Smėlio terapija - ne tik pajūryje, bet ir namie

Smėlis yra tikras gamtos meno šedevras, prisiminkime vien tik dykumų grožį, tačiau ne menkesnis ir jo praktinis panaudojimas: smėlio kopos pilamos pajūriuose, kad sulaikytų jūros bangas ir vėją - tokį smėlio kopagūbrį mes ir turime Neringoje. Kartais smėlio pripildytos talpos apsaugo nuo potvynių; senovės gentys smėliu kasdien šveisdavo nešvarius puodus; galiausiai, smėlis anksčiau buvo naudojamas ir kaip odos valiklis. Taigi jo panaudojimo sritys buvo pačios įvairiausios, tačiau ir dabar ieškoma naujų jo panaudojimo būdų. Nesistebėkime, vienas iš jų - smėlio terapija!
 

Smėlis - netradicinio gydomojo poveikio šaltinis?


Paplūdimiuose smėlis yra tikras “smėlio pilių” mėgėjų džiaugsmas, bet geriausia, ką galima daryti pajūryje, tai paprasčiausiai gulėti ir jausti iš po apačios sklindančią smėlio šilumą. Jei pūs stipresnis vėjas - jo nešami smėlio grūdeliai bus puikiausias odos masažas. Kita pajūrio “patirtis” - pagulėti saulėje užsibėrus plonu smėlio sluoksniu. Reikia tik išsikasti nedidelę ilgesnę duobutę ir į ją atsigulti. Kas bandė, pasakys - nepakartojama! Tai ir yra tikroji paplūdimio smėlio terapija!
 

Kaip panaudoti smėlio “jėgą”?


Smėlio terapija kuo puikiausiai galima mėgautis vasarą pajūryje, tačiau ką daryti, kad ji būtų prieinama ir kitais metų laikais ar kitoje vietoje? Viskas paprasta - jums reikia pasiruošti “smėlio atsargas” bei išmokti šio meno.
1/2-1 kg talpinantys tvirti maišeliai (geriausia - plastikiniai) - puiki smėlio terapijos pradžia. Tokių 1/2 kg maišelių paruoškite iki 30 (jų kiekis priklauso nuo procedūrų pobūdžio), tačiau “gerai pradžiai” gali užtekti ir 10. Taip pat reikės antklodės, rankšluosčio ir vandens. Į 1/2 l vandens įlašinkite keletą lašų citrinų, levandų, rožių ar apelsinų eterinio aliejaus - aromoterapija tik sustiprins smėlio poveikį.
Į šildyti tinkamą indą įdėkite rankšluostį ir supilkite vandenį su eteriniu aliejumi. Ant rankšluosčio sudėkite maišelius vieną ant kito, indą uždenkite ir šildykite. Maišelių temperatūra neturi būti aukštesnė kaip 60 C.


Ant gulinčio žmogaus užtieskite antklodę taip, kad uždėjus pašildyti smėlio maišeliai (visada patikrinkite, ar jie nėra per karšti), neliestų odos - antklodė sulaikys šilumą, o ir maišeliai liks švarūs. Štai ir atlikta pagrindinė smėlio terapijos procedūra.
 

Kaip smėlio terapija veikia?


Ištirta, kad vienas 1/2 kg mėlio maišelis veikia kaip rankomis atliktas kūno masažas. Tad jei ant jūsų kūno uždėta 30 tokių maišelių, poveikis toks, tarsi jus masažuotų 30 porų rankų! Net jei maišeliai nekilnojami iš vienos vietos į kitą, atpalaiduojamasis poveikis labai stiprus. Maišelių svoris ir šiluma - pagrindinės šios terapijos priemonės, kurios priverčia atitolti nuo slegiančių minčių. Pritaikius dar ir paspaudimų techniką, poveikis dar stipresnis. Tai ne masažo, bet atpalaidavimo technika, kuri žmogaus protą dar tarsi ir “apgauna” - nuimant smėlio maišelius atrodo, kad kūnas 15 kg palengvėja, visi sunkumai ir nemalonumai kažkur dingsta.
 

Kur dedami smėlio maišeliai?


Vietos, ant kurių dedami smėlio maišeliai, yra labai svarbios. Be to, galima šią terapiją derinti su kitomis atpalaidavimo metodikomis, pvz., veido masažas derinamas su smėlio terapija pečiams ir rankoms, veido masažas - su smėlio terapija kojoms ir pėdoms, nugaros masažas - su smėlio terapija delnams ir pan.
Pečiai: uždėkite maišelius 3-4 cm žemiau išorinių raktikaulio kraštų.
Rankos: uždėkite maišelius ant alkūnės lenkimo vietos ir ant delnų.
Pilvas: uždėkite tris maišelius 7-8 cm į kairę, į dešinę ir žemyn nuo bambos.
Kojos (gulint ant nugaros): uždėkite maišelius per keturis pirštus aukščiau kulkšnies ir žemiau kelių.
Pėdos (gulint ant nugaros): uždėkite maišelius 4 cm aukščiau didžiojo ir antrojo kojos pirštų susijungimo vietos.
Nugara: uždėkite šešis maišelius iš abiejų stuburo pusių.
Klubai: uždėkite keturis maišelius nugaros apačioje ir po tris ant kiekvieno sėdmens.
Kojos (gulint ant pilvo): uždėkite maišelius ant kelių lenkimo vietos.
Kulkšnys: uždėkite maišelius ant Achilo sausgyslės.
Pėdos (gulint ant pilvo): uždėkite maišelius tiesiog ant pėdų.
 

Smėlio terapijos technika


Paprastai smėlio terapija trunka 30-40 min., tačiau jei būsite išradingesni, gali trukti ir ilgiau. Pvz., galima smėlio maišelius paspausti (2-3 ar 6-8 kartus) ar naudoti 1 kg maišelius.
Kai maišeliai ne tokie kieti, paspaudus smėlio smiltys išsiskirs ir nykščiu pasieksite gulinčiojo odą. Tai dar vienas smėlio terapijos technikos paįvairinimas. Jei smėlio maišeliai dedami ant nugaros, spausti galite alkūnėmis - paspauskite 6 kartus po 6 sekundes.
 

Smėlio terapija ir sveikata


Teigiama, kad smėlio terapija visų pirma stimuliuoja nervų sistemą, išvaduoja nuo stresų, padeda atsipalaiduoti raumenims. Manoma, kad ji padeda gydyti reumatą ir osteoartritą, kitus sutrikimus - odos ligas (pvz., psoriazę), rachitą, kvėpavimo ligas.
Smėlio smiltelės yra mikroskopinės, tačiau kartu jos gali daryti didžiulį poveikį mūsų kūnui, protui, dvasiai... Tik reikia šiomis galimybėmis pasinaudoti!

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai