Ką rekomenduoti pacientui – protezus ar dantų implantus?

Ne visuomet gydytojas turi galimybę suteikti geriausią pasirinkimą pacientams dėl kliento ribotų finansinių investicijų, laiko sąnaudų, pačio atvejo ir kitų faktorių. Dažniausiai stengiamąsi rasti kompromisinį variantą. Ir visgi kaip perteikti pacientui profesionalų supratimą ir gydyti jį taip, kas naudinga ilgalaikėje perspektyvoje, o ne tik sudalyvauti momentiniame problemos likvidavime?


Visų pirma, prisiminkime, kodėl pacientai pasirenka dantų protezus. Daugumos atvejų atsakymas – pingesnis esamos problemos sprendimas. Bet nors šis metodas ir kainuoja sąlyginai ne daug, pavyzdžiui, titaniniai dantų protezai, tačiau šis gydymo sprendimas yra tik momentinis. Kramtymo metu apkrova tenka tik atraminiams dantims, ko pasekoje po protezu esantis kaulas “nuobodžiauja”, kaulinis audinys likęs “be darbo” mažėja, vyksta atrofijos procesas. Greitu metu danties tiltas ima klibėti, lūžta ir vėl reikia gydyti, taisyti.
Kita gydymo alternatyva – dantų implantavimas, vienas veiksmingiausių ir natūraliausių sprendimo būdų, nes atkuriama ne tik danties viršūnėlė, bet ir jo šaknis. Taip atstatoma visa burnos ertmės struktūra ir išvengiama kaulo atrofijos, implantas puikiai išsprendžia protezų trukūmą – apkrovą kauliniam audiniui. Iš pirmo žvilgsnio dantų implantavimas pacientui skamba nepatraukliai dėl gydymo kainos ir trukmės. Gyvename neįtikėtino progreso amžiuje, apsupti naujausių technologijų kiekviename žingsnyje, kurios padeda mums kuo efektyviau susidoriti su kasdieniais iššūkiais. Tikriausiai jau dažnas gydytojas sulaukia pacientų klausimų, kaip tobulėja stomatologinė sritis ir gydymo metodai.


Šiuolaikiniai implantologai taiko du pagrindinius ROOTT implantavimo būdus:


• Klasikinį ROOTFORM implantavimo būdas su atidėta apkrova;
• ROOTT implantavimo būdas su momentine apkrova, pavyzdžiui, pritaikant BASAL implantatus.
Kiekvienas implantų tipas yra pritaikomas optimaliai spręsti siauro profilio užduotis. Taikydami ROOTT implantavimo technologiją, gydytojai vadovaujasi logika, parenka individualiai pagal kiekvieną pacientą implanto tipą ir pritaiko metodą, todėl pacientui negresia nereikalinga rizika.


Klasikinis dantų implantavimas, pavyzdžiui, ROOTFORM klasikinis implantavimas, - tai istoriškai susiklostęs metodas, kuomet natūrali danties šaknis pakeičiama dirbtiniu. Jo skiriamasis bruožas – taikyti daugiausia šaknies formos išardomus dantų implantus: iš pradžių jų pagrindas fiksuojamas kaule, po to vidutiniškai per pusmetį (priklausomai nuo kaulo struktūros būklės) implantas prigyja. Tuomet fiksuojamas dantenos formuotojas ir abatmentas, vėliau – ant protezo abatmento. Taip pat šaknies formos dantų implantas gali būti su aktyviu sriegiu, tai optimaliai pritaikytas implantas, atkuriant dantis šypsenos zonoje ar atliekant pavienių prarastų dantų rekonstrukcijas. Šaknies formos implantą galima įsodinti visuose kaulinio audinio sluoksniuose viršutinio bei apatinio žandikaulio srityje. Tam tikrais atvejais šį implantą galima įsodinti iš karto į pašalinto danties vietą, kuomet taikomas gydymas su momentine apkrova, kai yra pakankama kaulinio audinio apimtis, atsižvelgiant į implanto plotį ir aukštį.
Be klasikinio dantų implantavimo metodo šiandien jau galima pacientams pasiūlyti ir kitas alternatyvas, kuomet gydymo laikas sutrumpėja minimaliai, o ir pats gydymo procesas tiek gydytojui, tiek pacientui esti paprastesnis. Dantų sistemos ROOTT implantavimo būdas su momentine apkrova, pavyzdžiui, pritaikant BASAL (srieginio) tipo dantų implantus ne tik supaprastina gydymą, bet ir sumažina nesėkmės tikimybę iki minimaliausios.
Taigi, pacientas gali pasirinkti ir tokį dantų implantavimo būdą, kuris suteiks protezavimo paprastumo nešamus pliusus, bet taip pat gaus ir ilgalaikį rezultatą.


Kokie privalumai pasirenkant ROOTT implantus

 

• Pasitelkus ROOTT dantų implantavimo sistemos implantus, juos galima įsodinti (įsriegti) tuoj pat po danties pašalinimo;
• Nuolatinį danties protezą galima pritvirtinti praėjus 3 paroms po implantacijos;
• Esant kaulinio audinio atrofijai, nereikia taikyti 6-12 mėn. trunkančio kaulo priauginimo gydymo;
• Implantacija vykdoma mikroinvaziniu būdu – dūrio metodu, netraumuojant aplinkinių dantenų audinių, todėl labai sutrumpėja pooperacinio gijimo laikas;
• Vienu metu galima implantuoti keletą dantų iš karto;
• Implantai pagaminti iš kliniškai patikrintų, gero biologinio suderinamumo medžiagų, todėl implantų atmetimo reakcija minimali;
• ROOTT dantų implantavimo sistemą galima taikyti visuose kaulinio audinio sluoksniuose;
• ROOTT dantų impantai prigyja 1,5-2 kartus sparčiau dėl savo formos, sriegio, padengimo ir specialios implantavimo metodikos.
• Taikant ROOTT implantacijos metodus, implantas visiškai prigyja pacientui jau naudojantis nuolatiniais protezais.
• Galima parinkti labiausiai tinkamą individualią ROOTT implantų kombinaciją.


Siekiant palengvinti kasdienį specialisto darbą ieškant geriausio sprendimo, Atvirosios odontologų bendrijos (Open Dental Community) sprendimu buvo parengtos rekomendacijos, padedančios gydytojui praktikoje taikyti tinkamiausius dantų implantavimo metodus ir implantų tipus. Kiekvieną iš šių implantų galima sėkmingai naudoti kasdieniame darbe siekiant optimalaus gydymo rezultato.
Implantatų gamintojai Šveicarijos kompanija TRATE AG Lietuvos rinkai pristato dantų implantų sistemą ROOTT, siūlydama aukščiausios kokybės implantus.

 

Šveicarijos kompanija TRATE AG Lietuvos rinkai pristato dantų implantų sistemą ROOTT, siūlydama aukščiausios kokybės implantus. Jums rūpimais klausimais galite kreiptis i Senamiesčio odontologijos kliniką Kaune: www.stomatologijosklinika.lt

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai