Lytinę vyro potenciją silpnina amžiaus rykšte vadinami stresai, neigiamą įtaką turi kasdienė įtampa, įvairūs šeimyninio gyvenimo nesklandumai, lėtinės ligos. Kita vertus, norint susigrąžinti galimybę vėl mėgautis seksu, dažnai užtenka žinoti šiandienines galimybes išsaugoti lytinę sveikatą. Apie erekcijos sutrikimus ir priemones jiems gydyti kalbamės su gydytoju seksoterapeutu Vitalijum ŽUKU.
 

Metams bėgant erekcija blogėja


Statistika byloja, kad erekcijos sutrikimai vargina daugiau nei 152 mln. pasaulio vyrų. Daugiau nei 50 proc. 40–70 metų amžiaus vyrų patiria erekcijos sutrikimus. Kasmet maždaug 900 tūkst. vyrų papildo nuo erekcijos sutrikimų kenčiančiųjų gretas. Ir, juo labiau išsivysčiusi šalis, tuo daugiau jos gyventojų vyrų kamuoja erekcijos sutrikimai.
Erekcijos sutrikimo diagnozė nustatoma tada, kai vyras nuolat ar labai dažnai nesugeba pasiekti ir išlaikyti pakankamos varpos erekcijos, reikalingos lytiniam aktui atlikti.
 

Sutrikimų priežastys įvairios


Erekcijos sutrikimas, dėl ko vyras negali patirti harmoningų lytinių santykių su partnere, gali pasireikšti dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai dėl aterosklerozės, nervų pažeidimų (po stuburo traumų, sergant išsėtine skleroze), endokrininių ligų (sergant cukriniu diabetu, sukeliančiu kraujagyslių pažeidimą ir bloginančiu kraujo pritekėjimą į varpą), vartojant kai kurių vaistų, dėl rūkymo, nesaikingo alkoholio vartojimo, po kai kurių dubens organų operacijų, uždegimų ar traumų. Nors dažniausios erekcijos sutrikimų priežastys yra kraujagyslių pažeidimas ir diabetas. Dažnai šalia minėtų organinių priežasčių būna nustatomos ir psichologinės.


 

Kirtis vyro gyvenimo kokybei


Dėl erekcijos sutrikimų nukenčia vyro gyvenimo kokybė. Tai yra susiję praktiškai su visomis jo gyvenimo sritimis. Sutrikimai turi įtakos vyro nuotaikai, darbingumui, pasitikėjimui savimi, ryžtingumui ir t.t. Visa tai ilgainiui priveda ir prie organinių erekcijos sutrikimų, ir net prie rimtesnių ligų – insulto, infarkto.
Kaip dažnai vyrai susiduria su erekcijos sutrikimais? Pasak gydytojo V.Žuko, tarp 70-mečių tokių sutrikimų pasitaiko apie 70 proc., tarp 60-mečių – 60 proc., tarp 50-mečių – 40 proc., tarp 40-mečių – 25–30 proc. erekcijos sutrikimų. Vyrų nuo 40–50 metų erekcija blogėja. Dažniausiai dėl šių sutrikimų kenčia 50–60 metų vyrai.
 

Dėl erekcijos sutrikimų – pas šeimos gydytoją


Atsitiktinė nesėkmė lovoje vyro neturėtų būti traktuojama kaip rimtas sutrikimas. Tai gali pasitaikyti kiekvienam vyrui, ypač esant neįprastoms aplinkybėms – pervargus, išgėrus daugiau alkoholio, pakeitus partnerę ir pan.
Jei vis dėlto nesėkmės intymiame gyvenime kartojasi, o erekcijos sutrikimo priežastis neaiški, pirmiausia rekomenduotina kreiptis į gydytoją diagnozei patikslinti.
Vyrams, varginamiems erekcijos sutrikimų, į pagalbą gali ateiti ne tik urologai, bet ir endokrinologai, neurologai, psichiatrai-psichoterapeutai, seksologai. Tačiau pirmiausia dėl erekcijos sutrikimų rekomenduotina kreiptis į savo šeimos gydytoją.
 

Veiksmingas gydymas


Pasak V.Žuko, visais erekcijos sutrikimų atvejais veiksmingiausi yra fermento fosfodiesterazės inhibitoriai. Lietuvoje registruoti trys šios grupės vaistai, kurių veiksmingumas yra panašus, tačiau yra skirtumų tarp jų veikimo pradžios, trukmės ir sukeliamų nepageidaujamų poveikių.
„Pavyzdžiui, naujausio iš šių preparatų – vardenafilio (vaistinėse parduodamas Levitra pavadinimu) veikimo pradžiai neturi įtakos maistas, taip pat šio vaisto veikimo trukmei bei šalutinių poveikių atsiradimui įtakos neturi alkoholis. Rekomenduojama dozė yra 10 mg tabletė, išgeriama maždaug 25-60 min. prieš lytinį aktą. Atsižvelgiant į vaisto toleravimą ir poveikį bei pasitarus su gydytoju, dozę galima didinti iki 20 mg ar mažinti iki 5 mg.Vaistas suveikia po 15 minučių ir veikia 6–10 valandų. Vardenafilis ne tik veiksmingas, bet ir saugus. Šalutinių poveikių vartojant vardenafilį nedaug, dažniausi jų galvos skausmas ir raudonis.
Svarbu žinoti, kad nė vienas šių vaistų neveikia, jei nėra seksualinės stimuliacijos. Po lytinio akto erekcija paprastai išnyksta“, – pasakojo gydytojas.
Fosfodiesterazės inhibitorių nerekomenduojama vartoti sergant sunkiomis širdies ligomis, po neseniai įvykusio miokardo infarkto, esant širdies nepakankamumui, nekontroliuojamam aukštam arteriniam kraujospūdžiui. Minėtųjų preparatų negalima vartoti, jei vartojami kardiologo paskirti nitratai.
 

Platus vaistų pasirinkimas


Pacientams, kuriems, pvz., buvo diagnozuota aterosklerozė ar komplikuotas cukrinis diabetas, rekomenduojamas nuolatinis erekciją stimuliuojančių medikamentų vartojimas. Šiais laikais, pasak V.Žuko, kai erekcijos sutrikimus gydančių vaistų pasirinkimo skalė plati, kiekvienam atvejui galima surasti veiksmingą gydymo būdą.
„Sunkiais erekcijos sutrikimo atvejais veiksmingai padeda preparatai, tokie kaip minėtasis vardenafilis, užtikrinantys geresnį kraujo priplūdimą į varpą ir taip pagerinantys erekciją – teigė gydytojas seksoterapeutas. – Lengvesniais atvejais kai kada gelbsti be receptų parduodami preparatai, kurių sudėtyje yra augalinių komponentų, vitaminų, kitų medžiagų, tonizuojančių organizmą.“
Apskritai vyrui galimybių patenkinti savo ir partnerės lūkesčius bei susigrąžinti visavertį seksualinį gyvenimą yra ne viena. Svarbu apie tai žinoti ir nedelsti kreiptis pagalbos į gydytoją.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai