Pimosios šalies ponios rūpestis - vėžiu sergančios moterys

Šiandien jau daug kalbama apie vėžinių ligų profilaktiką. Tačiau sergančios ar ligą įveikusios moterys kol kas lieka labiausiai pažeidžiama moterų dalis. Po švitinimo, chemoterapijos, sudėtingų operacijų, randuotais kūnais ir siela, jos lieka be reikiamos pagalbos ir paramos, neretai ir be papildomos specialios priežiūros. Todėl pirmosios šalies ponios Laimos Paksienės birželio mėnesį inicijuotu projektu “Ir gyvenimas tęsiasi” siekiama atkreipti dėmesį į mūsų šaliai aktualią problemą – moterų savijautą, sveikatą ir gyvenimo kokybę.
 

Viltingai pavadinto projekto “Ir gyvenimas tęsiasi” tikslas - psichologinė, emocinė ir materiali parama onkologinėmis ligomis sergančioms ar sirgusioms moterims bei jų šeimoms.
Ilgalaikis, tęstinis projektas “Ir gyvenimas tęsiasi” yra pirmasis žingsnis, kuris padės sunkią ligą įveikusioms ar su ja besigrumiančioms moterims sugrįžti į gyvenimą, išmokti vėl džiaugtis, nes šioms moterims svarbu žinoti, jog šiais laikais diagnozė vėžys - tai ne mirties nuosprendis, tai iššūkis naujam gyvenimui, ir kad jos šioje kovoje nėra vienišos”, - sako projekto „”Ir gyvenimas tęsiasi“ globėja Lietuvos Respublikos Prezidento žmona Laima Paksienė.
Paramos reikia ir gyvenantiems šalia sergančiųjų - dukroms, kurių motinos serga vėžiu, motinoms, slaugančioms savo dukras, visiems, besirūpinantiems sergančiais artimais žmonėmis. Visi, kam yra tekę šeimoje susidurti su vėžiu, paliudys jaučiantys kaltę dėl laiku nepasakytų švelnumo žodžių ar nesuteiktos paramos. Ir vien todėl, kad neretai tiesiog nežinojo, kaip tai padaryti geriau.
Todėl vienas pirmųjų projekto žingsnių ir yra nemokama psichologinė pagalba telefonu (8*800) 4 00 01, būtina vėžiu sergančioms ir išgijusioms moterims bei jų šeimos nariams. Nemokama psichologinės pagalbos telefono linija pradėjo veikti šių metų liepos 31 dieną. Profesionali psichologų klomanda prie telefono budi kasdien darbo dienomis nuo 16 iki 20 valandos. Nemokama psichologinė pagalba telefonu pasiekiama visos Lietuvos gyventojams.
Psichologų komanda įsikūrusi senojo vienuolyno patalpose prie Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčios Vilniuje (Kalvarijų g. 329). Ateityje, jei psichologų pagalba pasiteisins ir bus reikalinga, ji bus teikiama ne tik telefonu, bet ir asmeniškai konsultuojant.


Ši telefono linija - tai pirmosios šalies ponios Laimos Paksienės birželio mėnesį pradėto socialinio projekto “Ir gyvenimas tęsiasi” sumanymas. Lėšas nemokamos telefono linijos įsteigimui ir veiklai skyrė farmacijos kompanija “Aventis Pharma”.
Liepos-rugpjūčio mėnesiais pirmosios šalies ponios įsteigtas Laimos gerų iniciatyvų fondas vėžiu sergančioms socialiai remtinoms moterims dalija maisto papildus ir vitaminus, būtinus organizmui stiprinti. Šiuos vitaminus fondui padovanojo Vilniuje ir Kaune veikianti “Prancūzų vaistinė”.
Rudenį operuotų moterų artimiesiems bus rengiami specialaus masažo, būtino po krūties operacijos, mokymai. Pasitelkus mikrochirurgus bus teikiamos konsultacijos ir inicijuojama parama pacientėms, kurioms būtinas protezavimas.
Informacija apie vėžines ligas, naujausius jų gydymo būdus,
patarimai bei specialistų konsultacijos bus teikiami ir Laimos gerų iniciatyvų fondo tinklalapyje www.gerosiniciatyvos.lt, kurį šiuo metu kuria bendrovė “Patikimi sprendimai”.
Siekiant palengvinti adaptaciją po ligos besigydančios ir vėžiu sirgusios Lietuvos moterys bus kviečiamos į nemokamus kultūros renginius, susitikimus su įdomiais žmonėmis, gydytojais. Norint užtikrinti greitesnį išgijimą moterims bus pasiūlyti kuponai maistui įsigyti, reikiamų maisto papildų, vitaminų, reabilitaciją pagreitinančių vaistų.
Ketinama inicijuoti pagalbą namuose moterims, kurioms būtina slauga.
Projekto “Ir gyvenimas tęsiasi” logotipą sukūrė grafikė Aušra Čapskytė, savo gyvenimu patyrusi, ko realiai reikia su vėžiu kovojančioms moterims ir jų artimiesiems. “Būtent todėl ypač atidžiai kūriau būsimo projekto simbolį - moterį po žvaigždėtu vilties dangumi. Moterį prie lango į ateitį - į gyvenimą, kuris tęsiasi”, - pristatė projekto logotipą jo autorė A.Čapskytė.
Gražus ir prasmingas šio projekto akcentas - to paties
motyvo sidabriniai papuošalai, kuriuos sukūrė kaunietis juvelyras Rolandas Stelmokas. Juvelyriniai dirbiniai ne tik papuoš, bet ir sės viltį, kartu primins, kad mūsų paramos bei pagalbos šiandien Lietuvoje reikia tūkstančiams vėžiu sergančių bei šią ligą sėkmingai įveikusių moterų.
Pirmąjį vilties ir gyvenimo džiaugsmo papuošalą kartu su juvelyru R.Stelmoku dailininkė A.Čapskytė padovanojo projekto globėjai, pirmajai šalies poniai Laimai Paksienei.
Ateityje šis papuošalas taps savotišku apdovanojimu, kurį pirmoji šalies ponia ir projekto globėja Laima Paksienė ketina suteikti sunkią ligą įveikusių moterų labui daugiausiai nusipelniusiems žmonėms.
Lėšos projekto “Ir gyvenimas tęsiasi” įgyvendinimui bus kaupiamos Laimos gerų iniciatyvų fondo sąskaitoje Nr. 100 77 56 3360, AB “Hansa-LTB”, banko kodas 7300.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai