Rūta Lakoševičiūtė:būti sveikai padeda mane supantys žmonės

Norėdama surasti sveiko žmogaus formulę, ieškau žmonių, kurie dirba daug ir padaro daug, o kartu nepamiršta pasirūpinti savimi. Šį kartą kalbinu žavią, veiklią, drąsią ir nenuilstančią „barbę devyndarbę“ – Rūtą LUKOŠEVIČIŪTĘ.
 

Tai vienur, tai kitur pasąmonė fiksuoja tavo pavardę, kuo užsiimi pastaruoju metu


Yra vienas didelis projektas, kurio pavadinimas – Rūta Lukoševičiūtė. Vedu renginius, dainuoju, rašau daug eilių kitiems atlikėjams, nebūna nė savaitės, kad nerašyčiau teksto dainai. Kai nebūnu ant ledo, dirbu žurnalisto darbą.
 

Daug dirbi, ar esi sveikas žmogus?


Manau, kad šiuo metu esu gerokai sveikesnė todėl, kad man padeda šalia esantys žmonės. Dabar dalyvauju Ledo žvaigždžių projekte. Čiuožiu su dainininku Milano, todėl ir laiko kartu praleidžiame daugiau. Prisipažinsiu, man buvo keista tai girdėti iš vyro lūpų, bet jis visuomet derina maistą. Milano atėmė iš manęs vitaminus, nes aš pamirštu jų išgerti, bet pavalgius jis visąlaik man jų paduoda. Kartais sakau, kad labai noriu bulvinių blynų, ir klausiu, ar galiu save palepinti. O Milano man – Rūta, tu vakar save lepinai, tuo labiau kad bulvės nieko naudingo neduoda. Nežinau, kaip bus vėliau, bet dabar mes nepaprastai daug sportuojame: du kartus per dieną čiuožiam ant ledo. Kaip žmogui, kuris paskutinį kartą sportavo mokykloje, toks krūvis yra gana didelis. Atima labai daug energijos, jos reikia pasikrauti ir būtent maitinantis ne bet kaip, o valgyti sveikesnį maistą.
 

Koks žmogus yra sveikas?


Sveikas žmogus visų pirma rūpinasi savimi, rūpinasi savo sveikata. Mūsų visuomenėje yra įprastas ir priimtinas toks kvailas darboholizmas. Tik dirbam, dirbam, pamirštame pavalgyti, neprižiūrime savęs, nevartojame vitaminų ir t.t. Taigi, be darbo, dar reikia nepamiršti reguliariai maitintis, valgyti sveiką maistą, ir tai, kas labiausiai tinka organizmui. Maždaug prieš metus aš pradėjau valgyti pagal kraujo grupę ir visai gerai jaučiuosi. Pasirodo, aš valgiau daug man netinkamų produktų ir nesupratau, kodėl man negera. Galiu sakyti, kad atradau savo „formulę“ ką valgyti ir nesijausti apsunkusiai. Manau, kad mityba pagal kraujo grupes – dėmesio vertas dalykas* .


 

Kas dar svarbu norint būti sveikam?


Be abejo, – judėjimas. Didžiąją laiko dalį praleidžiame prie kompiuterio, sėdime darbe, namuose, automobilyje, viešajame transporte. Nežinau, kiek liko žmonių, kurie visą laiką arba važiuotų dviračiu, arba vaikščiotų pėsčiomis, arba lankytųsi sporto klube. Manau, laisvalaikio praleidimas turėtų būti susijęs su judėjimu, nes tai labai svarbus dalykas.
 

Vaizdžiai pasakoji apie darboholikų klaidas, ar pačiai teko taip gyventi?


Taip, tikrai teko: pradeda svaigti galva, silpna, paakiuose ratilai ir atrodo, kad tuoj apalpsi. Vieną kartą vos neapalpau iš tikrųjų. Negalima savęs taip alinti. Tik darbą matantiems žmonėms visada sakau – darbdavys išnaudos tol, kol tu sugebėsi taip dirbti, tada tu jam būsi nereikalingas. Aišku, tavo paslaugų bus atsisakyta gražiai. Save reikia labiau mylėti.
 

Pakalbėkime apie gydymąsi. Ar klausai gydytojo nurodymų?


Visaip būna, kai visai „prispaudžia“ – klausau, nes nėra kur dingti. Bet būna ir kitaip. Manau, kad dabar sergu bronchitu, karščiuoju, bet neturiu laiko gulėti ir sirgti. Vakar buvo pasirodymas, išgėriau vaistų ir ėjau.
 

Ar turi žalingų įpročių?


Su sveikata susijusių žalingų įpročių neturiu. Nerūkau. Daug kas sako, kad bučiuoti rūkančią moterį – tas pats, kas laižyti peleninę. Tai…nenorėčiau rūkyt. Dažnai atrodo, kad mažai padariau, reikia dar ir dar pasistengti. Nuvaryti save kaip arklį – toks mano būdas.
Ko palinkėtum „Sveiko žmogaus“ skaitytojams?
 

Besirūpindami kitais, niekada nepamirškite savęs


*Aut. pastaba: Mitybos pagal kraujo grupes teorija nėra panacėja. Ją griauna, kad ir toks faktas: beždžionės taip pat turi kraujo grupes, bet, klausydamos gamtos balso, visos valgo tą patį maistą. Be to, yra ir lieknos, ir sveikos. Makakos turi A antigeną, o gorilos – tik B antigeną. Pasidomėjau šių primatų maitinimosi ypatybėmis. Pasirodo, makakos minta augalų lapais, vabzdžiais bei smulkiais gyvūnais, o kai kurios makakų rūšys valgo net krabus ar kitus jūros gyvius, jei tik sugeba pagauti. Pasižiūrėkime, ką D’Adamo siūlo valgyti šią kraujo grupę turintiems žmonėms: „Idealu, jei A(II) kraujo grupės žmonės visiškai nevalgo mėsos. Derėtų vengti krevečių, krabų, omarų, midijų, vėžių, ungurių, lašišų, silkių, plekšnių. Tinkamiausi produktai — ankštiniai augalai: pupelės, pupos, šparagai, žalieji žirneliai, lęšiai. Iš valgiaraščio patartina išbraukti bananus, apelsinus, mandarinus, mango vaisius ir papajas.“ Sutikite, sunku įsivaizduoti simpatišką beždžionėlę, atsisakančią banano.
Sakote, šis nesutapimas – tikrų tikriausias atsitiktinumas? Pasižiūrėkime, kas rekomenduojama trečią kraujo grupę turintiems žmonėms: „Gyvulinės kilmės baltymai padeda B(III) kraujo grupės žmonėms išlaikyti gerą formą. Daugiausia jėgų teikia jūros gėrybės. Tinka žirneliai, šparaginės ir baltosios pupelės, daržovės, kiaušiniai.“ Gorilos minta apytikriai 200 rūšių augalų lapais, vabzdžiais ir visiškai negeria vandens.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai