Provizorius, padedantis atrasti mandragorą*

Edvardas Kazlauskis dar iki studijų Kauno medicinos universiteto (KMU) Farmacijos fakultete pradžios domėjosi botanika ir vaistažolėmis. Dabar provizorius gali papasakoti apie pačius įvairiausius ir retus augalus viską: kur auga, kam tinka, kaip veikia, kada ir kokiems žmonėms vartoti. Dar - nurodyti augalo pavadinimą lotyniškai, rusiškai, ispaniškai ir prancūziškai... Pirmąsias knygas apie fitoterapiją provizorius E.Kazlauskis parsivežė iš Maskvos, kur vienerius metus studijavo chemiją. Jau dešimtmetį p. Edvardas, kaip pats sako, pomėgį sieja su verslu. Ir dėl to „kalčiausias” esąs noras žinias apie sveikatą ir vaistažolininkystę perteikti žmonėms. Jo įsteigtoje vaistažolių parduotuvėje „Gamtos produktai” - natūralios priemonės sveikatai stiprinti, arbatos, vaistažolės ir bene pati vertingiausia, nors ir nemokama paslauga, - provizoriaus Edvardo konsultacijos ir patarimai sergantiesiems, negaluojantiems ar norintiems išsaugoti gerą sveikatą. Šiek tiek jų ir žurnalo „Sveikas žmogus” skaitytojams.
 

[klausimas]Ar reiklūs pirkėjai?[/klausimas]
Kiekvieną mėnesį asortimentas didėja. Kartais išgirstu pačių netikėčiausių klausimų, pavyzdžiui, ar neturime šuns taukų. Parduotuvėje nėra jokių gyvulinės kilmės produktų, net žuvų taukų. Mandragoros ar adonio šaknų nepasiūlysime, bet yra daug retų žolių, pavyzdžiui, šantros, verbenos, gulsčiosios jakšūnės. Kai kuriuos lietuviškus Lietuvoje neaugančių augalų pavadinimus specialiai mano prašymu sukūrė Botanikos instituto specialistai.
Mano nuomone, lietuviai vis dėlto negali pasigirti giliomis ir tvirtomis gydymo žolėmis tradicijomis. Daugelis žmonių yra reklamuojamų produktų vartotojai, beveik nesidomintys šių produktų sudėtimi. Sąžiningų vaistininkų padedami pirkėjai sužino, kiek jų pageidaujamame produkte yra veikliųjų medžiagų. Kitaip tenka įsigyti ne preparatą “A” ar “B”, o ... jo reklamą. Štai ir atsakymas, kodėl priemonė, apie kurią daug kalbama, ne visuomet padeda.


[klausimas]Ar šiandien kas nors riboja pasirinkimo laisvę? [/klausimas]
Nebent informacijos stoka arba gyvenimo būdas. Neteisinga manyti, kad, vartodami daug augalinio maisto, galime pakankamai gauti reikiamų mikroelementų ir vitaminų. Pavyzdžiui, per parą reikiamą geležies normą gautume suvalgę apie tris kilogramus medaus, o B grupės vitaminų nestokotume kasdien valgydami 2-3 kg duonos arba 0,5 kg kepenų. Skeptikas sakys: anksčiau žmonės gyveno be papildomų vitaminų. O aš klausiu: kokiomis sąlygomis gyventa “anksčiau”? Mūsų senelių neveikė elektromagnetiniai buities prietaisų laukai, automobilių triukšmas ir dėl jų didėjantis aplinkos užterštumas. Jeigu dėl šių veiksnių susilpnėja bent vieno fermento veikla, organizmas reaguoja ne iš karto pastebimais simptomais.
Klaidinga būtų manyti, kad žmogui tinkamiausi - jo gyvenamoje vietoje išauginti produktai bei vaistažolės. Jeigu vietovėje nėra kurio nors mikroelemento, gyventojai jo stokoja iš kartos į kartą. Tad racionalu vartoti ir kitų vietovių gamtos produktų.
[klausimas]Neretai, kai ilgai ignoruojame organizmo poreikius ir blogai pasijuntame, norime, kad būklė greitai pagerėtų. Ką rasime Jūsų vaistažolių parduotuvėje? [/klausimas]
Prancūzų klasikinė gydymo natūraliomis priemonėmis sistema nurodo taikyti keturių tipų metodikas: endokrininės sistemos bei nervų sistemos veiklai reguliuoti, šalinimo sistemai aktyvinti, o ketvirtoji - tai nuskausminamoji bei organizmo stiprinimo terapija, skiriant aukso, vario, sidabro, cinko preparatų. Tik priemonių kompleksas užtikrina visavertę pagalbą.
Galiu pasiūlyti visą puokštę produktų, kurie padeda atgauti bei išsaugoti sveikatą. Galimi įvairūs jų vartojimo būdai. Vaistažolių parduotuvėje - natūralūs vitaminai tablečių, kapsulių, sirupų formos. Yra, pavyzdžiui, preparatų su 16 natūralių vitaminų ir 18 mikroelementų. Jų vartojant per dvi savaites subalansuojamas reikiamų medžiagų kiekis organizme. Yra nikelio, kobalto, ličio, germanio, seleno, chromo - labai retų mikroelementų - preparatų, kurie labai gerai pasisavinami. Taip pat patogu vartoti Serovit - serotonino apykaitai gerinti (ir išvengti depresijos), Cerevit - atminčiai ir dėmesio koncentracijai gerinti. Vyrams - preparatai su cinku, aminorūgštimis, argininu, ornitinu, su “ilgaamžiškumo vitaminu” E, selenu ir cinku - stipriais antioksidatoriais, su bioflavonoidais. Moterims - preparatai su geležimi, B grupės vitaminais, būtinais nervų sistemai, su vitaminu K. Visuomet galima tinkamai koreguoti fiziologinius procesus. Vaikams, kurie linkę peršalti, derėtų vartoti ežiuolės, seleno, cinko, nepamiršti ir mangano imuninei sistemai stiprinti bei vario, kuris vadinamas uždegimą slopinančiu, antivirusiniu ir antimikrobiniu mikroelementu. Jų dėka veiklesni tampa fermentai ir sparčiau susidoroja su organizmo “priešais”. Taip mažėja tikimybė sirgti peršalimo ligomis ir gripu.
Pas mus yra įvairių skirtingų formų vaistažolių preparatų: vaistažolių mišinių (mišiniai veikia stipriau ir yra tinkamesni, kai yra sveikatos sutrikimų dėl daugelio susijusių negalavimų), vienos vaistažolės arbatų, taip pat - skystų ekstraktų be alkoholio ir kapsulių. Kapsulėse, be koncentruotų veikliųjų medžiagų, paprastai yra ir susmulkinto augalo dalelių. Taip perteikiama ir biostruktūrinė augalo informacija bei sumažinamas šalutinis preparato poveikis.
[klausimas]Kaip Jūs apibūdintumėte sveikatą? [/klausimas]
Sveikatą galima suvokti ir kaip susigyvenimą, susitarimą bei susikalbėjimą su savimi. Man šis suvokimas leidžia padėti žmonėms - tiek patarimais, tiek galimybe pasiūlyti įvairių natūralių produktų.
[i]* bot. daugiametė žolė storomis šaknimis mandragora auga prie Viduržemio jūros ir Himalajuose. Viduramžiais laikyta magišku vaistu.[/i]
“Gamtos produktai”
M.Daukšos g. 30, Kaunas.
Tel.: (8~37) 22 04 14

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai