Viską galima, tik saikingai

Nors populiarus Lietuvos humoristas bei aktorius Artūras ORLAUSKAS ir sakosi visiškai nutraukęs kūrybinę veiklą, tačiau vis dėlto mūsų skaitytojams jis pirmiausia yra žinomas kaip humoro serialo „Kaimynai“ aktorius bei autorius, taip pat įvairių humoro laidų („Šeštadienio šou“, „Šou bulvaras“ ir kt.) personažas. „Šou verslas, režisūra, scenarijų rašymas – šiuo metu praeityje. Dabar esu politikas, Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas“, – sako pašnekovas. Tačiau ne visi tiltai sudeginti, dar yra pomėgis, kuriam pašnekovas ištikimas visą gyvenimą – tai vandensvydis. Šiemet bei 2004-aisiais Artūras Orlauskas kartu su Alytaus komanda „Dzūkija“ tapo Lietuvos vandensvydžio čempionais.
 

Sporto užkratas – iš tėvo


Geros fizinės formos ir sveikatos šaltinis – sportas. Vaikystėje, kaip ir daugelis vaikų, bandžiau įvairias sporto šakas. Iš pradžių lankiau gimnastiką, labai norėjau boksuotis, bet neleido tėvas. Mat jis (Stanislovas Orlauskas – aut. past.) pats buvo Pabaltijo, Sachalino bokso čempionas. Tėvas, net ir baigęs sporto karjerą, daug sportuodavo, teisėjavo, rytais bėgiodavo. Dabar, kadangi jam jau 74-eri, suprantama, kad taip pat aktyviai nebesportuoja, tačiau labai aktyviai juda: daug vaikšto, mėgsta grybauti. Manau, kad sporto užkratą gavau iš tėvo. Galų gale pradėjau lankyti plaukimą, o po trejų metų perėjau į vandensvydį. Šį sportą kultivuoju ir iki šiol.
Mama (Elena Orlauskienė – aut. past.) nebuvo sporto mėgėja, ji aktyvi saviveiklininkė, ilgametė „Inkaro“ dainų ir šokių kolektyvo narė. Tai toks mišinys, t.y. aš, ir gavosi.
 

Poilsis – kitoks darbas


Norint gerai atlikti bet kokį darbą, reikia poilsio. O poilsis, kaip žinoma, gali būti taip pat darbas, tik kitokio pobūdžio. Savivaldybėje – protinis darbas, baseine – fizinė iškrova. Be to, sportuojant sutvirtėja kūnas, užsigrūdini. Galų gale darbe reikia būti geros nuotaikos, žvaliam, ir sportas visa tai suteikia. Tačiau ir sportuoti reikia saikingai, nepersitempti, neperlaužti savęs. Geriausiai stresą pašalina fizinis krūvis: vanduo labai daug išplauna.


Be abejo, mėgstu teatrą. Pastaruoju metu ypač patinka Kauno muzikinis teatras. Labai geri, gražūs režisierių Aido Giniočio, Ginto Žilio darbai.
 

Nuo miesto šurmulio – į mišką


Miškas ištraukia visas neigiamas emocijas ir energijas. Esu ilgametis medžiotojas. Netrukus prasidės medžioklės sezonas, kai tenka nemažai judėti, kartais net per 20 km nueiti, pvz., žiemą, per pusnynus...
Miškas labai gerai padeda pamiršti miesto šurmulį, įtampą, skubotumą. Tik reikia mokėti įsiklausyti, neužsiskleisti, pasiduoti gamtai. Labai mėgstu šiaip vaikščioti po mišką, grybauti. Pavargsti fiziškai, bet emociškai, dvasiškai atsigauni ir atsipalaiduoji.
Gyvenamoji vieta mano taip pat kaime, arčiau gamtos, be to, daug laiko praleidžiame sodyboje prie ežero. Dar ir dabar stengiamės bent sekmadieniais nulėkti, juk smagu židinį pakūrenti.
 

Gyvenimas trumpas ir reikia patirti visus jo malonumus...


Šis bandymų etapas mano praeity. Dabar, galima sakyti, gyvenu sveikai ir, manau, kad tai tęsis ilgai, nes 20 metų kūrybinio darbo scenoje, gastrolės, nereguliarus maitinimasis, naktinis darbas ir naktinis valgymas, suprantama, ir tam tikras alkoholio kiekis... negalėjo nenualinti. Kiti išvis neišlaikė tokio maratono. Dabar tą etapą vertinu kaip praeities išsilakstymus, į tai nereikėtų lygiuotis ir sugrįžti. Sakykim, tai jaunystės paklydimai.
Šiuo metu mano gyvenimas labiau organizuotas, suderintas, ir jame yra savų teigiamybių. Alkoholio kiekis sumažintas iki minimumo. Apie pusketvirtų metų išvis buvau abstinentas. Dabar laikausi Vaižganto draugijos taisyklių, jis mokė saikingai ir kultūringai vartoti alkoholį.
 

Esu kūrybinis inžinierius


Nesu sveikuolis. Apskritai į visus kraštutinumus žiūriu skeptiškai. Mano akimis, bet koks kraštutinumas nera gerai. Esu kūrybinis inžinierius (A.Orlauskas turi aukštąjį inžinerinį išsilavinimą, tačiau šiuo metu siekia dar vieno – magistrantūroje studijuoja ekonomiką – aut. past.). Tai reiškia, kad bet ką vertinu ir kaip inžinierius, tiksliai pasverdamas bei pamatuodamas, ir kūrybiškai. Kalbu ir apie gyvenimo būdą, ir apie bet kokius receptus ar dietas. Tačiau esu tolerantiškas, kiekvienas turi pasirinkimo teisę.
Pats valgau viską, tik saikingai. Stengiuosi gerti daug skysčių. Neseniai atradau, kad labai skanios yra morkų sultys. Stengiuosi per dieną išgerti apie 2 l skysčių. Beveik pavyksta.
 

Mečiau trečią kartą ir paskutinį


Nerūkau jau ketverius metus. Prieš tai jau porą kartų buvau metęs: vieną kartą nerūkiau 3 metus, kita – 5 m. Tačiau po to vėl pradedavau. Dabar to daryti tikrai nesiruošiu, nes manau, kad rūkymas yra tuščias laiko gaišinimas ir pinigų švaistymas. O kai, metęs rūkyti, dar kokius 3 mėn. kosėji, supranti, kad organizmas būna gerokai užterštas.
Narkotikų niekada nevartojau, nevartosiu ir niekam nerekomenduoju. Dalyvaujant audringame gastrolių gyvenime, situacijų būdavo įvairių įvairiausių, tačiau narkotikų niekada nebandžiau. Labai kontroliuoju ir savo vaikus. Manau, kad pavyko apsaugoti nuo narkotikų. Sūnus Martynas jau studentas, jam 19 m., dukra Ieva moksleivė, jai 17-ti.
 

Ligotas niekad nebuvau


Ligotas niekada nebuvau, nes vis dėlto nemažai sportuodavau. Patirdavau traumų, kaip ir daugelis vaikų. Žodžiu, sveikata nesiskundžiau. Tačiau audringas kūrybinis gyvenimas, nereguliari ir nevisavertė mityba galiausiai atsiliepė ir sveikatai. Neseniai, prieš pusantrų metų, gydytojai nustatė kasos uždegimą, aptiko akmenukų tulžies pūslėje. Buvo atlikta laparoskopinė tulžies šalinimo operaciją. Dabar jaučiuosi gerai.
 

Jaunystės ir sveikatos receptas – judėjimas


Norint būti sveikam, reikia būti aktyviam. Tačiau viskam turi būti saikas. Juk sakoma, kad, peržengę saiko ribą, gauname priešingą rezultatą. Tad viską reikia daryti saikingai: sportuoti, vartoti alkoholį, dirbti.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai