Iš ko gaminamas jaunystės eliksyras?

Ką mes iš tiesų žinome apie priemones nuo senėjimo? Pasirodo, ne tiek daug (nors žmonės jų ieško jau tūkstančius metų), tačiau ir ne mažai (kadangi mokslininkai labai stengiasi). Straipsnyje pateikiamos plačiausiai žinomos priemonės nuo senėjimo, kurios vertinamos pagal tris kriterijus: VEIKSMINGUMAS (ar išties ši priemonė veiksminga?) SAUGUMAS (ar ji turi šalutinių poveikių?) ŽINIOS (ką mes žinome apie šią priemonę lyginant su tuo, ką reikėtų žinoti?)
 

DHEA (dehidroepiadrosteronas)
Prieš 20 metų buvo manoma, kad steroidinis hormonas DHEA (dehidroepiadrosteronas) gali pailginti gyvenimą ir apsaugoti nuo vėžio, tačiau nieko tikro šiuo klausimu iki šiol nežinoma. DHEA sumažina riebalų kiekį, pagerina medžiagų apykaitą, lėtina aterosklerozės vystymąsi, taip pat pagerina išvaizdą ir nuotaiką. Greičiausiai saugiai vartoti galima 10-25 mg per dieną, priklausomai nuo amžiaus. Vartojant didesnes dozes gali padidėti prostata. Kai kurie mokslininkai cituoja niekur nepaskelbtus duomenis, kad pelėms DHEA padeda gyventi “beveik amžinai”.
VEIKSMINGUMAS: vidutinis,
SAUGUMAS: vidutinis,
ŽINIOS: vidutinės.
MAISTO RIBOJIMAS
Maisto ribojimas turi du privalumus: tai vienintelis dalykas, kuris tikrai gali padėti stabdyti senėjimo procesą, be to, tai mums visiškai nieko nekainuoja. Paprasčiausiai suvalgykite 30 proc. mažiau maisto negu dabar. Jūs sumažinsite laisvųjų radikalų gaminimąsi (tuo pačiu - ir jų daromą žalą), padidinsite DNR atsistatymo greitį ir sumažinsite kitų problemų riziką. Be abejo, patirsite nepatogumų, teks atsisakyti malonumo prikimšti skrandį, reikės rūpintis tinkamu kalorijų, vitaminų ir mineralinių medžiagų suvartojimo kiekiu. Iš visų gyvenimo pailginimo tyrimų, atliktų su gyvulėliais, maisto ribojimas davė bene geriausių rezultatų, tačiau nėra tokių pat tyrimų, atliktų su žmonėmis.


VEIKSMINGUMAS: didelis,
SAUGUMAS: didelis,
ŽINIOS: tvirtos.
VITAMINAS E
Vitaminas E (alfa-tokoferolis) yra riebaluose tirpstantis vitaminas, kuris naikina laisvuosius radikalus. Jis padeda apsisaugoti nuo Alzheimerio ligos, aterosklerozės, o kartais ir nuo vėžio. Saugu vartoti net ir dideles jo dozes (priešingai negu kitus riebaluose tirpstančius vitaminus - A ir D), be to, jis pigus. Suvartokite 100-400 IU vitamino E per dieną. Šį vitaminą geriausia vartoti kartu su riebiu maistu - kitaip organizmas jo įsisavins labai mažai.
VEIKSMINGUMAS: vidutinis,
SAUGUMAS: didelis,
ŽINIOS: vidutinės.
MELATONINAS
Melatoninas yra hormonas, naikinantis laisvuosius radikalus ir reguliuojantis paros miego - budrumo ciklą. Nepaisant labai skambių pasisakymų apie melatoniną, gali būti taip, kad jis daug įtakos neturi, tačiau jis vargu ar gali padaryti mums žalos.
VEIKSMINGUMAS: mažas,
SAUGUMAS: didelis,
ŽINIOS: vidutinės.
HORMONŲ POVEIKIS
Žmogaus augimo hormonas ir jo veiklos produktas - į insuliną panašus augimo faktorius, kontroliuoja kaulų ir raumenų augimą. Jie gali padidinti raumenų masę, sumažinti riebalų kiekį, padidinti didelio tankio lipoproteinų (DTL, “gerojo” cholesterolio) ir sumažinti mažo tankio lipoproteinų (MTL, “blogojo” cholesterolio) kiekį; jis taip pat gali padidinti kaulų tankį 15 proc. per pirmuosius 2 vartojimo metus. Nepasitvirtino baimė dėl to, kad jis gali sukelti diabetą, akromegaliją ir aukštą kraujo spaudimą. Vartojant tinkamą dozę (1.5 mg per dieną), žmogaus augimo hormonas mažina kraujo spaudimą ir gerina širdies veiklą. Mažų dozių pakaitinė terapija pasirodė esanti efektyvi ir saugi.
VEIKSMINGUMAS: didesnis už vidutinį,
SAUGUMAS: vidutinis,
ŽINIOS: vidutinės.
TESTOSTERONAS
Testosteronas - pagrindinis vyrų lytinis steroidinis hormonas - padidina raumenų masę, jėgą, mąstymo sugebėjimus, atmintį ir seksualinį potraukį. Blogoji pusė: per didelės dozės gali sukelti agresyvumą ir prostatos didėjimą. Dozė nustatoma tiriant serumo lygį, kad būtų galima atstatyti natūraliai senstant prarandamą testosterono kiekį. Testosteronas yra daug žadantis hormonas gydant nuo senėjimo vyresnio amžiaus vyrus.
VEIKSMINGUMAS: vidutinis,
SAUGUMAS: vidutinis,
ŽINIOS: vidutinės.
TELOMERAZĖ
Telomerazė - ilgai lauktas išsigelbėjimas senstančiam pasauliui - tai fermentas, kuris chromosomose “pasuka laikrodį atgal”. Jeigu būtų atrastas būdas, kaip valdyti šį fermentą, galėtume sugrąžinti į genus informaciją tokią, kokia ji buvo esant 20 metų amžiaus. Kol kas nesukurtas šis vaistas, ir, žinoma, neaiškus šio fermento dozavimas, tačiau jau sužibo vilties žiburiukai mokslininkų akyse. Jeigu viltys pasitvirtins, galite pamiršti pensijos planus.
VEIKSMINGUMAS: gana didelis, SAUGUMAS: neaiškus,
ŽINIOS: mažos.
KRIONIKA
Krionika - tai jūsų organizmo užšaldymas, kad būtų galima atgaivinti gyvenimui ateityje. Pamirškite tai: mirtis yra mirtis, ir beprasmiška taip smarkiai rizikuoti. Tačiau racionalu užšaldyti tam tikrus organus, kuriuos vėliau būtų galima transplantuoti kitam žmogui ir taip išgelbėti jo gyvybę.
VEIKSMINGUMAS: mažas,
SAUGUMAS: duomenų nėra,
ŽINIOS: mažos.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai