Šviesos terapijos istorija ir pagrindinės poliarizuotos „Bioptron“ šviesos naudojimo kryptis

Kaip ir daugelis kitų fizikinių gydymo metodų, gydymas šviesa gimė senais laikais iš ryšio tarp žmogaus ir natūralios gamtos. Todėl pradžioje tai buvo gydymas saule (helio terapija). Apie tai, kad saulės spinduliai gali gydyti, galima rasti rašytiniuose šaltiniuose, siekiančiuose „istorijos tėvo“ Herodoto laikus (apie 490–424 pr. Kr.). Pirmasis gydytojas, rekomendavęs gydomąsias saulės vonias, buvo Hipokratas (460–377 pr. Kr.).
 

Senovės graikai ir romėnai ant savo namų stogų įrengdavo specialias aikšteles – soliariumus, skirtus sveikatai stiprinti ir gydyti.
Žmogus, stengdamasis savo reikmėms priversti tarnauti natūralią gamtą, o kartu tapti nepriklausomu nuo gamtos ir panaudoti ją kovai su ligomis, pradėjo kurti prietaisus, pakeičiančius natūralią saulės šviesą.
Auksinį puslapį į gydymo šviesa istoriją įrašė danų fizioterapeutas N. Finsenas. Jis tapo šiuolaikinės šviesos terapijos įkūrėju. 1903 m. jam už darbus, įrodančius šviesos poveikį žmogaus organizmui, buvo paskirta Nobelio premija.
1960–1961 m. atsirado pirmieji lazeriai, ir gana greitai populiarėjo šviesos terapijos sritis – mažos galios lazerio terapija. Vengrų mokslininkas Mesteris pastebėjo, kad poliarizuota ir plataus spektro šviesa tokia pat veiksminga, kaip ir lazerio šviesa. Tai ir buvo prielaida sukurti naują šviesos technologiją.
„Bioptron“ AG (Wollerau, Šveicarija) mokslininkų komanda, pritaikiusi natūralias šviesos savybes, sukūrė šviesos terapijos prietaisus „Bioptron“, skleidžiančius gydymui naudingą šviesą.
 

Pagrindinis gydymo „Bioptron“ šviesa poveikis


• skausmo malšinimas;
• audinių atsinaujinimo ir regeneracijos (žaizdų gijimo) stimuliavimas;
• apsauginių organizmo mechanizmų (imuninės sistemos) stimuliavimas.
„Bioptron“ optinių prietaisų skleidžiama šviesa panaši į natūralią saulės šviesą, tačiau joje nėra kenksmingų ultravioletinių spindulių (UV).


 

Kaip šviesos terapija gali numalšinti skausmą?


Manoma, kad šviesos terapija malšina skausmą keliais būdais:
• pagerina kraujotaką ir sumažina raumenų spazmus, taip susilpnindama skausmo receptorių stimuliavimą;
• mažina uždegimo reakciją;
• skatina natūralių skausmą malšinančių medžiagų išskyrimą;
• slopina skausmo jutimo perdavimą.
 

Šviesos terapijos taikymas skausmui malšinti


Šviesos terapijos prietaisą „Bioptron“ galima naudoti skausmui malšinti daugelyje sričių:
• reumatologijoje – kai gelia ar sutinę sąnariai;
• fizioterapijoje – jei patempti raumenys ar sausgyslės, nuo nugaros skausmų;
• sporto medicinoje – profesionalių sportininkų ir laisvalaikiu sportuojančiųjų skausmams gydyti;
• reabilitacijoje.
 

Šviesos terapijos prietaisų „Bioptron“ naudojimas įvairios kilmės žaizdoms ir opoms gydyti


Daugelio tyrimų rezultatai parodė, kad šviesos terapija pagreitina žaizdų gijimą ir sustiprina rando audinį. Todėl naudojama gydyti:
• žaizdoms po traumų ar sužeidimų;
• žaizdoms po operacijų;
• nudegimams;
• ilgai negyjančioms kojų opoms;
• praguloms.
 

Šviesos terapijos prietaisų „Bioptron“ naudojimas veninėms kojų, cukrinio diabeto komplikacijų sukeltoms opoms, praguloms gydyti


Apie 54–81 proc. visų kojų išopėjimų yra veninės kilmės. Apie 15–20 proc. diabetu sergančių ligonių laikui bėgant išsivysto diabetinė opa.
Prie vežimėlių ir lovų prikaustytiems negalintiems judėti žmonėms sunkiau gyja žaizdos ir smarkiai padidėja pragulų susidarymo tikimybė.
Visų šių žaizdų gijimas trunka metų metus. Ligoniai kenčia skausmą, sutrinka jų miegas. Be to, ilgai trunkantis žaizdų gydymas yra brangus.
Gyventojams senstant, šių komplikacijų daugėja, ir tai tampa ne tik medikų, bet šeimos ir visos visuomenės problema.
Daugelio metų tyrimai patvirtino unikalios „Bioptron“ šviesos poveikį žaizdų ir opų gijimui. Gydant šia šviesa, pažeidimai gyja greičiau, galima išvengti opų būklės pablogėjimo, kontroliuoti infekcijos išplitimą, o, mažėjant uždegimui, skausmui ir tinimui, atkurti komforto jausmą ir pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę.
Todėl šis sertifikuotas gydymo būdas perspektyvus tiek kaip papildomas, tiek kaip savarankiškas, tiek įvairiose gydymo įstaigose, tiek ligonio namuose.
Nepaisant daugelio šimtmečių taikymo ir tyrimų istorijos, gydymas šviesa išlieka labai įdomus. Tai vienas iš fiziologiškiausių veiksnių, reguliuojančių žmogaus savigydos procesą.
Visais jus dominančiais klausimais, susijusiais su „Bioptron“ šviesos terapija, taip pat jeigu norite ją išbandyti, prašome kreiptis tel.: +370 5 26 36 115, +370 698 77 207, +370 685 74 176, arba el. paštu medical@zepter.lt

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai