Kai nėra baimės, drąsiai eini į priekį ir veiki. Lino Karaliaus sveikatos receptai

Esate garsus žmogus. Kaip kovojate su dėmesiu, stresu, apkalbomis?


Kol tau yra svarbi kitų nuomonė, tol esi priklausomas. Į apkalbas jau nekreipiu dėmesio. Pamačius žmogų iš televizijos, daugeliui tai sukelia emocijas. Kikenimas, replikos, šnabždesys prekybos centre – per daug metų išmokau to nebegirdėti. Palyginti galiu su tuo, kai miestuose naktį kaukia automobilių signalizacijos, mes išmokstame to negirdėti, mūsų organizmas prisitaiko, atsiriboja nuo to. O štai mano mama, atvažiavusi iš kaimo, negali užmigti.
Taip yra ir man – aš natūraliai negirdžiu.
[klausimas]Kaip pakito jūsų gyvenimo būdas po jūsų kelionės į Indiją?[/klausimas]
Gyvenimo būdas pradėjo keistis jau anksčiau, kai pradėjau domėtis meditacija ir joga. Tokie dalykai padeda šviesėti, sąmoningėti, atmeta tai, kas trukdo, pvz., alkoholis. Mes laikome save protingiausiomis būtybėmis planetoje, bet tuos nuodus į save pilame visą gyvenimą.
Kai pradedi praktikuoti jogą, daryti kvėpavimo pratimus, smegenys gauna daugiau deguonies, ir pamatai, kad tai yra visiška nesąmonė. Tai man prasidėjo prieš 4 metus, suėjus 28 metams. Pagal japonus, žmogaus gyvenimas keičiasi kas 7 metus, 28 – naujas etapas.
Tada laiką dar leisdavau su ŽAS, o jie savo laisvalaikį leidžia prie buteliuko: mane vėl pradėjo įtraukti, net joga nepadėjo, tada nuvykau į Indiją, ir ten man visiškai pravalė smegenis (juokiasi). Dabar visada jaučiuosi gerai ir nereikia jokių atsipalaidavimo priemonių.


[klausimas]Kokie šalutiniai alkoholio, cigarečių, bemiegių naktų poveikiai?[/klausimas]
Mūsų organizmas yra taip protingai sukonstruotas, kad, suvartojus kažką netinkamo, iškart duoda žinią. Pvz., suvalgęs sugedusios žuvies, pradėsi vemti – organizmas parodo, kad tai yra nuodas, ir stengiasi greičiau išmesti, kad neapnuodytų kraujo. Kai jaunas žmogus pirmą kartą pavartoja alkoholio, organizmas lygiai taip pat reaguoja: žmogus vemia, kitą dieną skauda galvą – tai ženklas, kad tai visai nepriimtina. Tačiau visi aplinkui taip elgiasi, todėl mes pripratiname organizmą prie alkoholio ir toliau, prisipirkę tablečių nuo pagirių, jį nuodijame.
Kai pradėjau domėtis Rytais, sužinojau, kad visos šaknys slypi energetikoje. Visų mūsų jausmų, skausmų, ligų šaltinis yra energija – tai patvirtina ir mokslininkai. Potraukis vartoti alkoholį taip pat yra su tuo susijęs.
Žmonės, vaikystėje patyrę kokių nors traumų (pvz., skendę), atsidūrę panašioje aplinkoje, pradeda blokuoti tuos prisiminimus, o tai stabdo visą energetinę veiklą. Tada žmogus greičiau pavargsta, pradeda sirgti. Tuos blokus mes vadiname kompleksais. Kuo vyresnis žmogus, tuo daugiau turi kompleksų ir, be alkoholio, nežino kito būdo, kaip juos numarinti. Alkoholis slopina smegenis, o visų kompleksų šaknys yra smegenyse. Išgėręs žmogus nuo jų išlaisvėja, atsipalaiduoja – pradeda kalbėti, ko blaivas nepasakytų, dainuoti, šokti.
Aš Indijos dėka atradau būdą, kaip tuos kompleksus išvaryti natūraliu būdu ir visam laikui (alkoholis tai padaro tik vienam vakarui). Tai bet kokie intensyvaus kvėpavimo pratimai. Galima pradėti nuo jogos, to paties bodyflex – bet kokie kvėpavimo pratimai padeda valytis organizmui, nes padidina energijos srautą. Tada tie blokai išnyksta, energija pradeda tekėti lengvai, ir žmogus visada būna apsvaigęs – nebereikia jokių cheminių preparatų. Nebejauti baimių, nemalonios situacijos tavęs neišjudina iš vietos, o, kai nėra baimės, drąsiai eini į priekį ir veiki – pasidarai labai produktyvus.
[klausimas]O kaip dėl maisto? Ar mėgstate lietuviškus valgius, pvz., cepelinus?[/klausimas]
Organizmas pats atsirenka, ko nori. Cepelinų nelabai – kartą per porą metų mama išverda cepelinų su sojos faršu, bet jų suvalgęs jaučiuosi lyg prarijęs inkarą – tai sunkiai virškinamas maistas.
Visa lietuvių virtuvė yra ne iš gero gyvenimo susikūrusi. Ir apskritai bulvės Lietuvoje atsirado tik 19 a., tad cepelinai nėra mūsų nacionalinė virtuvė. Šeimininkė vyrui pateikia pietus – šaltibarščių su bulvėmis (rūgštis stabdo krakmolo virškinimą), cepelinų, o galiausiai kompoto, dar labiau pailginančio virškinimą – ir yra tikra, kad vyras iki vakaro neprašys valgyti.
Tai apgaulė, nes atrodo, kad esi sotus, bet iš tikrųjų išeikvoji daug energijos maisto virškinimui – tokiu būdu žmogus dar labiau pavargsta.
Pvz., jogai prioritetą teikia maistui, turinčiam daugiausia saulės energijos – vaisiams, grūdams.
[klausimas]Dalyvaujate akcijoje „Jaunimas – prieš žalingus įpročius“. Ką manote apie vis didėjantį besisvaiginančio jaunimo skaičių?[/klausimas]
Esu tos akcijos sumanytojas. Visais laikais buvo natūrali atranka, ir nemanau, kad dabar yra kokia nors krizė. Dabar jaunimas nori daug pasiekti, jam reikia daug mokytis, todėl pakeičia savo gyvenimo būdą, o tie, kurie nori degraduoti, – degraduoja.
Man atrodo, vienintelis dalykas, ką galima padaryti su tuo kovojant, yra rodyti savo pavyzdį. Mano mintis buvo surinkti žinomus žmones iš estrados pasaulio, kurie savo pavyzdžiu rodo, kad galima gyventi kitaip. Nors yra netikinčių, kad jie gyvena sveikai, tiek aš, tiek mūsų draugai gali paliudyti, kad taip yra. Ir tikrai jau mūsų vaikai gyvens pagal būtent tokį pavyzdį.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai