Greitai išaiškės „Mūsų metų vaistininkai 2007“rinkimų nugalėtojai

Unikalus Kauno medicinos universiteto ir „Gedeon Richter Ltd.” organizuojamas projektas, pirmieji Lietuvoje rinkimai „Mūsų metų vaistininkai 2007“ artėja prie pabaigos. Nuo kovo 6 Iki gegužės 6 d. vykusių rinkimų metu Lietuvos vaistinių klientai galėjo balsuoti už mylimiausius, rūpestingiausius ir nuotaikingiausius vaistininkus, taip pat buvo renkamas vyriausias ir ištikimiausias vaistininkas.
 

Rinkimų organizatoriai jau gavo pirminius rezultatus, kurie akivaizdžiai liudija, kad žmonės noriai skiria savo dėmesį vaistininkams. Įspūdingas atsiųstų anketų ir istorijų skaičius taip pat patvirtina, kad vaistinių klientai gerai suvokia, kokį darbo krūvį kasdien patiria jų vaistininkai, todėl, dalyvaudami rinkimuose, siekia jiems atsidėkoti. Bene didžiausia dalis balsavimo anketų ir istorijų pas organizatorius plaukia iš mažesnių Lietuvos miestų ir kaimų, kadangi ten klientų ryšiai su vaistininku yra daug artimesni nei didmiesčiuose. Provincijoje, kur žmonės vieni kitus gerai pažįsta, su vaistininkais bendraujama gerokai artimiau, gerai žinomi jų džiaugsmai ir rūpesčiai, tad lengviau atsiskleidžia ir įdomios jų kasdienybės detalės. Metų vaistininkai bus paskelbti gegužės 30 d. vyksiančiame finaliniame reginyje Vilniaus Rotušėje. Jie bus apdovanoti menininko Vytenio Antanavičiaus sukurtomis simbolinėmis bronzinėmis skulptūromis, vaizduojančiomis farmacijos ženklą – gyvatę, apsivijusią taurę.
Į vyriausio vaistininko titulą pretenduojanti kaunietė Anelė Ivanauskienė (gim. 1927 m.), dirbanti vaistinėje „Parapharm“, apie šiuos rinkimus ir įvertinimą kalba gana kukliai, tačiau pažymi, kad tokie rinkimai yra reikalingi, kad žmonės atkreiptų didesnį dėmesį į vaistininko darbą. Į ištikimiausio vaistininko titulą pretenduojanti joniškietė Marijona Butvilienė, kuri vienoje vaistinėje yra išdirbusi apie 52 m. (Joniškio vaistinė SĮ), džiaugiasi rinkimų rezultatais ir teigia, jog kiekvienas laimėjimas ir įvertinimas yra labai malonus. Šis įvertinimas svarbus tuo, kad atkreipiamas dėmesys į visus farmacininkus, o ypač malonu, kad yra įvertinami mažesnių ir mažiau žinomų vaistinių darbuotojai.


 

Svarbiausi Lietuvos vaistinių darbo principai


Lietuvos vaistinių atstovai vieningai tvirtina, kad pagrindiniai farmacininko darbo principai – pažinti kiekvieno kliento poreikius, profesionaliai patarti, įgyti kliento pasitikėjimą, geranoriškai bendrauti su vaistinių klientais.
UAB ,,Herbarijos vaistinės“ (Kaunas) darbuotojai įsitikinę, kad pagrindinis vaistininko darbo principas – suteikti maksimaliai gerą farmacinę paslaugą vaistinės klientams. „Mūsų darbo principai – atidumas, noras padėti, nuoširdumas, tolerancija, profesinės etikos normų paisymas, bendrųjų žmoniškųjų vertybių viršenybė prieš materialiąsias“, – šiais darbo su klientais principais vadovaujasi Jurbarko V. Daugėlos vaistinės darbuotojai.
Kai kurie Lietuvos vaistinių darbuotojų mano, jog vaistinėje svarbiausia ne nuolaidos ir akcijos, bet nuoširdi pagalba bei reikiamos informacijos apie vaistą suteikimas. „Ligonius į vaistinę reikia vilioti ne iškabomis apie nuolaidas ir ,,geriausius“ vaistus, o dirbti taip, kad žmonės sugrįžtų pas Vaistininką!“ – tvirtai savo požiūrį išsako Kauno UAB ,,Ąžuolyno vaistinės“ vaistininkai. Su šia nuomone sutinka ir Alytaus S. Kiškienės ,,Snieguolės“ vaistinės filialo atstovai : „Mes esame nepriklausoma vaistinė, kuri negali suteikti pirkėjams didelių nuolaidų, todėl pagrindinė veiklos kryptis – suteikti kuo didesnę farmacijos rūpybos paslaugą, duoti kuo išsamesnę informaciją apie vaistą“.
 

Kokių rezultatų tikisi iš dalyvavimo rinkimuose Lietuvos vaistininkai?


Tik nedaugelis Lietuvos vaistinių atstovų drąsiai išrėžia, kad tikisi laimėti ir surinkti daugiausiai balsų. Mažesnių miestelių vaistinių bei vaistinių, kurios nepriklauso didiesiems vaistinių tinklams, farmacininkai tikisi, jog bus pastebėti, pasijus reikalingi, atras tikrąsias vaistininkystės vertybes, tobulės, bus atkreiptas didesnis dėmesys į vaistininko profesijos svarbą, į mažas vaistines, kurios nepriklauso tinklams ir kurioms vadovauja vaistininkas, mylintis savo profesiją. Kai kurie vaistininkai mano, kad svarbiausia yra dalyvauti. Žinoma, juk rinkimai vyksta pirmą kartą...Tad kitais metais galima užsibrėžti tikslą ir laimėti.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai