Išrinkime geriausius vaistininkus

Šių metų kovo 5 dieną visoje Lietuvoje prasidėjo unikalus Kauno medicinos universiteto ir „Gedeon Richter Ltd.“ organizuojamas projektas, kurio metu gyventojai pirmą kartą Lietuvoje rinks geriausius metų vaistininkus.
 

Anot vieno iš rinkimų „Mūsų metų vaistininkai 2007“ organizatorių farmacijos kompanijos „Gedeon Richter Ltd.“ atstovybės Lietuvoje vadovo Vytauto Padolskio, šiuo projektu siekiama atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į vaistininkų darbo svarbą.
„Palyginti su gydytojais, didžiulį darbo krūvį patiriantys vaistininkai lieka tarsi nuošalyje. Juk jie kasdien rūpinasi įvairių sunkumų varginamais žmonėmis, susipažįsta su dešimtimis naujų vaistų, jų pardavimo taisyklėmis. Tikimės, kad šie rinkimai ne tik padės jiems pasijusti reikšmingesniems, bet ir taps gera paskata dar uoliau vykdyti savo misiją“, – sako Kauno medicinos universiteto prof. Arūnas Savickas.
Pasak „Eurovaistinės” tinklo atstovės Linos Liepytės, kol nėra jo rezultatų, sunku vertinti šio konkurso naudą. „Tačiau iš tikrųjų vaistininkas šiandieninėje skubančioje visuomenėje labai svarbus, juk labai daug žmonių pirmiausia kreipiasi ne į polikliniką, bet į vaistininką. Vaistininkams tenka didelė atsakomybė parenkant ir išduodant vaistus, konsultuojant pacientus”, – teigia „Eurovaistinės“ tinko atstovė Lina Liepytė.
Iki gegužės 6 d. vyksiančių rinkimų metu Lietuvos vaistinių klientai galės balsuoti už mylimiausius, rūpestingiausius ir nuotaikingiausius vaistininkus, taip pat bus renkami vyriausias ir ištikimiausias vaistininkas.


„Labai norėtųsi, kad rinkimuose dalyvautų ir geriausius vaistininkus rinktų kuo daugiau žmonių, tuomet rinkimai būtų objektyvūs“, – skatina gyventojus aktyviau dalyvauti šiuose rinkimuose Lina Liepytė.
Mylimiausi ir nuotaikingiausi vaistininkai paaiškės susumavus balsavimo anketų duomenis, o, renkant rūpestingiausią, bus vertinamos biuleteniuose aprašytos tikros istorijos, kai vaistininkas su kaupu pateisino savo profesinius įsipareigojimus. Įdomiausių istorijų autoriai bus pamaloninti prizais. Vyriausio ir ištikimiausio vaistininko nominacijų pretendentai paaiškės pagal vaistinių pateiktus duomenis.
Visų penkių rinkimų nominacijų nugalėtojus tvirtins specialiai sudaryta komisija iš LR Sveikatos apsaugos ministerijos, Kauno medicinos universiteto ir „Gedeon Richter Ltd.“ atstovų, medicinos temomis rašančių žurnalistų bei vaistinių atstovų.
Gyventojai geriausius vaistininkus galės rinkti daugiau nei tūkstantyje rinkimuose dalyvaujančių vaistinių, kuriose įrengtos specialios urnos su balsavimo biuleteniais. Galimybė dalyvauti rinkimuose buvo sudaryta visoms Lietuvos vaistinėms, užpildžiusioms paraiškas.
„Mūsų metų vaistininkai 2007“ rinkimuose dalyvauja „Eurovaistinės“, Camelia vaistinių tinklas, „Herbarijos vaistinės“, „Šeimos vaistinių“, „N vaistinės“ „Gintarinės vaistinės“, „Apotheca“ tinklams priklausančios vaistinės, taip pat nepriklausomos vaistinės.
„Geriausias vaistininko darbo įvertinimas – nuoširdi paciento padėka ir išreikštas dėmesys, tad neabejoju, kad šie rinkimai deramai įprasmins mūsų iš tiesų nelengvą profesiją, pakels ir sutvirtins jos įvaizdį visuomenės akyse“, – teigia rinkimuose dalyvaujančio vaistinių tinklo „Herbarijos vaistinė“ direktorė Rima Gerbutavičienė.
Pasak „Eurovaistinės“ tinklo atstovės Linos Liepytės, „Eurovaistinėse“ dirba labai daug puikių vaistininkų, kurie turi savo nuolatinių klientų ratą, tad yra ką įvertinti.
“Vaistininkai yra labai atsakingi, preciziški ir kartu gana kuklūs žmonės. Daugelis jų pasakys, kad svarbiausia yra pagalba pacientui, o ne apdovanojimas. Tačiau kiekvienas apdovanojimas yra malonus ir papildomas specialisto darbo įvertinimas“, – teigia rinkimuose dalyvaujančio „Eurovaistinių“ tinklo atstovė.
Metų vaistininkai bus paskelbti gegužės mėn. pabaigoje vyksiančiame finaliniame reginyje. Jie bus apdovanoti menininko Vytenio Antanavičiaus sukurtomis simbolinėmis bronzinėmis skulptūromis, vaizduojančiomis farmacijos ženklą – gyvatę, apsivijusią taurę. Pacientų įvertinimas ir šios skulptūros tikrai nudžiugins įvertintuosius vaistininkus, tad nesnauskime ir dalyvaukime itin svarbiuose rinkimuose.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai