„Sveikas žmogus“ – radijo klausytojams

Kiekvieną darbo dieną 10 val. 30 min. radijo stotis „Lietus“ transliuoja naują laidą „Sveikas žmogus“. Radijo laidą kuria žurnalistas Tomas Šarpnickas ir Andžela Labanauskienė, med. dr. Goda Denapienė ir Vytenis Labanauskas pataria medicinos temomis. Per savaitę klausytojai girdi penkias keturių minučių trukmės temas. Savaitgalį dvi įdomesnės temos kartojamos.
 

Andžela LABANAUSKIENĖ, radijo ir TV laidų „Sveikas žmogus“ vedėja


Aš labai džiaugiuosi, kad savo jėgas galiu išbandyti dar vienoje srityje – radijuje. Man patinka dirbti radijo laidoje, nes visuomet žavėjausi radijo teatru. Beje, suvokiau, kad radijuje galima žaisti garsu. Nors iš pradžių man trūko televizijos teikiamų vizualių raiškos priemonių. Jeigu balsas dreba, kalbi neužtikrintai, klausytojas girdi kokią nors papildomą emociją, todėl tenka labai atsakingai tarti žodžius ir save kontroliuoti. Man darbas radijuje yra atsakingesnis nei televizijoje.
Radijas – tai informacijos priemonė, kuri, atrodo, neatima iš tavęs papildomo laiko. Važiuoji automobiliu, vaikštai prekybos centre ir klausaisi. Iš tiesų radijas patogu skubančiam, lekiančiam žmogui, kuris neturi laiko žiūrėti televizoriaus.
Klausytojams tikrai žadame pasiūlyti įdomesnių, įvairesnių temų. Radijo laidos formatas leidžia operatyviau reaguoti į dabartines realijas, pateikti atsakymus į jums rūpimus klausimus. Užtikrinu naujosios radijo laidos klausytojas, kad joms bus skiriamas deramas dėmesys. Kodėl taip akcentuojama moters sveikata? Nepavargsiu kartoti, kad nuo moters sveikatos priklauso visos visuomenės sveikata. Dažniausiai vyrai nelinkę savimi rūpintis, o moterys yra jautresnės šeimos narių sveikatai. Tačiau svarbiausia, kad moteris nepamirštų savęs. Norėtųsi laidoje skirti didesnį dėmesį vyresnio amžiaus moteriai, kurios ir fizinė, ir psichinė sveikata dažnai nepelnytai pamirštama.


Beje, labai malonu dirbti su kolegomis, jie mane pamoko, pataria, mes pasitariame, kaip geriau pateikti temą.
 

Vytenis Labanauskas, Sveikatos ir medicinos informacijos agentūros (SIMIA) direktorius


Galvodami apie radijo laidą, turėjome tikslą prabilti žmonėms per dar vieną informacijos kanalą. Šiuo metu turime kelis žurnalus, interneto puslapius ir televizijos laidą. Turėjome tikslą tapti įmone, kuri galėtų pasiekti didžiausią skaičių skaitytojų, žiūrovų ir klausytojų. Džiaugiuosi, kad dabar esame didžiausias medicinos ir sveikatos informacijos sklaidos kanalas šalyje.
Pasitarę su specialistais, pasirinkome kelių minučių formatą kiekvieną dieną. Tiesiog trumpa, praktiška, konkreti informacija yra naudingesnė negu vieną kartą per savaitę ilgesnį laiką transliuojama laida.
Kadangi radijo laida gyvuoja tik keletą savaičių, tai dar sunku svarstyti, ar bandymas pavykęs. Manau, kad ši radijo laida yra išskirtinė, jos formatas yra priimtinas klausytojams. Esu optimistiškai nusiteikęs, nes mano optimizmui užgesti neleidžia žmonių atsiliepimai: išgirstu net padėkų ir žinau, kad jau turime nuolatinių klausytojų.
SIMIA planuoja ir kitus projektus, kurie padės žmonėms gauti išsamią, naudingą ir patikimą informaciją apie sveikatą ir mediciną.
 

Tomas Šarpnickas, žurnalistas-redaktorius


Dar sunku kalbėti apie tai, kaip mums sekasi, nes dirbame vos kelias savaites. Tačiau jau esu kupinas gerų emocijų. Anksčiau nesu susidūręs su sveikatos tema, gal tik kiek pačiam yra tekę lankytis ligoninėse. Atvirai sakant, iki šiol visiškai nesidomėjau sveikata, kol vieną dieną teko gulti „po peiliu“. Beje, esu įdomus gydytojams dėl skrandžio anomalijos: man augo kasa, teko atlikti operaciją. Tuo ir baigėsi mano santykiai su medicina.
Jau supratau, kad sveikata yra visiems aktuali tema, jau randu ir sau įdomių dalykų. Išgirstu naudingų patarimų, ką daryti ir ko nedaryti, kaip apsisaugoti nuo ligų. Dabar, beje, keičiasi ir mano požiūris į gydytojus. Anksčiau šiek tiek pykau ant gydytojų, nes maniau, kad jie ne viską daro teisingai. Dabar suprantu, kodėl chirurgai yra šiek tiek sarkastiški, kodėl kai kurie laisvalaikiu piešia, šoka ar dainuoja. Mediko darbas sudėtingas, tad nieko keisto, kad jie ieško atsipalaidavimo būdų.
Esu sau pažadėjęs, kad ruošdami informaciją stengsimės vengti sudėtingų terminų, pateiksime kuo daugiau naudingų ir praktiškų patarimų. Norime, kad laida būtų suprantama kiekvienam ir mielai visų klausoma.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai