Akmuo į jūsų daržą. Gal ne taip jau ir blogai?

Turbūt dar ilgai neišaiškės, kodėl žmonės taip mėgsta tikėti neįrodytais dalykais, o dar labiau – realiomis jų galiomis. Ir nekalbame tik apie ekstrasensus, vaiduoklius ar Lochneso pabaisą. Štai, kad ir toks paprastas ir „nekaltas“ dalykas kaip akmuo. Iš tiesų niekas neįrodė, kad bent viena iš jų rūšių turėtų tikrą ir nenuneigiamą poveikį žmogui. Tačiau lygiai taip pat neįrodyta ir tai, kad šio poveikio nėra. Vienu ar kitu atveju tai – įdomi sritis, todėl jūsų dėmesiui – apie tai, kokios savybės priskiriamos kai kuriems gerai žinomiems akmenims. Tikėti tuo ar netikėti – spręsti jums.
 

Agatas


Akmuo, sudarytas iš mikroskopinių kvarco kristalų yra pilnas spalvingų raižinių ir juostelių. Agato išvaizda atrodo tarsi vaškuota, taip pat – labai švelni. Beveik visais atvejais agatas yra peršviečiamas, o kartais gali būti netgi skaidrus.
Agatai – raminamieji akmenys. Jie padeda pasiekti geresnį fizinį bei emocinį balansą, taip pat koncentraciją bei protines galias. Šiek akmenys naudingi ir tuo, kad ugdo pasitikėjimą savimi.
Įvairiaspalviai – raudonieji, oranžiniai, geltonieji, rudi – agatai tinka gaubtinės žarnos, kepenų, blužnies bei inkstų funkcijai gerinti bei subalansuoti.
Be to, agatus patariama pasitelkti į pagalbą pacientų emocinei ir nervinei būklei gerinti po sužeidimų ar nudegimų.
 

Gintaras


Geltonas arba oranžinis mineralas iš senovės laikų (bei labai populiarus Lietuvoje) yra susiformavęs iš pušų sakų ir turi elektromagnetinių savybių. Šis akmuo subalansuoja nuotaikų svyravimą, išvalo ir praskaidrina protą, žmogui suteikia didesnį pasitikėjimą savimi.
Gintaras tinka turint „nemalonumų“ su pilvo ertmės organais, centrine nervų sistema, susilpnėjusia atmintimi, taip pat gerai veikia smegenis bei skatina ląstelių atsinaujinimą.
Geltonasis akmuo yra puiki apsauga nuo radiacijos, ypač nuo rentgeno poveikio, saulės, kompiuterio, lėktuvų ir kitų įrenginių skleidžiamų kenksmingų spindulių.
Be šių poveikių, akmuo dargi naudingas endokrininės sistemos būklei gerinti, esant plaučių ar blužnies sutrikimų. Jis taip pat gelbsti nuo blogos energijos, depresijos, suteikia gerų emocijų.
 

Deimantas


Pirmiausia prieš naudojant deimantą gydymo tikslu reikia išmokti nekreipti dėmesio į jo materialiąją vertę ir susikoncentruoti tik į jo unikalias gydomąsias savybes. Labai dažnai deimantai naudojami kartu su kitais kristalais bei akmenimis.
Štai naudojamas kartu su akvamarinu, deimantas padidins jo galias balansuojant psichinę būklę. Jeigu brangakmenis bus nešiojamas vienas –sustiprins nešiotojo energiją. Deja, tai gali būti ir negatyvioji energija, jeigu žmogus jos turi.


Kai kur galima rasti informacijos, kad deimanto spektre susidaranti mėlyna šviesa yra naudinga glaukomai gydyti.
Deimantai taip pat naudingi smegenims bei sėklidėms gydyti, kai kuriais atvejais yra rekomenduojami šlapimo pūslei gydyti. Bet kuriuo atveju akmuo turi liesti odą, kad padidintų savo efektyvumą.
Verta žinoti ir tai, kad deimantai labai sustiprina smaragdų bei kvarcinių ametistų galias.
 

Jaspis


Šis akmuo yra puikus pagalbininkas, kai reikia priimti praktiškus ir konkrečius sprendimus. Jis turi savybę skirti savo energiją racionaliam mąstymui skatinti, taip pat ir saugoti nešiotoją nuo nemalonių pojūčių. Reikia atkreipti dėmesį, kad jaspį reikia nešioti gana ilgai, kadangi jo poveikis ateina lėtai.
Akmuo naudojamas ir bendram sveikatinimui bei organizmo regeneracijai – kuo tamsesnis jaspis, tuo labiau veikia žmogaus pasitikėjimui savimi. Be to, jaspis padeda malšinti stresą įtemtomis aplinkybėmis.
 

Nefritas


Tai akmuo, turintis nemažai spalvinių variacijų. Jis gali būti žalias, mėlynas, juodas, violetinis, baltas, geltonas, rausvas ar rusvas. Kiekviena spalva turi skirtingus poveikius.
Pvz., žalia padeda bendrai sveikatai, ilgaamžiškumui. Senovės kinai žalią nefritą naudojo drąsai, išminčiai, teisingumui, emociniam balansui, meilei, dosnumui, taikai, harmonijai pasiekti. Taip pat plaučiams, širdžiai, imuninei sistemai, inkstams gydyti, nervų sistemai stiprinti bei detoksikacijai. Prie visų šių savybių, nefertitas padeda atsikratyti negatyvių minčių bei blogos energijos, valo toksinus. Nefritas labai naudingas siekiant suderinti tiek fizinius, tiek dvasinius jausmus.
 

Selenitas


Tai gipsinis akmuo iš baltų bei skaidrių kristalų. Selenitas naudojamas gydant vėžį, taip pat siekiant stabilizuoti epilepsijos priepuolius. Tinka protiniam susikaupimui skatinti, sėkmei, imunitetui stiprinti. Ramina karštakošius. Taip pat gali padėti susipykus – skatina atleidimą, užsimiršimą, gydo nervinę sistemą, taip pat širdį. Padeda tapti jautresniam aplinkai, pastebėti net ir mažesnius, bet svarbius dalykus joje.
„Sveiko žmogaus“ medicinos redaktorius gydytojas Raimondas LUBNINAS:
„Gydymo procese ypač svarbūs 2 aspektai: gydomosios priemonės (nesvarbu, ar tai būtų vaistas, kita priemonė, ar tam tikra procedūra) efektyvumas ir pačio žmogaus tikėjimas tuo metodu. Ir reikia pastebėti, kad žmogaus tikėjimas konkrečiu gydymo metodu pagal veiksmingumą neretai konkuruoja su objektyviu poveikiu – placebo reikšmė medicinoje seniai įrodyta.
Kalbant apie priemonės pasirinkimą, svarbiausia – nepažeisti vieno pagrindinių medicinos principų t.y. nepakenkti.“

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai