Baltic Orthoservice: „Mūsų pacientams – tik aukščiausia kokybė“

Lietuvoje įsikūrusi tarptautinė kompanija „Baltic Orthoservice“ (dar vadinama ir „Ortho Baltic“ –tai vienas ir tas pats. „Baltic Orthoservice“ – oficialus kompanijos pavadinimas, tačiau veikloje naudojamas ir „Ortho Baltic“ ženklas) yra viena didžiausių ortopedijos technikos gamintojų Europoje, sėkmingai plėtojanti verslą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Apie kompaniją ir jos gaminius pasakoja gydytojas ortopedas-traumatologas Faustas VALIUKAS.
 

Prašome šiek tiek papasakoti apie kompaniją „Baltic Orthoservice“ – jos tikslus, paslaugas ir pan.


Pagrindinis mūsų tikslas yra paprasčiausiai būti geriausiems. Įmonėje galioja vienas kokybės standartas, ir juo vadovaujasi tiek įmonei priklausančios pacientų aptarnavimo klinikos, esančios užsienio šalyse, tiek ir tos, kurios įsikūrusios Vilniuje ir Kaune, todėl visi įmonės pacientai, turintys judėjimo-atramos aparato sutrikimų, yra aprūpinami tokios pačios kokybės ortopedijos techninėmis priemonėmis.
Nors savo pacientus kompanija aprūpina visų ortopedijos priemonių asortimentu, pradedant protezais ir baigiant avalynės įdėklais, „Ortho Baltic“ pirmiausia specializuojasi individualios ortopedinės avalynės gamybos srityje. Mūsų kompanija siekia, kad pacientai patirtų, kaip gali palengvinti gyvenimą ortopedijos techninė priemonė (ortopedinė avalynė, viršutinių ir apatinių galūnių protezavimas ir kt.), jei ji gaminama individualiai, naudojant šiuolaikines technologijas ir medžiagas.
 

„Ortho Baltic“ gaminiai su anglies pluoštu: kodėl jie geresni?


Nors „Ortho Baltic“ yra gerai žinoma kaip individualios avalynės gamintoja, tačiau gamybos iš anglies audinio patirtis siekia pačią kompanijos veiklos pradžią, kai savo klientams pasiūlėme įvairias ortopedinės avalynės sutvirtinimo detales, pagamintas iš anglies audinio bei įtaisytas avalynės viduje. Nuolat auganti tokių produktų paklausa skatina asortimento plėtrą.
Mūsų naujos kartos standartiniai Easy Walk® AFO gaminiai – tai ortopediniai įtvarai iš anglies pluošto, gaminami panaudojant Pre-preg technologiją. Mūsų kompanija nuolat domisi naujovėmis, kokios yra naujausios medžiagos, technologijos, todėl pradėjome savo gaminiams naudoti anglies pluoštą. Gaminiai sukurti pasitelkus ilgametę įmonės „Baltic Orthoservice“ meistrų individualios ortopedinės avalynės ir įtvarų gamybos bei jų pritaikymo pacientams patirtį ir Kauno medicinos universiteto gydytojų ortopedų konsultacijas.


Šie įtvarai pagaminti tik iš anglies pluošto, todėl jie yra tvirti, nepaprastai lengvi (iki 120 g) ir funkcionalūs. Vieną iš svarbiausių produkto iš anglies pluošto privalumų paminėčiau tą, jog po technologinio apdirbimo išgaunamas „spyruokliavimo“ efektas, kuris labai palengvina žingsniavimą. Kaip gydytojas turėčiau pažymėti, kad produktai iš anglies pluošto yra higieniški, nesukelia alergijos.
 

Plačiau apie gaminius


Mūsų gaminius galima suskirstyti į standartinius ir individualius.
AFO-10S yra vienas naujausių Ortho Baltic blauzdos įtvarų. Šio modelio konstrukcija suteikia pacientui maksimalų judėjimo komfortą bei sumažina iki minimumo įtvarų naudojimo metu sukeliamus nepatogumus. Labai patogu tai, kad įtvaras pritaikomas to paties dydžio avalynei, kurią įprastai dėvi pacientas, o dėl plonos konstrukcijos jis yra praktiškai nepastebimas po drabužiais. Labai svarbu, kad įtvaro konstrukcija blauzdos srityje leidžia iš dalies lenkti koją per čiurnos sąnarį, o pado dalis ties pirštais ir kulnu yra lankstesnė nei vidurinė, todėl judėdamas pacientas mažiau pavargsta. Blauzdos srityje įtvaras apima labai nedaug kojos ploto ir prie kūno liečiasi tik blauzdos atrama, todėl jį nešiojant koja neprakaituoja.
Šį gaminį naudoja pacientai po pėdos ir blauzdos tiesiamųjų raumenų operacijos, sausgyslių operacijų, čiurnos sąnario uždegimų. Tačiau reikia pastebėti, kad standartinis įtvaras gali būti pritaikomas pacientui, kurio kūno svoris neviršija 120 kg. Kitu atveju rekomenduojama gaminti individualų įtvarą.
Tačiau kad ir kaip ten būtų, optimalus variantas yra pritaikyti pacientui individualią ortopedinę avalynę ar ortezą. Tai visa produktų grupė – nuo paprastų FO (pėdos) iki sudėtingų KAFO (kelio, kulkšnies, pėdos) ortezų.
Daugelyje ES ortopedijos dirbtuvių individualūs ortezai vis dar dažniausiai gaminami naudojant lengvuosius metalus ir aukštos lydymosi temperatūros plastikus. Tik pačios didžiausios ir moderniausios kompanijos investuoja į anglies audinį bei pre-preg technologiją. Mūsų gaminių privalumai, palyginti su kompanijomis, gaminančiomis ortezus iš tradicinių medžiagų, yra šie:
• Naudojant du anglies audinio tipus bei skirtingą kiekį pluoštų, įmanoma išgauti bet kokią gaminio formą bei kietumą. Galutinis produktas užtikrina reikalingą standumą, kartu išlikdamas pakankamai plonas įtilpti į kasdieninę avalynę.
• Anglies audinio produktai lėčiau nusidėvi. Ortezai yra daug patvaresni ir išlieka funkcionalūs gerokai ilgiau nei analogiški produktai iš tradicinių medžiagų.
• Naudojant pre-preg technologiją, produkto svoris būna minimalus. Dėl ypatingo lengvumo, pacientas nejaučia jokio nepatogumo jį nešiodamas, todėl sukuriamas „natūralumo“ jausmas.
• Visi ortezai yra pagaminami individualiai. Tai garantuoja, kad produktai idealiai tinka pacientų kojoms.
• Kitas šios technologijos privalumas – kad yra įmanoma sujungti anglies audinį su kitomis medžiagomis. Tai mums leidžia gaminti dar sudėtingesnius ortezus, pvz., kurie turi kelio ar kulkšnies sąnarį iš titano.
 

Kompanijos išskirtinis įrenginys – pėdos skeneris


Norėčiau pasidžiaugti, kad Ortho Baltic ne tik diegia šiuolaikines gamybos technologijas, bet ir pati jas kuria. Sukurtas 3D kojos skeneris „Easy-Foot-Scan by Ortho Baltic“ yra vienas geriausių tokio pobūdžio prietaisų pasaulyje. Juos yra įsigijusios Šveicarijos, Danijos ir Japonijos ortopedijos technikos įmonės.
Pėdos skeneris „Easy-Foot-Scan“ išgauna 2D (dvimatį) spalvinį pado atspaudą ir 3D (trimatį) pėdos ar kurpalio formos duomenis lazeriu. Vos per kelias sekundes įrenginys surenka duomenis apie skenuojamo daikto. Kadangi skenuojamas objektas (pvz., pėda) pastatomas ant stiklinio paviršiaus, fotografuoti galima įvairiomis kryptimis bei skeneriu numatuoti visą pėdą iš apačios ir viršaus. Mažiau nei per 15 sekundžių skeneris nuskenuoja pėdą. Tuomet kompiuterio ekrane pateikiamas tikslus trimatis nuskenuoto objekto vaizdas, išsami matavimų informacija.
„Easy-Foot-Scan“ yra sukurtas tiek stacionariam, tiek mobiliam naudojimui.
Nuskanavus šiuo skeneriu galima ypač tiksliai pagal individualius išmatavimus pagaminti pacientui reikalingą pėdos protezą.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai