Sąnarius galima pakeisti be eilių

Sąnariai dyla dėl įvairių priežasčių. Kai skausmas tampa nepakeliamas ir žmogus prikaustomas prie lovos, jam siūloma nudilusį sąnarį pakeisti dirbtiniu. Ši procedūra vadinama endoprotezavimu. Deja, sąnario negalima pakeisti tą pačią minutę, kai žmogus išgirsta tokią rekomendaciją. Tenka laukti. Ir laukti net keletą metų. Kaip išvengti ilgo laukimo?
 

Teks laukti kelerius metus


Pasak Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos priežiūros organizavimo skyriaus vedėjo Kęstučio Runkelės, kiekvieną mėnesį Valstybinės ligonių kasos specialistai atnaujina informaciją, kiek kurioje ligoninėje tenka laukti endoprotezavimo operacijų. K. Runkelė sako, kad, matydami, kuriose gydymo įstaigose eilės mažesnės, pacientai turi galimybę pasirinkti kurią nors iš jų. Beje, tai skatina ligonines labiau konkuruoti, t.y. atlikti daugiau operacijų.
Nors ne visos ligoninės gali atlikti daugiau operacijų. Tą lemia net kelios priežastys. Pirma, trūksta medikų; antra – metams VLK užperka tam tikrą ribotą kiekį protezų.
2006 m. Lietuvoje atliktos 2623 klubo sąnario endoprotezavimo operacijos, kelio – 1556. valstybinė ligonių kasa per metus gavo net 10 866 pacientų prašymus dėl įvairių sąnarių protezavimo. Lyginant atliekamų operacijų šalyje ir kitose valstybėse skaičius 100 tūkst. gyventojų matyti, kad Lietuva kol kas dar atsilieka. Pas mus 100 tūkst. gyventojų vidutiniškai atliekama 120 sąnarių pakeitimo operacijų, Suomijoje – 259, Švedijoje – 237, Norvegijoje – 217 sąnario endoprotezavimo operacijų per metus. Siekiant, kad laukiančiųjų eilės nedidėtų ar bent jau stabilizuotųsi, reikėtų atlikti tiek operacijų, kiek pateikiama prašymų.
2007 m. gegužės pabaigoje eilėje nemokamo klubo sąnario endoprotezavimo iš viso laukė 12 910 pacientų, o kelio sąnario – 15 539 pacientai, daugeliui jų – apie 60–79 metai. Net trys ketvirtadaliai laukiančiųjų – moterys. Jaunesni kaip 41 metų pacientai, laukiantys sąnarių keitimo, sudaro vos kelis procentus. Dabar eilėje nemokamo sąnario endoprotezo tenka laukti ne mažiau kaip trejus metus. Maždaug penktadalis pacientų, pateikusių prašymus skirti endoprotezą, jį įsigyja savo lėšomis ir paskui laukia kompensacijos.


 

Sumokėjus bus greičiau


Į Valstybinės ligonių kasos sudarytą eilę įrašytiems pacientams endoprotezavimo operacijų ligoninėse tenka laukti nevienodai. Skausmus kenčiantiems ligoniams svarbi kiekviena diena, tad jie, matydami, kuriose ligoninėse eilės mažesnės, turės galimybę pasirinkti greičiau šią paslaugą suteiksiančią įstaigą. Iš 19 ligoninių, atliekančių tokias operacijas, dabar trumpiausiai klubo ir kelio sąnario endoprotezavimo reikia laukti Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Centro filiale bei Kauno Raudonojo kryžiaus klinikinėje ligoninėje.
Norintieji greičiau pasikeisti nudilusius sąnarius turės už protezą susimokėti patys ir po kurio laiko laukti valstybės kompensacijos. Tačiau nesitikėkite, kad jums bus sugrąžinta visa suma. Valstybė kompensuoja maždaug pusę. Jeigu jau teks mokėti, norėtųsi geriausios kokybės paslaugų, garantijų ir moderniausių technologijų. Būtent tai šiuo metu šalyje jums gali suteikti Kauno Raudonojo kryžiaus klinikinės ligoninės medikai. Ši ligoninė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su asistavimo paslaugas teikiančia Medicinos paslaugų ir informacijos valdymo centro (MPVC) šeimos klinika. Jei kreipsitės į šią įstaigą, viskuo bus pasirūpinta.
 

Pokalbis su gydytoju chirurgu Eduardu Pabarčiu, MPVC Šeimos klinikos direktoriumi


 

Kaip pagreitinti sąnarių endoprotezavimo operaciją?


Siūlyčiau pasinaudoti mūsų klinikos teikiama medicinos asistavimo paslauga. Ši paslauga sukurta žmogui, kad jis galėtų operatyviai, pagal savo finansines ir laiko išgales bei resursus gauti optimalų sprendimą sutrikus sveikatai.
Mes žinome daug medicinos paslaugų teikėjų, tačiau apie juos dažnai nežino paprastas žmogus. Kai žmogus kreipiasi į mus, jis gauna geriausią pasiūlymą, atsižvelgiant į jo finansines galimybes.
Lietuvoje jau taip yra, kad klubo ir kelio sąnario endoprotezavimo operacijų tenka laukti ilgai. Mūsų teikiama medicinos asistavimo paslauga sumažina eiles. Aišku, ši paslauga yra mokama, tačiau mes sukūrėme ne vieną mechanizmą, kaip palengvinti žmogui finansinę naštą. Mūsų partneris „Ūkio bankas“ suteiks „sveikatos lizingą“, tai užtikrins greitą ir efektyvų paslaugos gavimą. Beje, žmogus dar atgaus dalį pinigų, kuriuos jam grąžins valstybė už protezą.
Taip pat patariame pacientui, kokį protezą pasirinkti, nes mūsų klinikoje dirba kvalifikuoti medikai. Taip pat paruošiame žmogų operacijai, pas mus jis gali atlikti visus reikiamus tyrimus. Jo pooperacinis laikotarpis, reabilitacija yra prižiūrima mūsų medikų.
Dar vienas privalumas, kurį turėčiau paminėti, – pacientui galime suteikti patogias sąlygas. Pavyzdžiui, vienvietę palatą, šiuolaikines komunikacijos priemones (internetas), automobilio parkavimą ir t.t.
 

Kodėl verta rinktis jūsų teikiamas paslaugas?


Mes vieninteliai teikiame kompleksines paslaugas. Kol žmogus mąsto, kokį sprendimą jam pasirinkti, jis praranda daug laiko. Ir nebūtinai, praradęs daug laiko, gauna teisingą atsakymą. Kreipdamasis į mus, jis gali būti tikras, kad gaus geriausią atsakymą, ir tai ilgai netruks.
Pavyzdžiui, jei žmogus trejus metus lauks endoprotezavimo operacijos, gali būti, kad, sulaukęs eilės, po operacijos jis bus nusivylęs rezultatu, nes paprasčiausiai uždelsė, ir ligos eiga komplikavosi. Mūsų paslaugos skirtos norintiesiems greitai spręsti iškilusias sveikatos problemas. Ir gauti geriausią rezultatą.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Rita
2008-04-10 18:30
Nemanau, kad pasirinke kita ligonine gausite nepatenkinama gydyma.Gerai kvalifikuotu gydytoju komandu yra kiekvienoje sias operacijas atliekancioje istaigoje.Na o Kaunieciai visada randa koki nors ’lizinga;
violeta
2008-02-21 17:53
sveiki.daugiau tokiu gydimo istaigu musu lietuvelei.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai