„Gamta man padovanojo daug laimės“, – Galina Dauguvietytė

Įspūdinga. Šmaikšti. Išskirtinė. Tokiais ir dar daugeliais kitų epitetų apibūdinama garsi Lietuvos režisierė Galina Dauguvietytė. Išleidusi savo memuarus, moteris rengiasi ir antrosios knygos pasirodymui. Tad kokia gi nepailstančios režisierės energijos paslaptis?
 

Mitybos principai


Labai mėgstu sportą, domiuosi visomis jo šakomis, esu pamišus dėl Formulės 1, tačiau gyvenime nesu sportavus ar dariusi mankštos.
Mano nuomone, žmogui sveikas gyvenimo būdas yra tai, kai jis maitinasi ir gyvena taip, kaip reikalauja jo organizmas.
Pvz., mano vyras, kol buvo gyvas, buvo grynas „mėsininkas“, labai mėgo įvairias sriubas su grietine, o aš nuo šešerių sriubos nevalgau.
Pačią ilgą laiką vargino žaizdelė dvylikapirštėje žarnoje, apie 10–12 metų negalėjau beveik nieko valgyti, nei pomidorų, nei agurkų, nieko kepto, šiuo atžvilgiu buvau kankinė – gyvenau pusbadžiu.
Dabar, kai žaizda išgijo, aš beveik nieko kito nevalgau tik daržoves, labiausiai mėgstu šviežias, tačiau neatsisakau ir šaldytų. Brokoliai, pipirai, žirneliai, kopūstai, kalafiorai, cukinija – viską apverdu ir įpilu truputį aliejaus. Valgau paukštieną, karšto rūkymo šoninę – jei užsinoriu parduotuvėje pamačiusi – nusiperku ir valgau.
Saldumynų seniai beveik nevartoju, tik sachariną, tačiau jei jau valgau, tai tik tikrus saldumynus – pvz., jei pyragaitis, tai būtinai su dvigubu kiekiu kremo.
Būna momentų, kad, užsinorėjusi saldaus, galiu vienu kartu suvalgyti 300 g ir gal dar daugiau gerų saldainių, po to vėl pusę metų nieko nebenorėti.
Apskritai nesilaikau jokių die-tų, nežinau, kas yra kalorijos ar angliavandeniai.
Vaikystėje buvau labai stora – būdama 13 metų, svėriau gal 10 kg daugiau nei dabar, kadangi mane mama labai maitino, vėliau pradėjau blogti. Tais metais, kai gyvenau su vyru, buvau labai pasitaisius, kadangi jis dažnai virdavo valgyti sau ir man atnešdavo – vėliau pajutau, kad nebetelpu į sijonus. Dabar, kai niekas nebeneša, mano visi sijonai žemiau bambos.


 

Iš kur ta energija?


Visų pirma – tai genai, o antra – nuo jaunų dienų įprastinis popietinis miegas. Nuo pusės dviejų iki penkių mano telefonai išjungti ir, jei kas skambina (vieną telefoną palieku įjungtą), tai žinau, kad svetimas. Pietų pogulio įprotis toks stiprus, kad jau baigdama valgyti pietus, galima sakyti, miegu, tai iš jaunystės. Tačiau ryte visada keliuosi anksti – apie 6 valandą.
 

Žalingi įpročiai


Cigaretės yra mano blogas įprotis, tačiau jo atsikratyti negaliu – rūkau jau 60 metų be pertraukos, tad dabar mesti turbūt ir nebūtų sveika. Gydytojui ir pasakiau – galiu mažinti kiekį, bet ne mesti.
Tačiau prieš metus mirus vyrui, su kuriuo 42 metus kartu išgyvenome be barnių, be jokių problemų, tarsi vienas žmogus, rūkiau tikrai gana daug.
 

Depresija ar bloga nuotaika?


Aš nesuprantu, kas yra depresija, man atrodo, kad depresija yra bloga nuotaika, kuri vėliau praeina.
Net, kai mirė vyras, buvo šokas, tačiau vienas geras mūsų šeimos draugas sakė, kad aš stipriai laikiausi, nors ir gėriau raminamuosius.
Vyro mirtis labai pakeitė mane, visą požiūrį į gyvenimą, mąstymą, tapau jautresnė, ramesnė – tai buvo tikrai sunkūs metai.
Tačiau reikia išgyventi, susiimti į rankas – tai svarbiausias dalykas gyvenime, ir, nors ne visada pavyksta, bet reikia stengtis pasiekti bent minimaliai.
 

Dvasinė sveikata


Nelankau teatro turbūt jau 20 metų. Einu į įvairius atidarymus, šventes. Be galo myliu operą, pati esu muzikologė ir beveik jas visas mintinai žinau, mielai ir dabar nueičiau, tačiau man per brangu pirkti bilietus – už 150 Lt man nepavyksta.
Apskritai yra baisu, nes kiekvieną dieną įjungus televizorių tik ir lauki kol kas pabrangs.
Ta pati bedarbystė. Man mama sakydavo, kad bedarbiai būna tik tinginiai arba girtuokliai, o dabar realybė visai kitokia.
 

Moteriški malonumai


Puošimasis – mano dalykas – drabužių pas mane daugybė ir pačių įvairiausių. Dabar, kai numečiau nemažai svorio, teks vėl pirkti naujus daiktus.
Kosmetiką naudoju, tačiau saikingai, pagal savo amžių – truputį pasidažau akis, antakius, kur nors eidama pasitepu kremine pudra.
Nesikvėpinu, kadangi vyras sirgo astma, nors dovanotų kvepalų turiu nemažai.
Kremą veidui naudoju, kadangi mano labai sausa oda.
Apskritai naudoju tiktai gerą kosmetiką.
 

Nauja knyga


Ji jau beveik baigta ir atiduota į leidyklą, nors vis dar kažkas po truputį prisideda.
Knyga bus labai įvairi. Tai ne memuarai, o viso gyvenimo patirtis apie meilę, seksą, religiją, vaikų auklėjimą taip, kaip aš tai suprantu. Gamta man padovanojo daug laimės, visą gyvenimą buvau labai laiminga, tai atsispindės knygoje. Visi, kurie iš redakcijos skaitė, sakė, kad turėtų būti įdomu. Nors vilčių nei į pirmąją, nei į antrąją nedėjau.
Ši knyga yra kaip duoklė mano vyrui, kuris norėjo, kad išleisčiau antrąją knygą. Ji turėtų išeiti rudenį – mano aštuoniasdešimtmečio proga.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai