Fitoterapija suteikia vilties sergantiesiems vėžiu

Naujos kartos kombinuotųjų fitoterapinių preparatų vartojimas Prieš kelerius metus daugelio šalių spaudoje pasirodė straipsnių, pavadintų “Aš žinau, kaip gydyti nuo vėžio”. Tai buvo informacija apie Gardino medicinos draugijos Fitoterapijos pagalbos centre pradėtą vartoti preparatą nuo vėžio floraksiną. Apie fitoterapijos perspektyvas papasakojo Fitoterapijos pagalbos centro direktorius medicinos mokslų kandidatas fitoterapeutas Nikolajus Dovnaras.
 

[klausimas]Kiek laiko tyrinėjamas floraksino poveikis? [/klausimas]
Preparato autorius – šviesaus atminimo profesorius onkologas Ivanas Kulikas. Daugelyje laboratorijų atlikti tyrimai įrodė, kad šis preparatas veiksmingas ir nekenksmingas. Prof. I.Kulikas pagrindė jo sudėtį bei gaminimo sąlygas. Ikiklinikiniai bei klinikiniai tyrimai pradėti 1979 metais Farmakologijos ir toksikologijos mokslinių tyrimų institute. Iš karto buvo įvertintas floraksino netoksiškumas ir veiksmingumas sergant melanoma, nustatytos gydymo kurso dozės. Akademiko N.Spivako nuomone, galima drąsiai pasakyti: floraksino toksikologinis įvertinimas ir klinikinis poveikis neturi analogų pasaulyje. Tačiau tai nėra panacėja.
Rusijos ir Ukrainos onkologų darbo rezultatai rodo, kad iš 10 pacientų, sirgusių įvairiomis III-IV stadijos vėžinėmis ligomis, 6-7 pacientų sveikata pagerėjo. Ypač veiksmingai gydyti sergantieji plaučių, skrandžio, krūties ir kai kurių kitų vidaus organų vėžiu. Iš daugelio žinomų vėžio rūšių preparatas rekomenduojamas tik 14 vėžio rūšių gydyti.
Šio preparato veiksmingumą lemia ne jo sudėtis, o paruošimo būdas. Technologija užpatentuota. Visų sudedamųjų medžiagų galima rasti bet kurios šalies farmakopėjoje. 1994 metais floraksinas užregistruotas Rusijos išradimų rejestre, o 1999 metais šios priemonės nuo vėžio patentas įregistruotas Ukrainoje.


[klausimas]Kaip veikia fitopreparatai? [/klausimas]
Saugių ir labai veiksmingų augalinių preparatų – floraksino, fitomakso, fitoro, meliarmo ir kt. – sukūrimas yra labai svarbus pacientams ir gydytojams. Cheminės sintezės pažanga ir nenuginčijami mokslinės medicinos pasiekimai suteikė pagrindą skeptiškai vertinti liaudies mediciną. Tačiau įsitikinta ir tuo, kad gausus sintetinių preparatų vartojimas neretai yra nepagrįstas ar net žalingas. Optimalus šių dviejų medicinos sričių taikymas šiandien jau pripažįstamas kaip teisingas sprendimas. Pavyzdžiui, apie 70 proc. Vokietijos gydytojų daugiau nei pusei savo pacientų reguliariai skiria augalinės kilmės preparatų.
Floraksinas – gydymo ir profilaktikos priemonė ne tik nuo ikivėžinių ir vėžinių ligų, bet ir nuo išsėtinės sklerozės, virusinių bei centrinės nervų sistemos infekcijų. Įrodyta, kad vėžinių ligų atvejais floraksinas veikia įvairias imuninės sistemos grandis, stiprina imuninę sistemą, taip pat pristabdo, o atskirais atvejais iš viso neleidžia išsisėti metastazėms, mažina ir netgi naikina vėžinių ląstelių sankaupas.
Centro gydytojai pataria ir gydo ne tik onkologines, bet ir vidaus, nervų bei kitas ligas. Kiekvienam ligoniui centro gydytojai sudaro individualią pagrindinę antinavikinę preparato vartojimo programą bei skiria papildomą specialų gydymą. Pavyzdžiui, gydymo floraksinu kursas trunka 2-3 savaites. Reikia iš anksto užsiregistruoti telefonu. Gydytis galima Centro stacionare arba ambulatoriškai (namuose).
Floraksinas veikia kitaip nei intensyvioji chemoterapija ir spindulinis gydymas. Tačiau nereikėtų lyginti chemiškai susintetintų ir augalinės kilmės preparatų. Šiuolaikinio gydytojo praktikoje svarbios įvairios priemonės, ir kiekviena iš jų turi optimalias taikymo indikacijas. Daugeliu atvejų gydymas floraksinu gali būti derinamas su onkologijos klinikose taikomais gydymo metodais.
Fitoterapijos ateitis – išsamūs moksliniai tyrinėjimai, taikant šiuolaikinius tyrimų metodus. Būtina ištirti augalų gydomąsias savybes, kurios gali būti veiksmingos gydant sergančiuosius piktybiniais augliais, navikinėmis kraujo ligomis, ateroskleroze, reumatoidiniu artritu, kraujo apytakos ir kt. ligomis, kurioms įveikti šiuolaikinė farmakoterapija neturi pakankamai patikimų ir saugių metodų. Pasaulyje jau atliekami tokie moksliniai tyrimai.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai