Organizmo valymas: kas, kaip ir kodėl?

Organizmo valymas (detoksikacija) – tema, šiuo metu kelianti daug svarstymų ir abejonių. Tradicinė medicina išlieka skeptiška šiuo klausimu, kiti propaguoja organizmo valymą kaip vaistą nuo visų ligų. Argumentuojama tuo, kad žmonės, valgydami, kvėpuodami užterštu oru ir pan., kaupia toksinus, šlakus. Ar tikrai organizmą valyti verta? Deja, viskas ne taip paprasta.
 

Šių laikų žmogaus bėda yra ta, kad valgo daug beverčio maisto ir per mažai skaidulų (vaisių, daržovių, grūdų), kurios padeda žarnynui mesti lauk viską, kas nereikalinga. Antra – per mažai geria skysčių. Taip jau yra, kad organizmas šalina toksinus, ištirpusius vandenyje. Gausiai papuotavę, mineralinio išgeriame gausiai, tačiau dažnai pamirštame apie vandens svarbą kasdieną. Trečia – mažai sportuojame.
Manoma, kad organizmo apnuodijimas toksinais sukelia vidurių užkietėjimą, pilvo pūtimą, pilnumo jausmą, virškinimo sutrikimus, svorio didėjimą, nuovargį, odos problemas, blogą kūno ir burnos kvapą, depresiją, tampa sunku susikaupti, blogėja atmintis, skauda galvą. Dėl minėtųjų priežasčių kartais pasijuntame tokie apsunkę.
 

Organizmo valymo būdus galima suskirstyti į dvi grupes:


• Būdai, kuriais tiesiogiai nevaloma, o padedama organams, skirtiems šiam darbui. Šiai grupei priklauso gana paprasti būdai: grynas vanduo, mankšta, vaisių ir daržovių iškrovos dietos, kai kurios žolelės ir papildai, masažai, saunos, taip pat žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas ir nesaikingas alkoholio gėrimas, atsisakymas.
• Būdai, kuriais žarnynas tiesiogiai išvalomas, t.y. klizmos, hidrokolonterapija, vidurių laisvinamieji vaistai.
 

Trumpai apie organizmo valymo būdus


Grynas vanduo. Organizmą valome gerdami gryną vandenį, bent 8–10 stiklinių vandens per dieną (be kitų skysčių).
Mankšta, ne mažiau kaip tris kartus per savaitę bent po pusvalandį, aktyvina medžiagų apykaitą, o toksinai pasišalina su prakaitu. Vaikščiokite, važinėkite dviračiu, bėgiokite, slidinėkite, arba užsiimkite joga.
Vonios, masažai ir saunos. Atveria poras, gydo celiulitą. Be to, liaudies medicina teigia, kad skirtingų medžių šakų vantomis„išvaromo“ skirtingos ligos. To niekas nėra įrodęs, bet ir nepaneigęs, tad gal ir verta pabandyti. Iš Indijos yra atėję vadinamieji ajurvedos masažai su eteriniais aliejais ir pirtimi po to. Tiesa, pirtis gali pabloginti sergančiųjų širdies ligomis būklę.
Mityba. Žarnyną natūraliai valo žali vaisiai ir daržovės, grūdai, t.y. maistas, turintis skaidulų. Nepamirškite ir jogurtų, kurie teikia gerųjų bakterijų, būtinų normaliam žarnyno darbui. Detoksikacijų programų kūrėjai siūlo vengti cukraus, druskos, gyvulinių riebalų, kofeino, nikotino, alkoholio net mėsos. Nereikia pamiršti, kad mėsa būtina žmogui, taip jau esame sutverti, o, susižavėjus vegetarizmu, bent jau anemija tikrai gresia. Tiesa, bent kartą per savaitę atsisakyti mėsos, kaip darydavo mūsų močiutės, tikrai į sveikatą.


 

Receptai organizmui valyti


• Sumalti. 400 g džiovintų slyvų, 200 g datulių, 200 g abrikosų, 200 g figų; įdėti 200 g medaus ir išmaišyti. Gerti kas vakarą prieš miegą po šaukštą.
• Rytais gerti šviežiai spaustas daržovių/vaisių sultis (labai sveika!).
Badavimas rekomenduojamas 1–2 kartus per savaitę, prieš tai paruošus žarnyną (klizmos ir pan.), po to negalima pulti valgyti visko, kas papuola. Iš tiesų badavimo efektas – gera savijauta – yra pastebėtas, tik neaiškus mechanizmas. Kad ir kaip būtų, truputį pabadauti gal ir neblogai, bet tikrai ne kiekvienam. Geriau nebandyti vyresnio amžiaus žmonėms bei sergantiesiems medžiagų apykaitos ligomis, kepenų ir kai kuriomis kitomis ligomis. Tad prieš imdamiesi šių drastiškų priemonių būtinai pasitarkite su gydytoju.
Žarnynui valyti skirti papildai susideda iš įvairių vaistažolių, skaidulų, virškinimo fermentų, probiotikų („gerųjų bakterijų“). Jų yra labai įvairių, galima įsigyti vaistinėse. Obuolių actas (sidras) – ko gero, labiausiai paplitęs ir, reikia pripažinti, išbandytas preparatas. Jau nuo seno žmonės vartojo natūralų obuolių actą, atskiestą vandeniu, su medumi. Turi įvairių mineralinių medžiagų ir mikroelementų, aminorūgščių, fermentų. Obuolių actas reguliuoja kūno riebalų apykaitą, stimuliuoja žarnyno veiklą, naudingas inkstams, odai, padeda suliesėti, turi pektino, o tai yra viena iš tų „stebuklingųjų“ natūraliam žarnyno apsivalymui reikalingų skaidulų. Tačiau pektinas mažina krešėjimą, todėl nepatartinas nėščiosioms.
Tabletėmis ar kapsulėmis obuolių sidras gaminamas ir su įvairiais priedais, pvz., imbieru, antioksidantais vit. E ir C, su jūros kopūstais, su artišokų ir kiaulpienių ekstraktu. Artišokas skatina tulžies susidarymą ir išsiskyrimą, mažina cholesterolio gamybą, nuo seno vartotas kepenų ligoms gydyti. Kiaulpienė reguliuoja gliukozės apykaitą, valo kepenis.
Įvairios žolelių arbatos: su varnalėšomis, dobilais, gysločiais, alijošium. Įsidėmėkite, žolelės yra vaistas, t.y. gali turėti ir nepageidaujamą poveikį, geriau prieš vartodami perskaitykite sudėtį ir pasitarkite su gydytoju, ar jums jį galima vartoti.
Beje, kinų medicina teigia, kad organizmą valo ir mūsų dažnai vartojama PU Erh arbata.
Klizmos ir hidrokolonterapija. Du šiek tiek panašūs metodai, kurių paskirtis – ištuštinti žarnyną. Klizmos naudojamos ir tradicinėje medicinoje, paruošiant organizmą tyrimams ar operacijoms (nors šiuo metu klizmas jau išstumia tam skirti preparatai), kartais –vidurių užkietėjimui gydyti. Hidrokolonterapija iš esmės tai žarnyno plovimas vandeniu ar mineraliniu, net kava. Tradicinė medicina į šį metodą iki šiol žiūri skeptiškai. Žarnyną valyti dažniau negu 1–2 kartus per metus nerekomenduojama. Mat tiek, klizmos, tiek laisvinamieji vaistai, tiek hidrokolonterapija (jei ją dažnai vartoti) pripratina žarnyną ir nuslopina natūralius jo refleksus, taigi – sugebėjimą natūraliu būdu be įsikišimo pasituštinti. Todėl net klizmomis vidurių užkietėjimas gydomas tik kraštutiniu atveju. To negalima daryti ir nėštumo metu, sergant bronchų astma, opalige, hepatitu, vėžiu ir pan. ligomis.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai