Susitikimo vieta: Druskininkai, „SPA Vilnius“

Druskininkų kurortas yra vienas iš dešimties garsiausių pasaulio kurortų („News Week“, 2003 m.). TV laidos „Sveikas žmogus“ vedėja Andžela Labanauskienė su kolegomis domėjosi naujomis ir tradicinėmis gydymo bei sveikatingumo procedūromis, natūraliosios medicinos galimybėmis Druskininkuose. Įdomu, kas nauja?
 

[klausimas]Ar po trumpos viešnagės galima pasakyti, kad Druskininkai tampa vis svarbesniu šalies poilsio ir sveikatingumo miestu?[/klausimas]
Gal dera pradėti nuo nekintamų vertybių – unikalių Druskininkų gamtos turtų. Pats didžiausiais jų – gydomieji mineraliniai vandenys. Dėl ypatingų klimato sąlygų Druskininkų oro jonizacija yra didesnė nei kitose šalies regionuose, o mineralinių vandenų cheminė sudėtis yra panaši į garsiųjų Vokietijos kurorto Baden-Badeno vandenų.
Druskininkuose – ir vienas geriausių Europoje gydomasis purvas. Bendraudama su „SPA Vilnius“ medikais, įsitikinau, kad šiame sveikatos ir poilsio centre yra ir puikus mikroklimatas.
[klausimas]Kuo jis ypatingas?[/klausimas]
Tiek daug ir įvairių sveikatos, grožio bei poilsio procedūrų po vienu stogu retai kur galima rasti. Tai sveikatingumo ir grožio paslaugos, vonios, aromaterapiniai, hemo- ir limfodrenažiniai masažai, su akmenimis, atpalaiduojamasis reiki ir kiti masažai, parafino, magneto, poliarizuotos šviesos ir daugelis kitų fizioterapijos procedūrų. Veikia grožio centras, natūralaus mineralinio vandens baseinas su pirčių kompleksu, treniruoklių ir aerobikos salė, druskų gydykla, vaikų kambarys, restoranas ir kavinė su fitobaru. Šaunu, kad visas šis sveikatinimo paslaugų ir pramogų arsenalas – po vienu stogu.
Antra, „SPA Vilnius“ medikai turi daugiametę sergančiųjų sąnarių, širdies ir kraujagyslių, virškinamosios sistemos, ginekologinėmis ir kt. ligomis gydymo patirtį.


Mineralinis vanduo procedūroms tiekiamas iš šalia esančio gręžinio. Gydomajam vonių veiksmingumui sustiprinti vanduo papildomas deguonimi, angliarūgšte, vaistiniais augalais (ežiuole, raudonėliu ir kt.) arba aromatiniais aliejais pagal naują originalią metodiką. Šios naujos modifikacijos mineralinio vandens, vaistinių augalų hidromasažinės vonios tinka įvairių širdies ir kraujotakos, nervų, atramos ir judamojo aparato, virškinimo, ginekologinių ir kt. ligų antrinei profilaktikai ir joms gydyti.
[klausimas]Ką dar nauja sužinojote?[/klausimas]
„SPA Vilnius“ medikai nuo praėjusio rudens sudarė du naujus procedūrų kompleksus būsimoms mamoms. „Viltis“ skirtas moterims, kurioms iki šiol nepavyksta patirti motinystės džiaugsmo arba kurios negali susilaukti antro vaikučio dėl kiaušintakių patologijos. Kaip sakė gydytoja ginekologė Anna Poddubnaja, procedūros nesukelia fizinio diskomforto, daugelis jų – atpalaiduoja nervų sistemą. Gydymą galima derinti su poilsiu, ir jis gali būti malonus. Moterims, kurios jau džiaugiasi užsimezgusia gyvybe, skirtas naujas procedūrų kompleksas „Mamytė“. Kūdikio sveikata priklauso nuo tėvų, o ypač – nuo mamos sveikatos.
Vonios su vaistažolėmis bei purvu, mineralinio vandens ir vaistažolių vonios, kvapų ir muzikos terapija, aero-fito-muzikos terapija, plaukiojimas mineralinio vandens baseine padeda sušvelninti nėštumo metu patiriamus negalavimus. Jeigu būsimai mamai skauda galvą, nugarą, plečiasi kojų venos, atsiranda nemiga ar virškinamosios sistemos sutrikimų, gydytojas ginekologas patars, kokios procedūros geriausiai gali padėti. Tinkamai pasirengus, ir gimdymas bus lengvesnis.
[klausimas]Kas yra aero-fito-muzikos terapija?[/klausimas]
Tai gydymo ir reabilitacijos metodas, taikomas tik „SPA Vilnius“. Seanso metu ilsimasi patogiame krėsle. Patalpa, kurioje vyksta seansas, yra tarsi tylos ir ramybės oazė, kurioje sklinda vaistingųjų augalų kvapai, lakiosios fitoorganinės medžiagos ir fitoncidai, skamba muzika, čiurlena fontanėlis. Teko išbandyti šią procedūrą. Nuostabus poilsis! Šios procedūros rekomenduojamos skubantiems, įtampą patiriantiems sveikiems bei sveikstantiems žmonėms. Jos skirtos imunitetui stiprinti, kvėpavimo sistemos veiklai normalizuoti, nuovargiui šalinti bei darbingumui grąžinti.
Aero-fito-muzikos terapija taikoma sergantiesiems širdies ir kraujotakos, kvėpavimo, nervų, virškinamosios sistemos ligomis, nuovargiui, nemigai bei depresijai šalinti.
Iš tiesų Lietuvoje turime ir puikią kurortologijos srities patirtį, ir šiuolaikines natūraliosios medicinos taikymo galimybes. Apie tai kalbėsime ir „Sveikas žmogus“ laidose.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai